Qcomp.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dnes som taktiež narazil na túto informáciu a pobavilo aj šokovalo ma to zároveň.

S pánom Hrabánkom som sám v období Apríl-Jún mal dohodu, keďže som ponúkol svoje služby a ako jediný reagoval, čo som si cenil, začali sme veľmi dobrú spoluprácu, dosť aj počúvali moje rady ako prerobiť web a ako neutralizovať škodu, čo im tam starý dobrý Štefan Bizoň narobil a oni si ani neuvedomili, akého fušera tam platili; bolo to za 200€/mes. v hrubom a viacmenej som robil editácie nových produktov, korekciu starých a k tomu som začal opravovať škody na webe...

Neskôr sa to začalo "rozširovať", spravil som počas toho obdobia aj dvojicu článkov a bola to celkom dobrá skúsenosť, napríklad som dostal na recenziu aj Asus GR8, čo sa mi páčilo, avšak som v takom len začiatočník, takže som to zobral jednoduchou formou

Potom som už nemal nervy sledovať tie sračky predzoskladané zostavy, čo produkovali, na čom sa zaslúžil aj starý skladač/servisný technik a spomínaný Štefan, pretože mi bolo zle z tých aerocool skriniek, oničom zdrojov, nekvalitných výberov, absolútne sa nehodiacich súčiastok a podobne...Takže niekedy v Júni sme začali o tom hovoriť, začal som premýšľať nad návrhmi, okrem toho som mu dal svoje odporúčanie vybaviť SilentiumPC produkty, čím by sme si pomohli a bludy...okrem toho som mal aj milión roboty s tými ostatnými vecami, ťahal som cez víkendy dvanástky, keď som sa staral o ten bordel na webe v produktoch, napríklad som začal systematicky eliminovať nekvalitné zdroje - značky ako aerocool, akasa, airen, aimaxx, whitepower, modecom, in win,... som úplne dal preč (ale len dočasným riešením, pracovalo sa na tom, aby sa doslova odstránili z databáz a už nestrašili vôbec), potom som začal to isté aj so skrinkami...a hádajte čo - stále za 200€/mes. v hrubom; za celé fungovanie nikdy nemali tak rozrobenú cestu za kvalitou, avšak to sa nestretlo s uznaním v podobe navýšenia na 300€/mes.;

síce teraz je to jednoduché povedať, no vedel som, že čoskoro skončia, šéf mal potenciál, avšak som nemal pocit, že mal okolo seba správnych ľudí a mal zabehnuté podľa mňa nesprávne "rotácie", každopádne ma to mrzí, mohla to byť prospešná spolupráca..

ale tieto správy s prepísaním na firmu, ktorá tiež skončila v septembri, tak to je neuveriteľné a dúfam, že aspoň vyplatí zamestnancov, i keď proste za to, že ľudia teraz práve majú produkty v záruke, ktorá im môže byť aj nanič, keď to nie je výrobca, čo nemá autorizovaný servis, tak sú buď odkázaní na bohvie aké zasielanie do zahraničia za obrovské peniaze alebo na to, že si to môžu dať na poličku...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa Leon »

Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa Matej.T »

Ešte by v tých Košiciah mohlo padnúť Pccko aka pseudo firma.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa GABO »

Kto tu ostane v KE ? :D
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa Leon »

Ty s datacompom :D
.
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa Matej.T »

Ty hlavne Gabo :cool:
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Hexaris

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa Hexaris »

Je to s podivom pri takom obrate takto skoncit ... holt sk podnikanie, zacinam asi chapat personalnu agenturu a jej pouzitie, viz, narazka na zbytok teamu.

Vravi sa, ze peniaze lezia na zemi, len ich treba vediet dvihnut (:
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa dendroid »

Podľa mňa na tom nie je nič podivuhodné, pri tej konkurencii, ktorú v KE mali... Datacom, alza a shark. Väčšina predajcov v KE skončila, Datacomu nie je jednoduché konkurovať a treba si k tomu aj alzu prirátať.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

skôr proti alze je ťažké bojovať...proti datacompu veľmi jednoduché, stačí si len začať všimať, že poskytujú bez ohľadu na celkovú záruku len 2 roky a potom sa hrajú na svätých, že za cenu poštovného (kľudne desiatky eúr pri posielaní do EU, nedajbože "ďalej") to vybavia za teba...od minulého roku je pár MSI gaming produktov, kde už poskytujú celú 36 mesačnú záruku...napríklad

http://datacomp.sk/msi-gtx-950-gaming-2 ... f7TydXtlBc
je tam len jedno políčko "Záruka"

a potom "bežný" produkt so 7 ročnou zárukou ako napríklad
http://datacomp.sk/corsair-zdroj-rm-ser ... 80719.html
je pokrytý len počas dvoch rokov a potom zbohom

je tu aj taký focus, ktorý síce poskytuje aj plnú (avšak pri všetkom nad 24 mesiacov vraj odmietajú dobropisy, sú len výmeny, prípadne ak je produkt EoL, tak náhrada - tam je otázka, či voliteľná alebo niečo, čo si oni vyberú) záruku ale nemám s nimi dobré skúsenosti

shark sa neoplatí spomínať, myslím, že okrem času, kedy tam stali microlaby B77 49,99€, tak nemajú veľmi čo ponúknuť

osobne v KE sú len dva obchody (a v ojedinelých prípadov aj datacomp ale to sú naozaj len výnimočné prípady) - alza a tichepc a ak ide o dostupnosť menej obvyklých produktov, tak už len tichepc
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa dendroid »

Na nejakú predĺženú záruku sa väčšina ľudí vykašle, prípadne to absolútne ani nerieši a ani si to neuvedomuje ... Datacom v Košiciach valcuje komplet všetko a aj ja mám dojem, že tam nakupuje väčšina Košičanov, pravda, je to len dojem ...

Že sú v KE len dva obchody ? Možno tak pre teba, fakty hovoria niečo iné ... Alebo ako si vysvetľuješ, že sa datacomu tak darí ?

Gabo je osobitná kategória, jeho by som dokopy s datacomom a alzou nedával.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa LordKJ »

fakt vacsina ludi co poznam z KE tak objednavaju alza/datacomp
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tu sa to uberá správnym smerom - datacomp upadá a alza dostáva viac zákazníkov

ja osobne odrádzam ľudí od datacompu, okrem spomínanej záruky (asi fakt sa v tom vyžívajú) majú naozaj radi mafiánsky prístup pri reklamáciach...vysvetlím

pred niekoľkými mesiacmi som si vyberal prevodník, pričom prišla milá paní za predavačom (taký ostrieľaný "profík" - je tam aspoň 8 rokov), že reklamovať tablet a on ju drzo do očí so zákazníkmi o pád metrov ďalej odpinkol, že reklamácie len na moldavskej (pôvodne bolo servisné dole na tomášikovej, od nového roka už je na moldavskej) a mne rovnako do očí to povedal, keď som pri platení hodil uštipačnú poznámku, tak som si povedal "so be it"..a tie bludy, že zákon hovorí, že reklamovať môže človek na každej predajni len ak servisné nie je v rovnakom meste si datacomp zmyslel sám zmeniť a ešte to hovoriť zákazníkom do očí :laugh:

asi deň na to som si na to spomenul a tak som napísal na ich reklamačný mail, kde som im trošku chcel očistiť tie ružové okuliare a dostal som samozrejme na pravdu - zákon neo*ebeš; rovnako som im povedal, že to bolo na Tomášikovej a vraj ich preškolia...no iste, a ja sa pasiem na lúke, že ? Každopádne to bolo klamstvo, pekne štikajú k bločku a dodaciemu listu aj taký bludný lístoček, že reklamovať na moldavskej ale to len klamú a zavádzajú...človek môže reklamovať na ktorejkoľvek pobočke a môže mu byť jedno, čo povie ujo za prepážkou, ten ujo sa môže postaviť aj na hlavu, no nespraví s tým nič, musí to prijať

len škoda, že bežní, neznalí ľudia to nevedia, veľmi rýchlo by sa presmerovali do poriadnych shopov - áno, alza nie je dokonalá ale má nejeden vynikajúci mechanizmus uľahčujúci skúsenosť s nákupom/reklamáciou/predajom/...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ja som zatial u nich reklamoval len na dialku a vsetko v poriadku :-)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ak je to niečo, čo má celkovú záruku 24 mesiacov, tak je to v poriadku + na diaľku to je jedno, keďže len zmeníš adresu z reklamačného poriadku
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Qcomp.sk

Príspevok od používateľa dendroid »

S tými reklamáciami to je takto roky...A predsa tam ľudia nakupujú ...

A k tomu, že datacom upadá - Ako si sa k tomu dopracoval ? Nové priestory na Moldavskej, v Optime. Presne takto vyzerá firma, čo upadá...

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"