Apple iphone 5

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

Nie, stale fungujem na Lumii 800. iPhone som mal na par dni, kamos to kupil a kedze siel na par dni prec, tak mi to dal, nech mu na to hodim JB a pripadne si to vyskusam, co na to hovorim. Ne, ze by ten JB nevedel spravit, ale ked tam treba robit nejake tweaky cez konzolu, pripadne tam nieco blbne, tak to aj tak skonci u mna aby som to vyriesil.

Co sa tyka telefonu samotneho, tak u mna cenu neobhajil. Resp., ak by som nemal doteraz iPhone a ani iny rozumny telefon, tak by som iPhone kupil. Ale kedze mam funkcnu Lumiu (par dni dozadu mi mrte blbla a skoro uz letela z domu), tak nejako nemam dovod priplacat za lepsi fotak a lahsi telefon. Lebo viac mi ten iPhone neponuka. Ale inak musim uznat, ze rozmery telefonu su v mojich akceptovatelnych medziach, vaha je parada, displej povedzme ujde. Vadi mi system. Z iOS som uz znudeny, je to jednoduche a funkcne, ale zaroven nudne a take nijake. System sa da jailbreaknut a roznymi tweakmi dat do podoby aka mi vyhovuje, lenze toto som ochotny robit na iPade, ktory ked zamrzne, tak restartnem. Telefon musi fungovat na 100%.

Kebyze teraz kupujem new telefon tak som dost v pomykove. Androidy ma ktovieako nelakaju, aj ked uznavam, ze od 4. verzie je to podareny system. S3 je pre mna padlo a ostatne telefony su proste kompromisy. U mna by boli kandidati nieco z WP 8, lenze 920 a 8X su tehly, 8S celkom ujde a iP 5 ma top hw v ramci platformy, dobre rozmery, slusny displej, velmi dobry fotak ... a zkostnately system.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa HellAngel »

jj android 4 a vyzsie je uz super, ale uz som snim cca 4 roky a zacinam pozerat po HTC 8S. velmi ma zaujal hlavne rozmermi. iOS je u mna stale nula bodov. mne to pride ako jednoduchy system od nokie. Jedina vyhoda ze sa tam daju instalovat app. Inac system ako taky velka nudaa.
Mne osobne pride 4s ako lepsia volba, pretoze cenovo je pristupnejsi a lepsie si obhaju cenu ako 5
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Wizik »

Ano, iOS je velmi primitivny system, ale ma svoje caro.
Mal som uz kazdy OS okrem Maemo, a Android je uz mna na druhom mieste a iOS spolu s WP na prvom.
Keby nenasadili na WP8 take ceny, ake su a spravili by normalny telefon, cize napr. taku lumiu 920, ale s 4" displejom, tak maju o jede predany device viac.

Kazdy sa teraz hrabe po vlekom displeji, ale mne to uz akosi nic nedava. Naco mi je obrovsky displej, ked rozlisenie je rovnake ako aj na mensom od konkurencie ?

Nevravim, ze iPhone je najlepsi telefon, lebo nie je, ale momentalne vyhovuje najviac mojim poziadavkam = rychlost OS, mnozstvo aplikacii, displej do 4", podpora od vyrobcu.

S Androidom robim kazdy den a ked vidim, co to je za system, tak sa chytam za hlavu. Treba ale uznat, ze je to system, ktory si vie clovek najviac prisposobit.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

HellAngel napísal:iOS je u mna stale nula bodov
Ja by som to nenazval nula bodov, aspon nie z mojho pohladu. iOS bol vo svojej dobre revolucny, pretoze mal cele gui prisposobene pre ovladanie prstom. Okrem ineho je system graficky aj v principoch ovladania konzistentny. Win Mobile to dobiehal zvacsenim prvkov, ale urcite veci v systeme boli aj tak nedostupne a urobit nejaku zmenu trvalo nekonecne dlho, takze to dopadlo tak ako to dopadlo... Na jeho miesto prisiel Android, ktory mi pride principialne rovnaky. No a popri tej celej privetivosti iOS a jednoduchosti to este dokazalo na pomerne slabom HW ist perfektne svizne, co sa najblizsie 3 roky Androidu ani nesnivalo a ani Android 4.x neni uplne tip-top. Stale mam pocit, ze medzi displejom a telefonom sedi nejaky trpaslik, ktory prenasa moje povely.
Ale aby som sa vratil k tomu iOS, on mozno posobi primitivne, resp. jeho GUI je uz dost zastarane, ale system sam o sebe je vyspely, len to nedava navonok akosi vediet. Pritom by stacilo zopar standardizovanych widgetov, a mozno iba widgety na lockscreen, proste to nejako ozivit, aby som na kazdu jednu koninu nemusel otvarat appku. Na druhej strane mi je jasne, ze sa jedna o dalsie zruty baterie .. ale od toho je predsa Apple, aby to nejako premyslel a dal do pouzitelnej podoby. Hadam novy system prekvapi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Wizik »

Widgety na lockscreene urcite budu, ale bohuzial Apple prinasa uz davno pouzivane veci po x rokoch a tvaria sa, ale je to super najlepsie, ale vacsinou to tak aj je, ze to maju fakt pekne premakane, aj ked nic nove vlastne neprinesu.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

Ono ak to prinesu, tak to bude vymakane a konzistentne, to je ta vyhoda. Akurat, ze si clovek pocka.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Snake »

Wizik napísal: cize napr. taku lumiu 920, ale s 4" displejom, tak maju o jede predany device viac.
Toto!!

Presne wizo! Jaky si chudak tak tak si to teraz vystihol.

Nebyt toho ze L920 je placka jak pol podrazky, berem ju smahom, a ani HD rozlisko by som nechcel. Len nech to je do 4". Teraz mam 8X, a tym ze je to 16:9, tak mam dost problem ovladat ho jednou rukou (pri 15:9 HD7 taky prob nebol, aspon nie v takom rozmere)





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

Ono by ani nevadilo, ze je to 16:9, ale proste je to vysoke. A to sa stazujeme my europania, a co taki mali sikmaci? Ti si to podla mna musia opriet o kolena, aby dociahli na power button. Hadam jedneho dna prestanu onanovat a dostanem telefon normalnej velkosti a vahy s full vybavou aj od niekoho ineho ako od Apple.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
ivory200
Ban
Ban
Príspevky: 115
Dátum registrácie: St 29. Sep, 2010, 18:28
Bydlisko: Brvnište 595, 01812 Brvnište okres považská bystrica

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa ivory200 »

Vydrbanci raz mi spadol prasklo sklo na displayi takže treba vymeniť všetky tri veci lebo jednotlivo sa to nedá a cena? cena 300 eur a záruka telefónu padá, **** to su špiny
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

...
Naposledy upravil/-a Papek v Pi 22. Feb, 2013, 15:44, upravené celkom 1 krát.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
ANONYM_a7

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Je skutočne na zváženie či to zvládne sám, chodí mi do firmy veľa expertov, ktorí si to mysleli tiež a vytrhali si flex kde sa dalo :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa Papek »

Pravda, trocha neopatrnosti a je tam o problem viac, aj ked nie neriesitelny, kedze flex ide z displeja a samotny zlomeny konektor sa da napajkovat. V kazdom pripade, chce to aspon trochu skillu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
jumbo3
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05. Jan, 2010, 21:35
Bydlisko: Košice

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa jumbo3 »

mam taky problem, pred mesiacom som vyberal iphone 5 cierny z telekomu, ale az dnes som ho otvoril, pouzival som iphone 4s doteraz, som ho predal a teraz som otvoril novy iphone 5 a co som zistil, hned na vrchu zosupana farba (taky kusok), pri mikrofone ciarka zarita a na boku tiez, skoro som dostal infarkt, co mam robit?

dakujem
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa faugusztin »

To je vyrobna vada celej serie, ak chces mozes to skusit vyreklamovat, ale pravdepodobne dostanes rovnako poskodeny kus, pretoze najst bezchybny iPhone 5 je ako vyhrat v loterii.
jumbo3
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 05. Jan, 2010, 21:35
Bydlisko: Košice

Re: Apple iphone 5

Príspevok od používateľa jumbo3 »

Ak by som ho chcel predat asi aj cena pojde dole, je to iphone 5 32 gb cierny, kolko by som mohol pytat zanho , potom by som sa vratil ku iphonu 4s, ach jaj, preco som len ho predaval

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"