Datacomp

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Datacomp

Príspevok od používateľa Snake »

Skúsenosti s predajcom Datacom do tejto témy.





.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa valistar »

kupoval som tam vela veci, komplet pc aj plno komponentov. velmi seriozny pristup, dobra komunikacia (ochotne poradia na icq, resp. mail), predavaci na predajniach sa vyznaju co je tiez velke plus. reklamaciu som zatial neriesil, ale urcite by nebol problem. Maju servisnu kancelariu na Tomasikovej. Jedine co by sa dalo vytnut je e-shop, trosku zastaraly, neprehladny a sem-tam dost pomaly. Ale maju siroku ponuku a dobre ceny. Ked si nieco objednate tak hned zavolaju na mobil pre potvrdenie objednavky a rovno oznamia kedy sa da tovar vyzdvihnut (al. kedy poslu). 5/5 :good:
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa GABO »

Datacom je naozaj v pohode, je to veľká firma a tam proste z času na čas sa niečo premelie resp. pri takej veľkej spoločnosti sa občas udejú aj problémové objednávky, pri toľkých predajoch sa nie je čo čudovať. Každopádne seriózna firma, ja osobne som s nimi nemal problém nikdy...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3689
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja beriem datacom ako jeden z naj shopov na uzemi SR, avsak nie ja osobne, ale moj ujo uz mal 2x problem.
Raz s reklamaciou zdroju, doniesol ho do predajne, kde ho kupil a oni ho poslali, nech to odnesie do druhej predajne....
Toto nejako nevadi, avsak vtedy zabil jeden den, lebo druhy obchod uz nestihal.
Ale hlavny problem bol ten, ze kupoval PC pre jeho priatelky deti. Mali to mat ako darcek na Vianoce, vsetko dpredu objednane, avsak PC mal az niekedy v Januari. Islo hlavne o to, ze nemali teda darcek pod stromcekom ....
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: Datacom

Príspevok od používateľa D3VIANT »

Tiez som u nich nakupoval dost vela. LCD, 3xcomp, 3xmp3, komponenty az-az ani zratat neviem... . Pristup bol perfektny. Stale poradili. Aj ceny su v poho. Mal som aj par reklamaciek. Nerobili usta ale vybavovali. Ajked jednu MP3-ku im trosku trvalo vybavit, ale tiez robim v podobnom shope a viem ze to casto nieje len tak. 9.5/10 bodov.
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Leon »

Tiez mam s nimi velmi dobre skusenosti s branim tovaru,.... akurat sa mi stala taka sranda no :p

Nedavno som si tu na pretaktovani nechaval skladat pocitac,... 15.10.09 som u nich cez e-shop vytvoril objednavku,.... upgradoval som stary komp tak som menil skoro vsetky komponenty. Hned na druhy den (16.10.09) mi volal typek ze objednavku prijali, a ze si mozem vsetky veci vyzdvyhnut v pondelok (19.10.09) okrem chladica, ze ten dojde az o tri dni v stredu (21.10.09).

V pondelok mi na e-shope zasvietilo vsetko na zeleno okrem chladica (ved vraveli ze dojde v stredu ze :p), tak som tam zasiel okolo 15:00+-,... predavac mi vsetko pekne pripravil a este upozornil, ze ten chladic bude az v stredu a ze daju vediet,... prikyvol som ze o tom viem a s panom bohom :p,...

Chladic bohuzial v stredu na e-shope este nebol a zo zvuku z intelackeho ventilatora som skoro ohluchol, tak som zasiel do x-computers lebo tam ho mali hned na sklade,.. tak som ho aj kupil. Okolo 28.11.09 som este pozeral schvalne ci tam uz ten chladic od nich svieti na zeleno v tom e-shope, no vzdy tam nebol :p

O 2 tyzdne+1 den (03.11.09) od vyzdvyhnutia PC mi tesne pred 6tou vecer volal ten isty typek, ktory mi potvrdzoval objednavku, ze u nich este mam nevyzdyhnute komponenty, presnejsie chladic,... ze ten chladic im tam stoji uz 2 tyzdne (presne od vtedy kedy som bral zvysne veci 19.10.09) a ci este mam zaujem,... tak som mu pekne vysvetlil, ze ten chladic tam este pred 4-5 dnami nebol, a ze tam urcite nebol ani vtedy ked som bral pocitac, lebo mi to povedal predajca, a ze mi to povedal aj on sam ked mi potvrdzoval objednavku ze dojde o 3 dni neskor (a dosiel boh vie kedy) :p,... a ze : a mate este zaujem? :P
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Ajri »

Problém s objednávkami, viac krát sa mi stalo to že som si u nich objednal komponenty a nikdy neprišli ( externý box pre 3,5" idečkové disky ). Narazil som tam na vadnú sériu diskov od Western digital, až pri štvrtej výmene disku som dostal funkčný (a drahší seagate), menili to kus za kus, takže som sa len nabehal. Reklamácie väčšinou trvajú 30 dní a trocha ma štvú tie fronty, čakať 40 minút v rade je viac ako dosť, aj preto som začal chodiť do x-ka. Majú tam dobrý výber pc skriniek, od lacných mercury, po lacné thermaltake :laugh: . Majú dosť vecí aj na predajni, veľký výber periférnych zariadení :) .
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Mirdis »

par krat som u nich objednaval...celkom spokojnost az na jednu, ked som si objednal komplet pc..prisiel som do predajne a nejaka blond slecna mi tam asi 30 min. hladala hardware po sklade :rolleyes: no trvalo jej to tak dlho,ze jeden jej kolega si vsimol,ze co tam stojim tak som mu povedal,ze cakam kym mi pohladate hardware..tak isiel jej pomoct..a perlicka k tomu je,ze hladala gpu a nevedela ju nikde najst, tak som prisiel k nej a ukazal som jej prstom na regal,ze ci nehlada toto ...ona ,ze hej dakujem :rofl:

teraz riesim reklamaciu..tak verim,ze nebude problem...
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

nakupoval som tam cca 3,5 roka dozadu
cele sa to natahovalo lebo akoze zasielka meska/sa stratila/ja uz neviem co vsetko kreativne vymysleli a nakoniec vyslo najavo ze to ani neobjednali
asi o 1 tyzden tovar prisiel

povazoval som to za mega neseriozny pristup (ziadne zavolanie na mobil alebo napisanie mailu, dojdem, vystojim radu aby sa ma pytal ze co vlastne od neho chcem)
odvtedy som tam nic nekupil az do minuleho tyzdna
objednal som book, zaplatil prevodom na ucet a dnes mal dojst, ale cela zasielka meska :P
som zvedavy co sa tej zasielke stane zajtra


zial u nich sa asi nic nezmenilo a stale na zakaznikov zvysoka seru (ved €€€ uz maju na ucte, preco by sa o zakaznikov starali)
zlate dobre X-ko, kde ak aj niekedy nieco meska (nakupujem tam ovela viac a stalo sa to len 1krat) tak mi zavolaju a ospravedlnia sa, nie ako tu ze ja sa musim doprosovat na ICQ a dufat ze mozno aj niekedy odpisu :OO=
...
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

ok, dnes to skutocne doslo :good:
takze tatop objednavka vybavena k mojej spokojnosti
este par takychto a zmenim na nich nazor :OO=
...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa GABO »

Veľká firma naozaj veľká takže žiaľ zlyhania občasné idú na vrub zamestnancov :( neustrážiš taký kolos... :-(
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
boleq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Po 24. Aug, 2009, 23:15
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: Datacom

Príspevok od používateľa boleq »

Bral som od nich asi cca 3 Pc na skaldanie pri objednávke celkom štandardný postup zavolaju inforumju to je fajn.Mám pocit že je u nich všetko dobre kým objednávaš no akonáhle sa ti niečo pokazí a treba to reklamovať tak nastal kamen urazu. 3x som im zaslal komponent že je vadný s pekným popisom o závade no že vraj oni ho testovali tak mi ho poslai naspäť.Lenže grafika stále mrzla.Urobil som teda videa skreeny až vidia čo mi to robi a poslal druhý krat na reklamačku. Bez akejkoľvek informacie o reklamacii mi to len zrazu prišlo domov a znovu že výrobok je v poriadku.Na tretí krat som im opäť zaslal reklamačku s čestnými vyhlasenia ludi u ktorých som kartu testoval a robila im to iste čo mne a ešte aj posudenie od ineho servisu kde som si zaplatil aby mi grafiku preskušali (chybu mi potvrdili) Tak som im to zaslal všetko pekne a opakovlo sa to iste čo druhý krat zrazu mi len zavolal krurier že mam tu balik a v nom len zasa moja vadna karta a v krabici papier že výrobok je po dlhých testoch ok.

Ja som bral od nich dost no už nebudem radšej si priplatím to euro a nemusím sa trápiť s reklamáciou.BTW 3x čo som im to zaslal + otestovanie v ineom servisnom stredisku ma stálo 26€ a to nehovorím o čase čo som s tým strávil a stále mám kartu ktorá nefunguje správne.Bol som nuteny kupit novu no tu som už rozhodne u nich nebral a už ani nič nebudem brat.Nakupujem cez eshopy dobrých 6 rokov z celého sveta ale s týmto som sa ešte nestretol!!

Toto moja skusenost pri reklamacii
CPU Intel Core 2 Duo E4600 2,4Ghz@3,0Ghz >>> ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2 Zdroj Fortron Blue Storm II 500W MB Gigabyte GA-P35-DS3L RAM 4x1Gb Corsair XMS2 800MHz 4-4-4-12 HDD WD 350GB VGA MSI R5770 HAWK Audio Xonar D1, Logitech X-540, AKG K514 Monitor LG W1943TB
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa dendroid »

To si mohol aj inako poriesit, zbytocne si to tam posielal tolkokrat. Ked ti to tolkokrat vratili a si si isty, ze ta karta ide, mal si ist na SOI. A ked uz nic ine, mohol si to poslat niekomu z fora co byva v KE, nech im to tam odnesie osobne(napr. mne) a to uz by bolo o inom...
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Ajri »

Včera som tam po dlhom čase bol niečo reklamovať. Zdroj mal občas problém nabehnúť pri zapínaní pc, bolo nutné odpojiť 24pin atx od dosky a zdroj odpojiť od prúdu. Najprv mi to spravilo raz za týždeň, predvčerom 3x do dňa, tak som si povedal napíšem im email z popisom chyby, nech navrhnú riešenie. Odpísali mi že zdroj mám odniesť na reklamáciu. Včera keď som tam prišiel reklamovať ho, povedali že ho pošlú distribútorovi na výmenu (kto je distribútorom OCZ zdrojov pre Slovensko? Agem alebo Abcdata?). Páči sa mi že si stav reklamácie môžem pozrieť na ich webovej stránke.
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
donner
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Po 16. Nov, 2009, 17:01
Bydlisko: Kosice, Praha

Re: Datacom

Príspevok od používateľa donner »

Spoiler: ukázať
CASE: LanCool PC-K58 + Gelid Silent 12 + Nanoxia DX 14
PSU: Seasonic X-750 single sleeved
MB: ASUS M2N
CPU: AMD Athlon 64 X2 4800+ 2500MHz | CPU COOLER: AC Freezer 7 Pro Rev.2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 560 Super Overclock
RAM: 2x2GB Kingston 800 CL5
LCD: acer X192W
HDD: Seagate 1TB 7200.12 ST31000528AS
DVD-RW: LG GSA-H55L
MOUSE: Razer Abyssus + SteelSeries QcK
KEYBOARD: Genius SlimStar 311
OS: Windows 7 Ultimate

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"