Amazon.de

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže, mohli ste si všimnúť ako rád spomínam Amazon, mám rád Amazon, má výborné ponuky ale v okamihu, keď zadáš objednávku a zaplatíš začínajú problémy. Nie je tajomstvom, že človek niekedy čaká aj 4-5 dní na odoslanie ale aktuálne riešim kúpu TV a to je asi len zlý vtip.

Cez víkend som objednal TV, vyplatil, v pon a uto to neodoslali, tak im píšem, neodoslali ani dnes, tak píšem znovu a tá odpoveď ma teda dostala. Tu je celá konverzácia
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... Ug3QlUyTDQ (staršie správy tej sivej oblasti ako citácia predchádzajúcich mailov),
čakám na vyjadrenie, lebo nech zabudnú na to, že ja budem rušiť a čakať týždeň na prachy, hlavne, ak som to chcel mať už v piatok (ono by to stihlo prísť, ak by to poslali už v pondelok).

Sa asi človek pýta, že prečo kupujem z Amazonu...cena tam aktuálne je cca na úrovni u nás najlacnejšieho shopu a je to jeden zo shopov, kde nechcem dávať svoje peniaze...i keď by som dal, tak to už je dnes u mňa ale proste môže sa stať, že bude mať panel vadu s podsvietením a to je koniec - u nás to nevyriešiš, lebo vrátiť môžeš ale nemôžeš objednať znovu, lebo ti pošlú rovnakú; peniaze na objednanie ďalšej nemáš a reklamovať to nemôžeš dať, lebo to zoberú ako normálnu reklamáciu a človek čakať 30 dní nebude.
S Amazonom by to bolo prosté, proste zažiadam výmenu, pošlú nový, ten príde, overím, či je v pohode, starý zabalím, pošlem a dostanem aj preplatené poštovné.
Bolo by to pre nich drahé? Jo, ale to je súčasť toho, že poskytujú svoje služby aj do zahraničia, XYZ produktov je veľkých ako krava.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa Leon »

Karma lolqo, karma ...
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ámen.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dofrasa, toto nie je standard :( aj ked to sem moc nepatri, chces toten telkáč pouzit ako monitor ? nenapadne odpovedz :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa LordKJ »

Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa loleqboleq »

mp3turbo napísal: St 25. Okt, 2017, 19:19 dofrasa, toto nie je standard :( aj ked to sem moc nepatri, chces toten telkáč pouzit ako monitor ? nenapadne odpovedz :)
Jo, presne, už so mnou trhá z 15,6" drobca..potrebujem lopatu mať pred očami, už mám doma aj ten stojan a už to potrebujem, mám asi absťák...prežijem aj tých 30Hz nateraz.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa maniak »

loleq: asi si neobjednaval s premium delivery alebo ako prime customer, ze? Pozeram, ze ani premium delivery mi neponuka do Rakuska. Priznavam, taketo som este neobjednaval, zatial najviac 27" Dell display a to islo bez problemu.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tú TV som musel ako Prime, takže som využil tých 30 dní zdarma - avšak Prime benefity (ako zadarmo prémium doprava) sa týkajú len Nemecka a Rakúska, ostatné krajiny majú len štandardný prístup k Amazon Video a Music.

A update, prešlo ďalších pár mailov (inak, to čo mail, to iný človek, čo to píše), konkrétne z komentáru z linku, že
"I do not believe that this item will be shipped to you and I personally recommend cancelling the order."
ďalší v poradí zrazu, že héééj, že jasnééé, že v pohodéé, ževraj to musia posielať zo skladu, ktorý je ďalej (fulfillment center) atď atď...tak rád by som videl, že mi to nakoniec pošlú cez "Expedited" ale pochybujem, naozaj rozmýšľam, že to vystornujem, obetujem tých 6-7 dní, kým mi prídu späť peniaze a radšej dám peniaze šedivákom u nás...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa Matej.T »

Lojzovia zo supportu ti nič nepomôžu... Mne zrušili objednávku GTX 1080ky za 460, lebo sa mi lockol účet kvôli aktivite... 10 e-mailov a 10 lojzov :)
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Raz si pamätám, že tiež som riešil, že to neshippli pár dní a po napísaní mi dokonca zmenili na Expedited. Inokedy už nie a zrušil som to.

Inak, ešte stále nič...no neviem, čo spravím, či rovno to zruším a nech už idú peniaze späť alebo počkám a zajtra poobede im napíšem, že nech mi dajú dva dátumy (kedy to pošlú a kedy to príde) a ak medzi nimi bude viac ako 2 dni rozdiel a tým prvým nebude pondelok-utorok, tak nech mi rovno zrušia tú objednávku, lebo nervy mám len jedne.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Zúfalosť prechádza do smiechu... :laugh:

Medzitým prebehli ďalšie asi dva maily a teraz mi prišiel ďalší...hádajte čo, v podstate copy-paste jedného z mailov, ktorý mi prišiel predtým, ten taký štýl akoby všeobecný template.

Takže akokoľvek toto skončí, tak si dám tú námahu nájsť spôsob ako toto jednanie vyeskalovať, lebo to je už ako jednať s tatármi.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa icefire »

loleq - to ako ti odpisali ani nevyzera na amazon, ale na cistu saskaren. Ten clovek akoze hovori, ze je to vynimka potvrdzujuca pravidlo? To su zhuleni tam?

Kazdopadne velke veci by som od nich neobjednaval, televiziu mozes vratit aj tu a objednat z dalsieho eshopu, ak nieco na nej bude zle. Alebo to sprav ako my ostatni a priplat si za Alzu a ich moznosti.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Žiaden slovenský shop nedáva pridanú hodnotu, nie u niečoho ako tu. Jediný výhodný deal je u Amazonu, kde prípadná výmena je úplne prostá. Alza neposkytuje absolútne žiadnu pridanú hodnotu pre niečo ako toto, nehovoriac pri fakte, že TV majú u nás napríklad aj na prva.sk a to je v pohode shop.

Čekujte poslednú reakciu:
Spoiler: ukázať
Dear Viktor Majdak,

Thank you for your reply.

I have double checked the order and unfortunately as my colleagues explained it is still in the same status and we are doing our best or to have the estimated delivery date or to cancel it as requested.

Yes, it is far cheaper and simpler for us to cancel the order, but we are unable to do so - we would gladly cancel it immediately if we could. The order has a technical issue that shows it in our systems to be in the eternal state of being "prepared for dispatch".

Since this state should normally signify that the item is being packed and prepared to be handed over to the carrier, all the setting from our systems are fully disabled at this stage: the order cannot be cancelled, addresses cannot be changed, payment cannot be edited, shipping methods switched - in short, everything in the order is blocked in our systems and we cannot simply click a button and manually cancel it like usual.

So, we have to file a ticket for the technical team and contact the warehouse with electronic forms - these requests are handled in a ticket-type service and can sometimes have longer queues and varied service level for the resolution depending on the volume of issues. This means that it can take a couple of days for this to work.

If the order gets dispatched, please refuse it and it will be cancelled that way if it is too late for you to receive it. From our side, we will do everything we can to prevent its dispatch if possible and cancel it normally, just as requested.

I hope that I was now able to explain what is going on. Thank you for your understanding.

I wish you a pleasant day.

Warmest regards,
Ana Dondur
Sranda, nie? Zo srandy som dal zrušiť objednávku cez systém a do 3 minút to bolo stornované. :E
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Nakup z amazon.de

Príspevok od používateľa icefire »

Pridanu hodnotu v alze mas. Tolko veci, co som s nimi riesil oproti ostatnym obchodom k mojej spokojnosti niekedy stoja za priplatenie si. Nehovoriac o tom, ze mozes tu TV vratit a dalsiu taku istu ti poslu bez problemov. A co sa tyka dealov tu mimo par ponuk na Black Friday v Alze nic v deal-e nekupis, ale to je uplne normalne, kedze nasi obchodnici maju par KS na sklade a nie ako nemecky amazon, kde maju tisice a tisice kusov a vedia ponukat normalne zlavy.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Amazon.de

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Máš a ja to veľmi dobre viem, ale nie v tomto prípade. U Alzy nevieš ako to bude, toľko peňazí ti na počkanie nedajú, takže už musíš čakať a čo ak objednáš ti príde ten istý kus? To nie je za 5 korún, že objednám 5 naraz.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"