AliExpress

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa HellAngel »

dakujem. skusil som to pozriet cez to cainao a ukazuje hlasku "Your parcel has arrived in the country of destination"
od 19.7 je to v tomto stave. trackovacie cislo zacina na U, takze posta nic nezisti
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Miso122 »

caka na pretriedenie na tomasikovej a nasledne colne konanie
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa HellAngel »

kokos, ale uz cez mesiac?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa loleqboleq »

HellAngel napísal: Pi 27. Aug, 2021, 08:48 dakujem. skusil som to pozriet cez to cainao a ukazuje hlasku "Your parcel has arrived in the country of destination"
od 19.7 je to v tomto stave. trackovacie cislo zacina na U, takze posta nic nezisti
Aké je celé trackovacie číslo? Nie je to BE forward? Ak áno, tak "country of destination" nie je SK ale BE - to isté ti bude robiť aj pri NL forwarde.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa HellAngel »

Zacinaju na UH. Uz ich mam v stave ze su na dorucenie na adresu. Tak som zvedavy ci budu za ne chciet aj vypalne
NB: Asus ROG Zephyrus G14
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pravdepodobne nie, mne zatial tieto zasielky cez BE forward uz dve prisli bez doplatku.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Papek »

Teraz ma dojal jeden dispute cez Ali. Objednal som vec, kde bol shipping zo Spanielska. Vravim si ze vecicka za 10 dolarov, dalsich 8 postovne, ale aspon to bude rychlo. Dorucenie pisali 2-5 dni. Objednaval som niekedy zaciatkom oktobra s tym, ze ak to nepride do 20.10. tak mam narok na full refund.
Par dni sa nic nedialo, potom sa ozval predajca, ze sorry dear friend, problemy s logistikou ... a buch tracking z CN. Vo mne 100 certov, tak som mu strucne odpisal, ze som si priplatil za dopravu v ramci EU... odpoved klasicky BS ze je mu to luto.
Pockal som do 20. ze otvorim dispute, nabonzoval som sudruha ze poslal zasielku z CN ... odpoved z Ali ze mam cakat kym dorazi balik, lebo uz bol podla trackingu niekde v EU. Sudruh navrhol riesenie 0,00 USD, co som samozrejme odmietol. Postol som fotky, screenshoty kde je pisane full refund ak to nedostanem do urciteho datumu a cakal na vysledok ... Tyzden ubehol a vo vysledku Ali potvrdilo nula cela nula nula refund.

Najviac ma vsak dojali argumenty, preco mi to neuznali. "Since we haven't received any feedback about valid evidence provided within limit time, we are afraid the payment has to be released to the seller according to our rule and the case will be closed." Dal som este appeal, kde som im strucne napisal, ze nebrali vobec do uvahy moje argumenty a dokazy, ale podla mna je to ako hadzat hrach na stenu.

Ak to porovnam s Ebay, tak ten je v tomto smere prisny a ak predajca odrbava s dopravou, tak to bol zatial vzdy win pre mna.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
KUKU
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 13:53
Bydlisko: Prievidza

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa KUKU »

Velmi podobny pripad sa stal mne akurat.. Objednavka z cz a islo to zo shenzenu, refung 0.. Dokonca ma dosla jedna z veci ina ako by mala ale ani to ich nezaujimalo,iba ze to doslo
CPU: AMD Ryzen 9 5900X Chladic: Noctua NH-D14 MB: B550 Aorus ELITE V2 PSU: Corsair cs750M GPU: RTX 3090 + 3060Ti RAM: G-SKILL Aegis 64GB 3200Mhz SSD: Intel 660p 1TB M.2
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2748
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ja si to tusim sam privolavam :D :(

eColné konanie – zásielka uložená v sklade dočasnej prekážky – očakáva sa doplnenie dokumentácie
18.11.2021 07:02
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa mp3turbo »

potvrdzujem tiez tu čínsku mentalitu... číňan viac drží s číňanom nez s bielou tvárou...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
KUKU
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 28. Aug, 2012, 13:53
Bydlisko: Prievidza

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa KUKU »

popritom doteraz som nemal absolutne ziaden problem a zreklamovali mi uplne vsetko..asi zmenili pristup k zakaznikom z EU poslednu dobu
CPU: AMD Ryzen 9 5900X Chladic: Noctua NH-D14 MB: B550 Aorus ELITE V2 PSU: Corsair cs750M GPU: RTX 3090 + 3060Ti RAM: G-SKILL Aegis 64GB 3200Mhz SSD: Intel 660p 1TB M.2
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa bepetko »

mne riešili spory hneď a vrátili mi celkom dosť peňazí. Od určitého bodu, mi nechcú vrátiť nič. Dokonca za 5 zásielok čo som platil 2€ a nespočet tiketov mi nevrátili ešte ani cent. Celkom som sklamaný
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa SKiLEX »

zaujimave citanie... cize alie nazatial skrtam mimo veci ktore sa nedaju zohnat inde
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa bepetko »

nemusíš, len peniaze nevracajú už tak ľahko a za každú blbosť ako som to mal doteraz.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Potvrdzujem tiež :D nevracajú :D som pri jednej veci založil spor lebo tá vec nefungovala a chcel predajca hneď video a reálne sa to ani nedalo natočiť plus ja som skôr nevedel ani čo na tom natočiť ako to nejde, tak odmietnem a Aliexpress chcel to isté, odmietol som to, a potom mi ponúkol refund 0€ alebo vrátenie tovaru, pravdaže doprava na vlastné náklady, tak som sa na to vyprdol. Už len poslať to späť by sa mi neplatilo keď bohvie koľko by vyšla doprava a zároveň to bola aj tak vec za 4€ čiže skoro nič, ale aj tak som skúsil spor, ale nevyšlo :D Raz sa mi skôr poradilo spraviť dosť veľké svinstvo a to, že som založil spor v dobe keď daný predajca už neexistoval, balík bol už na Slovensku, ale aj tak som založil spor, ktorý mi schválili kvôli tomu, že som napísal, že neprišlo mi to, a predajca sa nevyjadril keď neexistoval :D ale až tak sa za to nehanbím lebo ma podobne oklamal, že malo to ísť z PL skladu a išlo to z CN.

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"