Oprava HDD

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Ricsie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: St 16. Máj, 2012, 13:47

Oprava HDD

Príspevok od používateľa Ricsie »

Zdravim, nepozna niekto niekoho alebo nejaku firmu ktora by opravila externy hdd za solidn ucenu alebo aspon zachranila z neho data?
mam Western Digital My Book, a stala s am is nim ich typicka chyba Mybookova z 2011 rocnikovej edicie, kde mi po stvrroku pouzivania prestal fungovat. tzn notebook reagoval ze je nejaky western digital pripojeny ale nevedel s nim nic spravit an iinicializovat ani vytvorit logicku jednotku absolutne nic, susal som http://www.zachrana-dat.sk/sk/zachrana- ... trana.html po telefone mi povedali ze maximalne to u nich moze stat 500€ no nakoniec mi dali sumu medzi 1200-1600€
toto je zas nejaky fake:http://www.datarec.sk/ poraidne ma iba oklamali pisu ze bezplatna analyza, tak som im ho poslal, a posali spet ze nevedia spravit a 16 eur si zauctovali za analyzu...

Mam tam vsekty moje doterajsie subory, bol by som rad keby niekto vedel nejakym tipom pomoct, reklamovat sa uz neda lebo je rozobraty s originalnej krabice, cize sa s nim moze aj experimentovat :-) niet co riskovat kebyho niekt oaj pokazil tak sa nenahnevam lebo tak ci tak nefunguje a sam si s nim uz neviem rady

Diky

PS
keby sa mi na to niekto podujal, tak by sme sa pripadne aj na cene vedeli dohodnut dufam, som ochotny aj zaplatil, aj zaplatit za postovne, inac v Blave a Nitre to viem aj osobne dorucit. alebo mi napiste ci niekoho nepoznate, nemate nejakeho znameho co sa v takychto veciach vyzna
AG NEOVO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 10. Aug, 2012, 16:19

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa AG NEOVO »

Máš externý box pripojený disk k notebook cez usb? Ak áno, aká je jeho veľkosť? ten disk sa ti aj dá prihlásiť alebo nereaguje. Normalne hučí či dáva nejaké iné zvuky. Skús disk pripojiť na druhý notebook nebo pc.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa shiro »

Este skus Macrofer v BA, tam davame obnovovat data nasim zakaznikom, spolahliva firma.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Ricsie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: St 16. Máj, 2012, 13:47

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa Ricsie »

&shiro
Kolko tam priblizne stoji oprava? nemam velmi financie nazvys na nejake horibilne sumy :-D

&AG NEOVO
Disk huci toci, skusal som na 3ch pocitacoch, vsade to iste. stiahol som si dema asi 6tich Data Recovery softverov ani jeden nevedel nic z disku vytiahnut. Skusal som aj plno navodov z internetu, skusal aj zapojit ako interny harddisk ale nenacital oho ao funkcny harddisk. Je to trochu sranda ze som ho pouzival len asi 2 mesiace. Harddisk je celkom tichy ale mierny zvuk pocut,

Ja si s nim uz asi sam nedokazem pomoct, hladam skor nejakeho odbornika na hardwer ktory by sa mi na to vedel pozriet, a potom keby vidl ze by sa dalo nieco s nim spravit tak by sme sa mohli dohodnut na cene, verim ze harddisk nemoze byt velmi poskodeny, skor tam asi nejaka suciastka odisla, alebo firmware sa nejak prepalil... len sa nevyznam v takychto veciach ja
AG NEOVO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 10. Aug, 2012, 16:19

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa AG NEOVO »

Poznám jedného odborníka, ktorí má už niečo za sebou ohlľadne hardwaru no neviem či by to šlo aj stým tvojím ext.hdd ale pozrel by sa na to ak by vedel to spraviť tak by bolo hlavne pre teba dobre. no vždycky je šanca ale aj nemusí byť. len mi napíš info o tvojom ex.hdd

Keď ho pripojíš k pc a dáš mu aby ho čítalo s disku a pak na monitore čo ukáže (Primárny master hard disk error) toto ukáže alebo nič
Ricsie
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: St 16. Máj, 2012, 13:47

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa Ricsie »

pripojim k pc dam ze disk management tak tam ho nacita ako Western digital hdd, ale nic viac ziadne info a vsetko je sive a ked dam ze vlastnosti alebo ze pridat jednotke pismeno tak hodi chybu ze Hard drive is read-write protected alebo niekedy len Drive is protected


K pc ho ale uz pripajam cez sata, v tej firme kde ma oklamali tak mi ho rozobrali a nedali dokopy a nemam k nemu adapter, ale mam jeden volny Externy box, na 3.5 harddisky, ten je plne funkcny.

Bolo by to super keby sa to dalo zachranit, alebo iba zistit co na danom hardisku odislo, ja by som bol aj ochotny kupit taky isty harddisk a vymenit z neho suciastky :-)

ako externy je to WD Mybook essentials 3.0 2tb aleked so mho rozobral rak interny je WD caviar green - WD20ears, 7600rpm 2tb

Neponahla to inac, uz pol roka sa to snazim nejak zachranit a kludne viem pockat, v Bratislave budem zase od buduceho tyzdna soboty pravidelnejsie,
AG NEOVO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 10. Aug, 2012, 16:19

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa AG NEOVO »

ono by to bolo super vymeniť súčiastky z druhého hdd, možno by to aj pomohlo. len keby si kúpil ten hdd to máš 2tb potrebuješ ten istý. vedel by si to vymeniť a odskúšať? Podľa mňa by to aj šlo ak neni ten hardisk veľmo poškodený. Rozhodni sa ak máš záujem.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa newmi »

LOCK. Duplicitna tema, pokracuj si tu http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 13&t=91713
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Hardware všeobecne"