AliExpress

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3634
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa fobos »

Podla mna je dolezite kedy dorazi na colnicu a nie kedy bol kupeny... ja uz od konca aprila nemam nic rozkupene. Len cakam kym mi vsetko dojde do 1.7.2021
Xbox Series X...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Mňa by skôr zaujímalo či toto bude realita:
Kiryu napísal: Ne 25. Apr, 2021, 18:41 Takto to bude vyzerať v EU od 1.7:
Ke zdražení levného zboží (do 22 eur) dojde kvůli platbě DPH, ale nebudeme muset kvůli obalu na mobil vyřizovat celé celní řízení jako je tomu např. u dražších objednávek dnes. Bude to fungovat tak, že zmíněnou daň si prodejce (e-shop) promítne už do svých cen. Aliexpress se zaregistruje k platbě DPH v některých státech EU a vám se zobrazí už konečná zdaněná cena. Můžeme předpokládat, že zboží zdraží o 15% – 22 %. Tento postup se však netýká zásilek, které přesáhnou 150 eur. Při takto velkých objednávkách bude vyměřován poplatek jako doteď.
https://www.zive.cz/clanky/je-to-dobre- ... fault.aspx
https://www.ceskyali.cz/clanky/zdrazi-l ... roku-2021/
https://ec.europa.eu/taxation_customs/b ... at/ioss_en
Lebo ja neverím, že SK pošta zvládne taký nápor, lebo ja nechápem ako to chcú stíhať to, že ak mi príde zásielka a budem chcieť si ju sám cez občiansky vybaviť, teda vypísať to ich "zjednodušené tlačivo", čomu neverím, že bude tak jednoduché vypísať ako sa zdá, a následne čo? DPH akým spôsobom doplatím? Koľko reálne bude toto celé trvať tento proces? Bežne som osobne schopný si objednať aj cez 10 vecí na Aliexpresse a keď to chodí postupne tak by mi nevadilo vypisovať to stále, ako platiť im 9€, ale pochybujem, že to pôjde tak rýchlo.

Tak som zvedavý teda či Aliexpress to vyrieši nejako, s tým, že DPH sa rovno zaplatí pri objednávke a pošta tým pádom nemá dôvod zastavovať zásielku a riešiť to. Však reálne SK pošte ide hlavne o to aby človek doplatil DPH do 150€ až potom CLO.

SK pošta, si ale fakt furt asi neuvedomuje, že to nezvládne a asi si myslí, že každý si aj tak zaplatí tých 9€ čo je kravina, každý aj menej zručnejší si radšej pôjde zfunkčniť svoj čip na občianskom a bude to vypisovať sám ako dávať 9€ za čo? Za to, že ja pošlem im pár papierov a oni to skontrolujú a hodia do systému? Haha vtipný sú.

Stále ja si reálne neviem predstaviť ako to všetko má fungovať od 1.7., keď zjavne zastavia všetky zásielky čo idú z Číny a budú žiadať o doplatenie DPH a stále sa pýtam, kto to bude robiť? Vyzerá to tak, že teraz ledva stíhajú triediť tie zásielky a zrazu toto vymýšľajú.

Taký detail inak, ak budú vypočítavať DPH tak podľa ceny na balíku asi ťažko, čo pozerám väčšinou tie ceny na balíku sú nižšie, a keď to budú pozerať na tom potvrdení o objednávke alebo čo budú chcieť, tak to sa dá jednoducho sfalšovať a zároveň bude to musieť fyzicky človek vidieť, a to už vôbec mi nedáva rozum, že to kapacitne zvládnu.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa zodiaq »

Tak idem do toho YOLO....
Objednane asi 8 veci, snad to pride pred 1.7.

tiez mi nieje uplne jasne ako to bude fungovat... hlavne ked mam este stary obciansky bez cipu ktory je potrebny pre toto colne konanie...
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3634
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa fobos »

Zodiaq: chod si vybavit novy. Mne stary bez cipu platil do 2022 a bezplatne som si vybavil novy s cipom aj ked stary este platil. Cvaknu ta a poslu ti to postou, zalezitost na 5 minut. Citacka vyjde 10e na alze
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa molnart »

ja by som s tym novym OP este pockal par tyzdnov, lebo vyzera to tak aktualne vydavane OP sa budu dat pouzit na elektronicky podpis len do konca roka 2022 a potom bude treba novy obcianksy http://www.dsl.sk/article.php?article=25052 :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3634
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa fobos »

Tak to vymenis za novy opat. Je to fakt 5 minutova zalezitost..

Zalezi kolko nakupujes na ali. Ja som nakupoval hodne, takze som ho menil

Inak neposielaju to postou musis si pon ked ti pride sms prist, som zle napisal :facepalm:
Xbox Series X...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa JacobSteven »

fobos napísal: St 26. Máj, 2021, 21:22 Zodiaq: chod si vybavit novy. Mne stary bez cipu platil do 2022 a bezplatne som si vybavil novy s cipom aj ked stary este platil. Cvaknu ta a poslu ti to postou, zalezitost na 5 minut. Citacka vyjde 10e na alze
Čítačku by mal dostať zadarmo, dnes som tam bol vybaviť si nový BOK kód a čítačku mi dali zdarma, oficiálne má na ňu každý nárok.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa d3Xter »

alebo ani nie :D rozdavaju sa uz len posledne kusy a dalsie nebudu
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak treba ísť dokedy ešte sú :D :D teraz bude možno nával kvôli tejto Číne, a ešte tomu, že do 25. júna kto si nezapíše certifikáty musí zmeniť občiansky.

Aj tak som stále zvedavý na to ako to fakt bude v praxi fungovať, normálne asi premýšľam, že objednám niečo v júni a aby som vedel ako to bude prebiehať keď príde to už v júli a či to cez ten občiansky bude zložité alebo nie, lebo ja určite ich výpalné 9€ nebudem podporovať. :D Ale možno sa na to vyprdem a počkám ako to Aliexpress porieši, či naozaj spraví to, že rovno budú ceny z DPH, ale tu už mi stále ostáva otázne ako by na SK zistili, že majú pýtať DPH od Aliexpressu a nie odomňa.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa kllr007 »

No ako, lehoty nemáš garantované takže sa to bude vliect, samozrejme všetky problémy a pod budeš riešiť ty, po pár mesiacoch tá to prestane baviť. Ale páči sa mi ako to tí hore vymysleli ale asi na colnici kapacity nenavysili.

Momentálne ak z Číny tak z nejakého EU skladu a nech idú do pixle všetci.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa HellAngel »

tiez to vidim, ze najblizsie nenakupim z Ciny, ak to nebude skladom v EU. Dam im nejaky cas, nech sa opravia problemy a potom mozno zacnem objednavat veci aj zo skadov z Ciny, ked preclenie bude jednoduche
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Miso122 »

heh, že 9€ výpalné. a potom sa pozrieš na kuriérske spoločnosti a začínajú na 25€
ITX >>> ATX
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa JacobSteven »

kllr007 napísal: Št 27. Máj, 2021, 13:55 No ako, lehoty nemáš garantované takže sa to bude vliect, samozrejme všetky problémy a pod budeš riešiť ty, po pár mesiacoch tá to prestane baviť. Ale páči sa mi ako to tí hore vymysleli ale asi na colnici kapacity nenavysili.

Momentálne ak z Číny tak z nejakého EU skladu a nech idú do pixle všetci.
Však toto, chcú aby všetky zásielky si človek musel riešiť a na colnici ak to má fungovať ako teraz bez navýšenia kapacity tak to nezvládnu ten nápor :D stačí len príklad, že je tu šanca, že aj z apríla/mája budú ľudom chodiť zásielky, ktoré mali prijsť skôr :D

EU sklad... no to je trošku problém, akože viem, že dosť vecí je na EU skladoch, sám som pár vecí síce z iných stránok ako Aliexpress objednával, ale také kravinky ako obal a lacné veci na EU skladoch práve nie sú a zjavne sa im to neoplatí ich mať na tých skladoch.
Miso122 napísal: Št 27. Máj, 2021, 14:35 heh, že 9€ výpalné. a potom sa pozrieš na kuriérske spoločnosti a začínajú na 25€
Tak, ale aké zásielky ti len chodia z Aliexpressu, Wishu príp. Ebayu či iných stránok keď idú z Číny ti chodia kuriérom? Väčšinou prídu poštou alebo som počul o prípadoch Zásielkovne. A 9€ je šialenosť za to, že ešte aj ja im musím všeličo vydokladovať a ešte aj aj tak ten proces bude dlho trvať a budem musieť čakať na zásielku dlhšie. Mne osobne kuriérom tak prišli veci z EU skladu, ale tam sa nič nebude meniť pokiaľ viem.

Ako úprimne si myslím, že týmto všetkým ide o to aby neboli už zásielky oslobodené od dane, čo je síce pekné a ani by mi to nevadilo... ale prečo to riešiť takto keď to pošta nezvládne a proste je to blbosť aby to takto fungovalo. Ja stále pevne verím, že taký Aliexpress to vyrieši, lebo podľa mňa oni nechcú prijsť o toľko kupujúcich, a neverím, že by boli schopný mať to čo doteraz bolo lacné na v CN skladoch predajcov, že by bolo na EU skladoch a keby aj bolo tak tie ceny nebudú vyššie o DPH ale určite viacej percent. Preto práve ja osobne si myslím, že ak by rovno predávali veci s DPH tak také nevyšenie ceny nie je vôbec drastické, ako keby som mal fakt pri každej zásielke platiť 9€ pošte a ešte k tomu aj tak ochota pošty vyriešiť to rýchlo nie je. Tu by sa pošta mala zamyslieť, že ak ide pýtať výpalné tak nech tá služba má zmysel a je rýchla a nie, že mne príde zásielka z Číny a celé toto vybavovanie bude trvať týždeň ak nie viac, aj to mimo víkendov kedy sa o to ten čas predĺži.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Miso122 »

Tak, ale aké zásielky ti len chodia z Aliexpressu, Wishu príp. Ebayu či iných stránok keď idú z Číny ti chodia kuriérom?
Také aké objednám a zvolím dopravu kuriérom.
ITX >>> ATX
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa tyler91 »

to mi príde ako blbosť, po 30.6. sa bude platiť daň za všetky balíky, bez ohľadu na dátum objednania, to by sa zbláznili ak by si to chceli overiť na každom jednom

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"