Datart

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Datart

Príspevok od používateľa felipe25 »

To Ti aj povedal do telefonu ze sa boji ze zapadne?

Ja len viem ako jeden nemenovany kurier o*ebal kamosa... objednal si 3lcdcka, nejake veci, skrinky.. mali mu dojst 4baliky. Kurier mu volal o 12stej, on bol na obede, tak sa opytal - necham Vam na vratnici? On ze hej, lebo to surne potreboval - chyba.. Vratnicka podpisala... :)) On dosiel z obedu, a kuka - 3 krabice. Vratnicka podpisala 4 no jasne ze ked on nej chcel laskavost aby to prevzala nebude drbat ju. Vola kurierovi - ze kde je stvrty balik - ooon o nicom nevie, on vsetko odovzdal vratnicke jak mal...
Nastastie ho napadla jedna vec, ze vo vestibule maju kameru.... Kukol zaznam, prehral, a zistil ze kurier uz do budovy vosiel len s troma krabicami /dopredu vedel, ze stvrtu si necha/.
Zavolal este raz kurierovi, ze do hodiny nech okamzite pride a da mu stvrty balik, a ze bude rad ak zavola len jeho sefovi, nie aj na policiu. (v tej krabici mal monas za par stovak eur - trestny cin). Do 20minut bol kurier tam, odovzdal mu stvrty balik ktory podla neho neexistoval, kamos zavolal do kur. firmy, a sef povedal ze mu okamzite pise vypoved. Ci ho vyhodili neviem.

Na margo toho - nechapem, naozaj nerozumiem, ako si niekto moze mysliet, ze mu prejde nieco take ze ukradne jeden balik. Absolutne. Ved clovek velmi dobre vie co si objednal, zaplatil a co mu ma dojst. Fakt nechapem zmyslanie toho lola, ako sa vobec moze taky **** dostat na taku poziciu, pretoze je jasne ze keby aj nahodou nebola kamera, tak by sa to riesilo hodne dlho, a pochybujem, zeby vyhral kurier - kedze on NESMIE dat balik nikomu inemu len prijemcovi - aspon si to myslim. Odvtedy sa mi uz 3x stalo ze mi nieco niesol kurier, nebol som doma a na jeho otazku ci da susede som povedal nie, za xy hodin som doma..
Tak si mal zavolat vtedy do tej firmy a povedat im ze ich kurier sa boji ze zapadne. Ono, zasa, necudujem sa, viem ze x kurierov ma vlastne auta, nie firemne... Ale je to fail, ked kurier nepride... Ved preto clovek plati viac, aby nemusel ist na postu...

A co sa tyka poistenia zasielok ze zmiznu, vykradnu ich .- nemam sice skusenost, ale znamy robi na poste a potvrdil mi ze ked poistim daco na 300e a strati sa to, posta to bez problemov vyplati. To iste kurier. spolocnosti, ak je nieco poistene a strati sa, tak to musia zaplatit, ved to bolo poistene. Osobne som poslal dost balikov postenych, a nestratil sa ani neposkodil ziaden.
Takisto zo zahranicia mi chodia uz vopred zaplatene veci cez UPS, Fedex a podobne. Tu to preberie nasa SR zmluvna spolocnost a vzdy vsetko doslo ako malo. Aj v oblasti kde byvam uz poznam kurierov naspamat, ktori nosia pre UPS, a pod. Cize sa nemenia, ti su predpokladam doveryhodny :D Novym by som daval kamery do aut :rolleyes:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Datart

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Libor12 napísal:Verim, ze UPS v USA by nieco podobne nenapadlo...
V USA ti pokojne nechaju balik pri dverach vonku... (klasicka posta)
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Libor12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 04. Mar, 2013, 15:36

Re: Datart

Príspevok od používateľa Libor12 »

To s tym kurierom je sila - teda pokial nahodou neslo o omyl , kedy si chlapik v presvedceni ze dodal vsetko neskontroloval, ci nieco neostalo v aute...

Ten moj kurier bol "varic ziab" (ak zabu hodis do studenej vody a zohrievas nevyskoci, lebo zmena je postupna...) - aj on postupne skusal co sa da, vacsinu asi ukecal, len ja som bol neochotny a nespolupracoval :) ...
On skratka volal, ze by zapadol (fakticky bolo hodne snehu, ale par hodim pred tym mi GLS kurier s podobnym autom tovar doviezol...) a ze ci by som nemohol teda ja ... a ze i dalsi z okolia to vozia ... - no a potom jednoducho nedosiel a vypol mobil. Na druhy den znova - on sa nedostane, mam to priviezt, aj dalsi uz idu... - To bol vrchol, napisal som UPS mail s podrobnym opisom + ich obchodnikom a oslovil dalsie firmy o ponuky..., Sice prisiel UPS na passate (asi kontrola) a zobral to..., ale odvtedy posielam inou sluzbou...
Z UPS sa po 2 tyzdnoch slecna ozvala (choroba....) a ospravedlnila. yahooo

V USA - iny kraj,... to ako tam noviny hadze dorucovatel pred dvere, vidno bez vo filmoch - v nasich nie :) ... asi funguje justicia v USA inak...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Datart

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nene nebol to omyl, to bola istotka, kedze po naslednom fone tvrdil ze dal 4krabice :D Az ked mu pohrozil kamerou, tak tam prisiel :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Libor12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 04. Mar, 2013, 15:36

Re: Datart

Príspevok od používateľa Libor12 »

Dovolujem si touto cestou podelit sa s Hapy End-om , ktory prisiel na konci anabazy s uplatnovanim 5-rocnej zaruky na Kingston USB kluc , kupeny v Datarte.

Po neuspechu v Datarte (po vyse mesiaci vyhovorka na nedodany plastovy kryt USB kluca, ktory som reklamoval a zamietnutie reklamacie), sa mi telefonicky ozval priamo zastupca Kingstonu a uz o 2 dni som postou dostal novy nahradny USB KINGSTON DataTraveler. :good: :good:

Ocenujem pristup Kingstonu , ktory (na rozdiel od predajcu/Datart) nehral mrtveho chrobaka, ale 5-rocnu zaruku, ktoru deklaruje na obale 100% dodrzal (+ ukazal velkorysost) a ukazal, ze mu nie je jedno, aku povest firma ma a co si o nom myslia drobni uzivatelia jeho vyrobkov.

Zaverom :
KINGSTON s 5 -rocnou zarukou si kupim aj v buducnosti, budem vsak kupovat len tam, kde sa ma o tuto zarucnu dobu nepokusia pripravit roznymi zamienkami a vyhovorkami...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Datart

Príspevok od používateľa felipe25 »

Mne takto zreklamoval Corsair 16GB klucik.. poslal som do Holandska, poslali mi novy.. Vyrobca sa na Teba nevykasle, dokonca im netrebalo ani doklad o kupe...

ale nemozes cakat od predajcu ze to bude riesit za Teba... Ak pise alza 60mesiacov MOZNO to vyriesi za Teba.. :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Libor12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 04. Mar, 2013, 15:36

Re: Datart

Príspevok od používateľa Libor12 »

felipe25 napísal:Nene nebol to omyl, to bola istotka, kedze po naslednom fone tvrdil ze dal 4krabice :D Az ked mu pohrozil kamerou, tak tam prisiel :D
Este je sanca, ze bol za volantom a nechcelo sa mi ist preratavat baliky tak tvrdil co tvrdil...
Ale nevylucuje to ani tu druhu - horsiu moznost...
Len on sam vie, co to ozaj bolo...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Datart

Príspevok od používateľa felipe25 »

Lenze on bavil somara, ze on o nicom nevie :)) Takze tak. Jasne, stane sa, mozno pri tom fone by povedal - okej, pockajte, skontrolujem ozvem sa... a on ne, on dal styri.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Datart

Príspevok od používateľa Ghost »

Libor12 napísal: ...
Ocenujem pristup Kingstonu , ktory (na rozdiel od predajcu/Datart) nehral mrtveho chrobaka, ale 5-rocnu zaruku, ktoru deklaruje na obale 100% dodrzal (+ ukazal velkorysost) a ukazal, ze mu nie je jedno, aku povest firma ma a co si o nom myslia drobni uzivatelia jeho vyrobkov.

Zaverom :
KINGSTON s 5 -rocnou zarukou si kupim aj v buducnosti, budem vsak kupovat len tam, kde sa ma o tuto zarucnu dobu nepokusia pripravit roznymi zamienkami a vyhovorkami...
Stale, stale, staaale to iste hovoris. Predajca ma zo zakona povinnost dvojrocnej doby a vsetko navyse co dava vyrobca uz musi zabezpecit vyrobca. Predajca ti toto urcite xkrat povedal, vsak ze?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Datart

Príspevok od používateľa felipe25 »

Libor12 ked budes mat vlastny obchod, som zvedavy ako to budes robit Ty. Ci budes nad ramec Tvojich POVINNOSTI posielat na vlastne naklady tovar vyrobcovi.. Ked raz zakon v EU hovori ze na vsetko je zaruka 24mesiacov, tak nieje o com. Ty bud rad, ze mas novy klucik prakticky zadarmo - po 3rokoch kedy by ho x inych ludi hodilo do kosa, a stalo Ta to par eur postovne.

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 13&t=76355

Mam novy kluc som spokojny, a nic viac neriesim :)

PS: odporucam ti brat corsair, nie kingstone.. corsair dava 10r zaruku :D
http://www.corsair.com/support/warranty
Flash Voyager®, Flash ReadOut, TurboFlash, Flash Survivor® and Flash Voyager Mini USB flash drive products all have a 10 year warranty

Prakticky mozes menit kluc cely zivot :DD
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Libor12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 04. Mar, 2013, 15:36

Re: Datart

Príspevok od používateľa Libor12 »

To Ghost :
"Stale, stale, staaale to iste hovoris. Predajca ma zo zakona povinnost dvojrocnej doby a vsetko navyse co dava vyrobca uz musi zabezpecit vyrobca. Predajca ti toto urcite xkrat povedal, vsak ze? "

1. Predajca sa vyhovaral na nedodanu plastovu krytku...
2. Nie je predajca ako predajca - napr. alza ma uvedenu 60 mesiacov

To Felipe25 :
10 rokov je hodne !, ale aj 5 rokov - uz to asi vyjde narovnako - USB 10 rokov nebudes pouzivat - to by si asi tak 250MB mal :D
Kazdopadne je lepsie kupit tam, kde to v SK vybavia a usetrit par EUR za zahranicnu postu.

Co sa posielania tyka :

1. Datart by neplatil ani cent, dodava im to Asbys, len by im to predali pri nasledovnej dodavke...
2. Aj keby tu postu hradila firma, naklady ma o DPH nizsie + da si postovne do nakladov, t.j. stoji ich to ca. o 1/3 menej ako teba + hodia to s dalsou dennou a nemusia extra 3 km utekat...
Nabuduce ak budem USB potrebovat tak mozno Alza s 60 mesacnou zarukou/ak to ozaj funguje ?/... - a je jedno ci Corsair ci Kingston.
.... A ze x ludi USB vyhodi a kupi dalsi - mal som uz 3-ti co nesiel, to ma nakoplo..., ale su to ich peniaze, ak im nechybaju je to ich vec, ja nerozhadzujem kde netreba - z principu - aj ked by ma par EUR nepolozilo...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Datart

Príspevok od používateľa felipe25 »

taze sa sam pytas ci to vobec funguje? cize tomu neveris?

//ak to ozaj funguje ?//

Ja si kupim corsair a ked odide dam 2,3eura na postu a pride mi novy kluc, a mam na salame...
A Corsair kluce nestoja par €.. :) A ked si kupis 32gb kluc aj za 8rokov bude mat nejaku cenu, a nehodim ho do kosa ked viem ze mi pride novy.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Libor12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 04. Mar, 2013, 15:36

Re: Datart

Príspevok od používateľa Libor12 »

Ten udaj o 60 mesiacoch zaruky som neoveroval, ako funguje...
Ci nahodou nebudu nejake dodatocne poplatky (zaruka ano , postovne nie ?,.../podmienky a la "bez krytky nie"...

Jedna neblaha skusenost - a s doverou som opatrny...

32g je hodne, napriek tomu to moze byt o 8-10 rokov +/- tam, kde su dnes 1-2 G disky. :laugh:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Datart

Príspevok od používateľa felipe25 »

nebude.. ten 16gb klucik mal 3roky v roku 2010.. teda v roku 2007 som kupil 16gb corsair a nebol prave lacny, stal par tisic..
a dnes je rok 2013 a 16gb corsair stoji stale 15€ a to preslo 6rokov.. :) stale sa oplati dat 3€ za postu a mat tovar za 15e...

A predpokladam ked si taky nasrdeny na datart, ze Ty by si to reklamoval tiez aj po 9rokoch a 360dnoch. A najlepsie na tom celkom je ze corsair ani nechcel doklad o kupe... :D takze aj keby som mal uplne prvy corsair 16gb z roku 2005 mozno ho zreklamuju aj v roku 2016, aj ked snad oni podla cisel vedia zistit kedy ho expedovali na predaj.. :D

A moj klucik mal urcite vyssiu hodnotu ako Tvoj kingstone.. :) Ja som ho v case reklamacie potom co mi prisiel novy predal za 35€, a Ty si reklamoval klucik ktory stoji mozno 10€ a este drbal na datart ktory je v tom fakt nevinne :rolleyes: :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Libor12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 04. Mar, 2013, 15:36

Re: Datart

Príspevok od používateľa Libor12 »

"A moj klucik mal urcite vyssiu hodnotu ako Tvoj kingstone.. :) Ja som ho v case reklamacie potom co mi prisiel novy predal za 35€, a Ty si reklamoval klucik ktory stoji mozno 10€ a este drbal na datart ktory je v tom fakt nevinne :rolleyes: :)"

1. Nestal 10 ale 20EUR a bol , ako som pisal, uz 3-ti co odisiel, takze 20x3EUR. Neslo ale o 20E ale o princip.

2. Datart sa vyhovaral primitivne na krytku a ze im to vyrobca inak nevezme ( zobral mi to aj bez toho), nemam rad ked niekto robi zo mna vola.... a vojim pristupom ukazal, ze je lepsie ist radsej tam, kde udavaju 5 rokov, aj ked tiez sa mozu vyhovorit na zakon o 2 rokoch...

Princip je v tom, ze predajcu to nic nestoji (vyrobca mu to opravi/vymeni gratis) a zarobil na mne pri kupe, keby urobil ustretovy krok, budem tam chodit aj nabuduce...

Ale prosim, ak ma maju v laske len ked kupujem a kaslu na mna ked mam problem, ja mozem ist aj inde (a ze teda aj pojdem je tutovka) - napr. tam kde idu nad ramec povinnych 2 rokov.

Okrem toho to zavana trochu podvodom, ak na obale svieti cervenym 5 rokov zaruka, ja si to prednostne teda kupim (lebo ved uz sa mi 1 pokazil, tak radsej 5 rokov zaruka, ze...) a nikto sa neunuva to, ze to neplati ani prelepit, zatriet, dat na vedomie... - ono to celkom vyhovuje predajcovi (lepsi predaj...), mala finta na tych co nenosia zakony so sebou... Este si potom aj na stranke vyrobcu precitam, ze to treba vratit predajcovi - ocividne preklad z anglictiny, ale chyba lavky - to plati len pre civilizovane krajiny s x-nasobnymi prijmami, aby nemuseli kupovat nove USB..., takze chladna sprcha a kopanec v Datarte... xP

Ucet v slovencine tiez nik nepytal - kto by to v UK aj rozumel... :rofl:

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"