Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Prave som bol dobropisovany. Utocny ton tam ziadny nebol, skor sa cudujem nevedomosti, ked sa predsa jedna o tvoje peniaze.

Predajca to musi preplatit (samozrejme nie, ze si to zasles najdrahsou kuriernou sluzbou v SR). Je to priamo v zakone, opravnene naklady na reklamaciu.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
chlpacik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 12:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa chlpacik »

Myslim ze tu by bolo dobre sa opytat GABA lebo pokial viem tak je to stale v zakone 50 : 50 :) Tj. cestu k nim platis ty a cestu k tebe oni... to bol len priklad. :)
Citat: "To už aby som ani nepredával... lebo buď sa mi ozve vypatlanec, magor, alebo závistlivec... poprípade kríženec!"
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

No keby to tak bolo, tak by mi to nepreplatilo uz asi 8 obchodov (eshopov).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
chlpacik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 12:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa chlpacik »

to moze byt jednoducho ich dobra vola, takze v zakone to nemusi byt tak oprete ale to presne neviem :)
Citat: "To už aby som ani nepredával... lebo buď sa mi ozve vypatlanec, magor, alebo závistlivec... poprípade kríženec!"
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Jeremi »

mne to vcera nedalo tak som si pozeral zakon a nikde som nenasiel ze predajca je povinny ti tie naklady uhradit

Ked by si nasiel nieco ine rad si to precitam aby som bol v obraze.
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

To uz sme mierne OT, kedze je to tema ohladom Alza.sk. Pozri si obchodne podmienky svojho predajcu, blizsie popisane to mas aj na mnohych forach ohladom spotrebitelskych prav (porada.sk a dalsie). Presne to teraz nemam cas dohladavat, ale v pripade eshopov to funguje na 100 percent a doteraz mi tieto naklady (i ked po mensich tahanicach ako napr. tu s alzou) boli vyplatene vzdy. Najlepsie z tohto hladiska dopadol X-Computers, tam boli velmi ochotni.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa GABO »

No takto - ak by si cestoval z BA do KE reklamovať :) myslíš, že by som Ti to preplatil? Ak to bolo z tvojej strany myslené tak (a je jedno o akú vzdialenosť sa jedná) tak by som Ti nepreplatil ani cent...či by sa Ti to páčilo, alebo nie. RMA od seba k predajcovi hradíš ty, od predaju k tebe predajca. Imho ani v zákone to nenájdeš tak, že by predajca mal hradiť tvoje náklady na RMA od teba, však ty či pricválaš na koni, po 4nožky, alebo sa premiestniš teleportom mne ako predajcovi je to fuk...mňa zaujíma samotná RMA ku mne dopravená, dovezená a pod. po vyriešení RMA potom je na predajcovi ako to pošle tj. či to pošle kuriérom, alebo to pošle na koni, alebo ako...dopravu k tebe resp. náklady na dopravu k tebe je nutné riešiť z jeho (predajcovej strany). Inak trošku taký mierny comment: ak toto niekto prepláca buď má:

1. veľa peňazí (tj. naozaj zarába v 20+ percentách na komponentoch a môže si to dovoliť vykriť)
2. má prenajatý B2B, nemá poňatia koľko zarobí a aké ma reálne zisky (takých je spústa a vysoké percento z nich je znalých akurát dodrbať ceny, služby žiadne a pod...tj. mohli by už konečne takýto experti čo nemajú ani na vlastný systém pokrachovať do jedného)
3. robí to len čisto z dobrej vôle k tebe tj. si dobrý zákazník a proste to spravili preto

Teda skús mi presne nájsť zákon v zákonníku, ktorý toto oprávňuje ...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Takze Gabo, ak by sa mi u teba nieco pokazilo a poslal by som ti to postou za 2,5€, nepreplatil by si to v pripade uznanej reklamacie?

Obrázok

Nemyslim si, ze X-Computers a par podobnych, este dokonca ovela mensich predajcov, to robi len z dobrej vole.

Som velmi zvedavy na tvoju odpoved. Tentokrat poprosim odpoved vo formate ANO/NIE :)

A Gabo, nic v zlom, ale asi nevies zakony poriadne citat, lebo toto som nasiel behom 5 minut:

§ 598 OZ
Kupujúci má právo na úhradu nevyhnutných nákladov,
ktoré mu vznikli v súvislosti s uplatnením práv zo
zodpovednosti za vady.


Viem, ze sa ti to nepaci, ale je to proste tak. A to, ze si to neuplatnuju tvoji zakaznici este neznamena, ze taka moznost neexistuje.

A aby si si doplnil nedostatky, tu je to podrobnejsie:
Oprávnený (teda spotrebiteľ, ktorého reklamácia bola oprávnená) má právo na náhradu potrebných nákladov, ktoré mu vznikli v súvislosti s uplatnením reklamácie (ide napr. o náklady na vypracovanie znaleckého posudku, poštovné a pod.). Toto právo treba uplatniť u povinného (predávajúceho) najneskôr do jedného mesiaca po uplynutí doby, v ktorej treba vytknúť vady (t. j. do uplynutia záručnej doby, ktorá je vo všeobecnosti 24 mesiacov).

Po uplatnení práva na náhradu nákladov je predávajúci povinný, uhradiť kupujúcemu do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. (§ 598 OZ, § 18 ods. 7 ZOS)

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default. ... 9&aid=1652
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2580
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa 1adad1 »

icefire ty si zacal v poslednej dobe brat drogy?
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa GABO »

Nie nepreplatili pretože čoskoro sa bude nakupovať podľa obchodného zákonníka ;) práve kvôli takým špekulantom pretože pre RMA urobíme maximum, ale pre jasných "expertov", ktorí by si dali preplatiť aj chlp z hrude je práve obchodný zákonník...takou STOPkou (prvým krokom bolo s.r.o a asi si si nevšimol, že už od začiatku sme prevažne VO a potom MO než naopak...)

Teda k tomu ako sa vyjadrím...je moja vec nie tvoja ten tón si nechaj na iných jedincov..nie raz som Ťa na to už upozorňoval a ak Ti to tu na fóre nemá kto povedať tak ja Ti to poviem rovno...nepáči sa mi to :)...a lezie mi to krkom.

Zákony si ja študujem a nielen nejaký paragraf a nejakú srágoru a výťahy na GOV:

250 ZÁKON z 9. mája 2007 o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov

http://dl.dropbox.com/u/5648912/zz2502007.pdf

397 ZÁKON z 18. septembra 2008, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona
Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov


http://dl.dropbox.com/u/5648912/z_397_2008.pdf

Takže v týchto zákonoch nemáš absolútne nič o tom čo píšeš. Samozrejme v OZ. ako si písal je daná vec s nákladmi, ale je nešpecifikovaná tj.:

Treba zdôrazniť, že v zmysle ustanovenia § 598 Občianskeho zákonníka má kupujúci právo na úhradu nevyhnutných nákladov, ktoré mu vznikli v súvislosti s uplatnením práv zo zodpovednosti za vady. Právo na náhradu je teda osobitným nárokom kupujúceho. Avšak podmienkou vzniku tohto nároku je riadne a dôvodné uplatnenie práva zo zodpovednosti za vady predmetu kúpy. Toto právo na úhradu nevyhnutných nákladov možno uplatniť na súde len za predpokladu, že kupujúci ich oznámi predávajúcemu v lehote danej na uplatnenie práva zo zodpovednosti za vady. Nákladmi sa rozumejú najmä náklady vynaložené na odborné posúdenie stavu predmetu kúpy...

Odborné posúdenie je vlastne odborný posudok. Citujem z397_2008:

(6) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nemožno od spotrebiteľa vyžadovať úhradu nákladov
na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením.
(7) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, osoba, ktorá reklamáciu vybavila, je povinná v doklade o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak spotrebiteľ odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná
doba neplynie. Predávajúci je povinný spotrebiteľovi uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takže opätovne Ti píšem, že by sme Ti náklady neuhradili lebo:

- nie je nikde v zákone citované poštovné...to by si asi na súde nepretlačil..:) ako sa aktuálne radím s právnikom tak veľmi ťažko
- ak by si to poslal na svoje náklady k nám, ako chceš aby sme Ti ich uhradili v akom zmysle máme my tebe účtovať nejakých 2,50E ? len tak z neba si vymyslíme v účtovníctve 2,50 a Ti ich vyfaktúrujeme? :) Na základe čoho? Potvrdenia z pošty? Myslím, že prípadná kontrola by to dosť vyhodila ... zistím si to...
-nevyhnutné náklady sa týkajú odborného posúdenia
-zákazníci ako ty už nevedia čo od dobroty - ročnú záruku pre takých ako ty (ako je aj inde v iných krajinách) a trošku lepšie podmienky pre kvalitných a osvedčených predajcov...lebo ta ochrana spotrebiteľa na SK hlavne v prípade RMA podmienok je už nenormálna a to TI nepoviem len ja.

Ako som písal my spravíme pre RMA maximum, dokonca sme par krát vyreklamovali ulomené piny zákazníkom na AMD CPU. Ale náklady jednoducho od neho k nám platí zákazník a od nás k zákazníkovi my...bolo to tak stále je to korektné pre obe strany (pre zákazníka ktorý posiela poštou je to lacnejšie pretože seriózny predajca posiela späť kuriérom).

Poviem Ti ale aj druhu stranu veci, rovnako podľa zákona (aj keď to nie je jasné rovnako tak ako v tom čo žiadaš ty) - máme aj my predajci možnosť odmietnutú zásielku zákazníkom, ktorý obj. nezrušil učtovať náklady, ktoré nám tým vznikli hoci zákon vraví, že odmietnutím zásielky sa ruší kúpna zmluva. Nakoľko si ale UPS účtuje aj cestu späť tak toto je možné zákazníkovi narátať - pošleš . list s doručenkou aj keď to neprevezme tak je to doklad ktorý platí na súde. A že takých zákazníkov je, takých ktorí vymýšľajú, obj. nezrušia, nechajú si poslať a neprevezmú a pod..

Takže tých tvojich 2,50E je naozaj vážnych, nechceš si dať preplatiť ešte aj papier na ktorý si tlačil prípadné reklamačné info, časť tonerovej náplne, papuče ktoré si ošúchal po ceste na poštu, prípadne aj iné veci s tým spojené...

A nakoniec...ty ma už naozaj asi ničím čo sa týka RMA a žmýkania predajcov do poslednej kvapky neprekvapíš :)...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Neboj prekvapim :) RMA som u Tichepc neriesil (beriem stadial iba veci, ktore sa pokazit nemozu, resp. sa pokazia velmi nepravdepodobne - nastastie :laugh: a tak to aj po tomto prispevku navzdy aj pre istotu uz zostane).

Kazdopadne je velmi zaujimave stanovisko, ktore si zaujal. Odporucam prezriet si pre zaujimavost obchodne podmienky inych obchodov, hlavne eshopov, ktore maju bezne zakomponovane vratenie nevyhnutnych nakladov na dopravu /nie posudky, neviem, preco si tu rozvijal posudky a naklady v pripade sudu/ v pripade opravnenej reklamacie. To je uplne normalne a nie je to ani nahoda, ze 8x mi uz z roznych obchodov (Alza, Hej, Martinus, X-computers, Biga, zvysok ma uz nenapadne) tieto preplatili. Pozri si tiez Staznosti.sme.sk a jeden pripad, ked predajca nechcel preplatit transport na reklamaciu k nemu, ktora bola uznana ako opravnena a nakoniec ju uhradil:
http://staznosti.sme.sk/cpld/3037/EPICE ... maciu.html

A faktom zostava toto:
Kupujúci má zo zákona právo na náhradu potrebných nákladov, ktoré mu vznikli v súvislosti s uplatnením práva zo zodpovednosti za chyby. Náhradu týchto nákladov si kupujúci uplatňuje u predávajúceho do jedného mesiaca po uplynutí doby, v ktorej treba vytknúť chyby; inak právo na náhradu nákladov zanikne.

To pravo je najprv vymahatelne u predavajuceho a AZ potom, ak ich predavajuci neuhradi/nesuhlasi s nimi, na sude.

Preto si prosim nemysli, ze si vynimka, lebo nie si :) A 2,5€ su NEVYHNUTNE naklady, to je ich definicia, to co si ty pisal (toner a ine hluposti) za nevyhnutne naklady nie je povazovane.

A navyse: hore uvedene obchody tieto naklady urcite nepreplacaju z dobrej vole, kedze to v dnesnej dobe nerobi NIK. Viaze ich k tomu totiz aj zakon.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa faugusztin »

icefire, mas aj nemas pravdu. Mozes si nechat preplatit postovne, to je pravda. Lenze predajca ti nemoze len tak hala-bala posielat sumy podla toho co nahlasis - musi to mat zdokladovane v uctovnictve. To znamena, ze ak si uplatnujes navratenie nakladov, tak musis predajcovi tiez dorucit originaly alebo notarsky overene kopie dokladov potvrdzujucich tvoje naklady. A notarsky overena kopia ta urcite vyjde viac, nez je samotne postovne.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa GABO »

OK ja tu končím nakoľko to význam nemá, ty máš svoju pravdu a ja svoju :rolleyes: a k tomu ani nečítaš dôsledne, ale to je už tvoj problém.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Na matrike stoji overenie tusim 15 centov/strana. Inak naozaj nechapem, preco sa Gabo tak ohradil, vela ludi o tomto fakte naozaj nevie, ze o to mozu poziadat, je mi jasne, ze mu to ako predajcovi skodi, ale je to jedno z prav spotrebitela a to nezmeni, ani keby sa postavil na hlavu.

A doteraz kazdy pozadoval len fotokopiu (bez overenia) - aspon teda tie pripady na ktore som narazil. Kazdopadne sa vratme radsej k Alze. Je to tu uz moc OT (ak chcete, tak to pomazte, ja sa tu aj tak s nikym hadat nemusim, viem ze to tak funguje a pre mna to staci bohato).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
chlpacik
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 12:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa chlpacik »

icefire: nechcem byt zly... ale je to dobra vola predajcov v tom ma gabo pravdu, faugusztin ma pravdu ze to treba vydokladovat a co si myslis ako to oni zalozia do uctovnictva ? :) myslis kebyze dojde kontrola a uvidi u nich fotokopie faktur ze by ich rovno nezavreli ?
Dalej je rozdiel medzi notarskym overenim a overenim na matrike :cool:

A len tak mimochodom... nieje v zakone spomenute do akej vysky a ake su to presne nevyhnutne... predajca ti povie ze si to nemusel poistit, poslat 1. triedou a pod. a uz ti to nemusi uznat :) (ak by sme dosli k zaveru ze to musia preplacat...)
Citat: "To už aby som ani nepredával... lebo buď sa mi ozve vypatlanec, magor, alebo závistlivec... poprípade kríženec!"

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"