Datart

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Datart

Príspevok od používateľa lezgy »

no zmiesane pocity
Vysoke ceny beznej spotreby
Personal vie asi to co si zasluzi
Ochota ...no nevyhodia vas ze sa informujete v pracovnej dobe
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Datart

Príspevok od používateľa Snake »

Ja len na pobočku v Poluse:
Ja: Mini-B USB kábel by som poprosil
Predavač: Mini čo?!
niet čo dodať :-)





.
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Datart

Príspevok od používateľa NemesiS »

tiež keď idem niečo kúpiť, nepoviem že chcem krížový pákový ovládač, lebo to by nevedeli identifikovať asi nikde, ale poviem rovno joystick

//Snake: je kapánek rozdiel medzi joystickom a už ako názov napovedá, USB káblom. ;)

//Impulsive: to bol metafor :)
Naposledy upravil/-a NemesiS v St 04. Nov, 2009, 22:49, upravené celkom 1 krát.
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Datart

Príspevok od používateľa Toman »

- mam odnich chladnicku za vybornu cenu
- doviezli ju zdarma 20km
- a aj mi ju vyniesli po schodoch na 4 poschodie...
- inde chceli za dovoz a vynos pomali 60Euro navise k cene
- ak chladnicku tak LEN z Datartu

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Datart

Príspevok od používateľa Reinok »

Personál v datarte...boli sme si z haluze pozrieť ceny LCD/plazmy...trošku pokukať ponuky...zasmiať sa...(úvod)
AKurát sme sa dostali k tesnej blízkosti nejakému ,,spotrebiteľovi" ktorý žiadal radu od personálu!, pýta sa ho na výhody a nevýhody , proste laicky povedané LCD alebo plazma...odpoveď personálu, čo ja viem...ja by som asi zobral LCD je ich väčší výber...vtedy som zostal čumeť jak puk...na pána X.Y zamestnanca datartu...hovorím dobre...ničto je to debil aj takých berie električka...

nakoniec sme skončili pri debate so ,,spotrebiteľom" ktorý dostal neskutočnú radu od X.Y....popýtal sa na princípy LCD vs. plazma...keďže bol dlhoročním používateľom CRT nemal ani len šajnu...po ,,konzultácií" sa pán rozhodol pre plazmu, pekne poďakoval a ja som odchádzal s príjemným pocitom na duši že som zachránil obeť konzumného života populácií...

Takže budem rád ak mi personál v datarte vôbec bude vedieť požičiať pero na napsanie sťažnosti na nich...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
jtbs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 792
Dátum registrácie: Pi 23. Okt, 2009, 19:25
Bydlisko: Žilina

Re: Datart

Príspevok od používateľa jtbs »

Datart Zilina-OC Duben
-ako uz bolo napisane, personal absolutne neznaly..ale tu sa musim pozastavit. Ta neznalost plati vacsinou na tych mladych 20r studakov, ktori si chcu privirobit (co hlava nebere, pretoze prave ti by sa mali vyznat). Ale skoro kazdy z vas vie po troch vetach rozpoznat cloveka, ktory do toho vidi a takeho v ZA nastastie mame, bohuzial len jedneho, ale je vidno ze sa vyzna :)
-obchod pre mna vyuzitelny pre pozrenie monitorov na vlastne oci a nasledne kupenie inde :rolleyes: ...vyuzivam skor na doplnky typu cartridge, cd stojan, kupa tlaciarne a pod...
-obchod vie ako na ludi, pretoze je na ociach, ti absolutne neznali by si vsak na radu pri vybere tovaru radsej mali zavolat 14-rocneho syna, ktory vie co je LCD a plazma (sanca ze sami narazia na znaly personal je mala)
-reklamacia no problem..nic ine si ani dovolit nemozu (bohuzial si nespomeniem co som reklamoval :D )
We salute the rank, not the man!
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Datart

Príspevok od používateľa panasonic650 »

No musim povedat ze som mal asi stastie ale prave som kupil u nich cez web TV za cenu co nikde inde nema konkurenciu a to sa nejednalo o ziaden vybehovy typ (aspon podla mna nie). Ked sa na to pozriem z tohoto hladiska ako na kazdy iny web shop tak same plus. Dovoz zdarma az do obyvacky (4. poschodie) a este ho aj poskladali. Pri pripadnych problemoch je to kamenny obchod takze predpokladam jednoduchsie riesenie reklamacie. Predpoklad ze tak lahko z trhu nezmizne. Predavaci rovnaky ako na ostatnych weboch (= ziadni).
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Datart

Príspevok od používateľa qq6600 »

Reinok napísal:Personál v datarte...boli sme si z haluze pozrieť ceny LCD/plazmy...trošku pokukať ponuky...zasmiať sa...(úvod)
AKurát sme sa dostali k tesnej blízkosti nejakému ,,spotrebiteľovi" ktorý žiadal radu od personálu!, pýta sa ho na výhody a nevýhody , proste laicky povedané LCD alebo plazma...odpoveď personálu, čo ja viem...ja by som asi zobral LCD je ich väčší výber...vtedy som zostal čumeť jak puk...na pána X.Y zamestnanca datartu...hovorím dobre...ničto je to debil aj takých berie električka...

nakoniec sme skončili pri debate so ,,spotrebiteľom" ktorý dostal neskutočnú radu od X.Y....popýtal sa na princípy LCD vs. plazma...keďže bol dlhoročním používateľom CRT nemal ani len šajnu...po ,,konzultácií" sa pán rozhodol pre plazmu, pekne poďakoval a ja som odchádzal s príjemným pocitom na duši že som zachránil obeť konzumného života populácií...

Takže budem rád ak mi personál v datarte vôbec bude vedieť požičiať pero na napsanie sťažnosti na nich...
Ja tak isto...
S jednym som sa asi pol hodinu rozpraval o tom aky monitor vybrat,kedze personal nemal sajnu ani o tom co je TN panel :D
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Datart

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Len pridam novu skusenost. Vyuzil som ich moznost vratenia tovaru do 10 dni bez udania dovodu a uplne v pohode. Nerobili problem. DVD prehravac mal USB ale nie na prehravanie ale iba pre firmware (moja hlupost). Upozornujem ze 10 dni plati pri kupe v kamennom obchode. Cez web to je 7 ako vsade inde.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
bobtailik

Re: Datart

Príspevok od používateľa bobtailik »

haaaaaaahaaaaaa. Ja som bol dnes v datarte v europe sc v bb spytat sa na riesenie jedneho mojho problemu ze na notebooku mi na pravej strane usbcka nerozpoznaju externy hdd iba na lavej strane funguje po polozeni tejto otazky mi predavac odpovedal ,,neviem čo by mohlo byť vo veci" a bez slova odišiel ani som nestihol zareagovať
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3689
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Datart

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja ti poviem tak, že v predajni robí normálny pracovník, čo chce na seba zarobiť a nie žiadny všeboh....
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Datart

Príspevok od používateľa patro16 »

presne tak,

dnes ti nikto zadarmo nic neporadi, keby si tam ten NB kupoval bolo by to ine
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5401
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Re: Datart

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

V Datarte som dlhé roky nakupoval všetku bielu techniku, mali najlepšie ceny, dopravu až do domácnosti, inštaláciu a odvoz starého spotrebiča v cene, ktorá bola porovnateľná s konkurenciou, ale bez dopravy.
Reklamácií som tam riešil viac, vždy k mojej plnej spokojnosti.
Komunikácia perfektná.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Libor12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Po 04. Mar, 2013, 15:36

Re: Datart

Príspevok od používateľa Libor12 »

DATART NIKDY VIAC

I ked výrobca USB kľúčov DataTraveler (Kingston) na obaloch deklaruje 5-ročnú záruku, DATART sa na Vás vykašle.
Keď som mal už druhý takýto USB kľúč nefunkčný, išiel som do DATARTU (Polus BA). Samozrejme zamietli - 2 roky záruka (kľúč mal 4)- ak chcem viac, mozem ist za ich dodávateľom - ASBIS, alebo do Anglicka (Kingston).
ASBIS ma poslal naspäť do DATARTU, kde bol USB kúpený, ze mi musia dať záruku a oni to potom vybavia.
Takže druhá cesta do DATARTU, kde USB zobrali. Po 33 dňoch mi zavolali, že mám prísť do DADARTU .
Takže tretia cesta do Polus-BA. Pracovníčka mi oznámila, že potrebujú kryt, ktorý sa pred zasunutim kľúča musí dať dole. Argumenty, že kryt po 4 rokoch nemám, nereklamujem a pri použití musí byť dole nezabrali a mám dojem, že keby som ho aj našiel , tak by zase chýbalo niečo iné (originálny obal,....).
Takže výsledok - DATART s výhovorkami a pofidérnym argumentom chýbajúceho krytu zamietol reklamáciu vadného USB kľúča a z 5 - ročnej deklarovanej záručnej doby nezostalo nič.
Po tejto skúsenosti môžem odporúčať len :
DATART OBÍSŤ - TAM VÁS OŠKLBÚ A NÁSLEDNE ZVYSOKA OKAŠLÚ. yahooo

DATART NIKDY VIAC !!! xP
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Datart

Príspevok od používateľa patro16 »

neviem co by si chcel, zarucna doba je zo zakona "iba" 2 roky (mimochodom v USA 1rok...) a vsetko nad ramec by si mal mat uvedene na blocku/fa a ak nemas tak jednoducho plati zakonna zaruka 2 roky takze niet co riesit
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"