Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady,Predaj, Paypal atd

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Užívateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ebay - Postrehy, Skusenosti, Rady,Predaj, Paypal atd

Príspevok od užívateľa DiwaSwina » Št 28. Mar, 2019, 13:43

Refund dosiel, len to chvilu trvalo. Objednal som druhe, a to uz dorazilo v polystyrene a prezilo :good:

eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04

Príspevok od užívateľa eSsay » Ut 06. Aug, 2019, 02:01

Chcem kúpiť slúchadlá z nemeckého ebay, no dotyčný seller ich nezasiela za hranice Nemecka. Kontaktoval som ho cez ebay, či by sa predsa len nedalo poslať aj za hranice. Odpísal, že nie je problém, že mu mám zaslať na paypal účet peniaze za poštovné. No nikde neviem nájsť e-mail, na ktorý mám poslať peniaze :laugh: retardované GDPR, už nemôžem ani len v texte v správe použiť adresu....
Keď kliknem na toho predajcu a tam ďalej klik na "Business Info", tam je dajaká e-mailová adresa, môžem použiť tú??
MB: MSI Z370 Gaming Pro Carbon CPU: i7-8086K DELID Conductonaut @ 5.1GHz all cores 1.328V COOLER: Be quiet! Dark Rock Pro 4 + Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3200MHz CL14 1.36V VGA: MSI GTX 1080 Ti Gaming X 11G + Thermal Grizzly Minus Pad 8 + Kryonaut SSD: Samsung 860 EVO 1000GB CASE: Fractal Design Define C FANS: 3x Be quiet! Silent Wings 3 PSU: Be quiet! Dark Power Pro 11 850W Platinum AUDIO: Mackie CR4 + Sennheiser HD 598 SR + NeoMusicia microphone + Hicon by Sommer cables MONITOR: LG 32GK850G KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk + SteelSeries QcK+

Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Papek » Ut 06. Aug, 2019, 03:06

Ja som takto doplácal za nejaké veci naviac, tiež cez ebay. Prebehlo to tak, že som objednal tovar cez ebay, zaplatil cez PayPal a následne mi predajca vystavil cez PayPal extra faktúru za ďalšie položky, ktoré boli dokonca aj vymenované, takže by sa to dalo aj dodatočne reklamovať keby nastali komplikácie. A ani pri tej druhej faktúre som nevidel predajcovu paypal adresu, takže mu okrem tej faktúry neviem poslať ďalšie prachy aj keby som chcel. Podľa mňa je to ochrana proti nepoctivym predajcom, ktorí by mohli takto ťahať z ľudí ďalšie peniaze.
flylo... you gotta help me man.

eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ

Príspevok od užívateľa eSsay » Ut 06. Aug, 2019, 12:44

Hmmmm, nezažil niekto iný ešte podobný prípad??

Ako ja keď kliknem na "Buy it now" tak sa mi tam zobrazí "Commit to buy" teda akokeby sa zaviažem kúpiť produkt a akceptujem ďalšie pokyny predávajúceho. Kliknem to?? :D
Obrázok
MB: MSI Z370 Gaming Pro Carbon CPU: i7-8086K DELID Conductonaut @ 5.1GHz all cores 1.328V COOLER: Be quiet! Dark Rock Pro 4 + Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3200MHz CL14 1.36V VGA: MSI GTX 1080 Ti Gaming X 11G + Thermal Grizzly Minus Pad 8 + Kryonaut SSD: Samsung 860 EVO 1000GB CASE: Fractal Design Define C FANS: 3x Be quiet! Silent Wings 3 PSU: Be quiet! Dark Power Pro 11 850W Platinum AUDIO: Mackie CR4 + Sennheiser HD 598 SR + NeoMusicia microphone + Hicon by Sommer cables MONITOR: LG 32GK850G KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk + SteelSeries QcK+

Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Papek » Ut 06. Aug, 2019, 15:39

Určite najprv napíš predajcovi a dohodnite sa. Po zaplatení ti vie poslať cez PayPal ďalšiu faktúru.
flylo... you gotta help me man.

eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ

Príspevok od užívateľa eSsay » Ut 06. Aug, 2019, 16:38

No tak taký retardovaný ebay som už dlho nevidel :D Ta najprv mi seller povie, že mu mám poslať extra money za shipping 15,90€.... poslal som. Potom som klikol ten “Commit to buy” a následný Request pre ebay, ktorý už automaticky prirátal rovnakú platbu 15,90€ ku sume tovaru :facepalm: a to som už proste musel tak či tak zaplatiť. Čiže som mu zaplatil 2x shipping :D ale už som mu písal naj mi vráti jednu platbu

Napísať odpoveď

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"