AliExpress

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Papek »

Cely problem je trochu zlozitejsi ako iba DPH a clo. Ide o to, ze pri zasielkach za jednotky eur nebolo pre stat efektivne vyberat DPH ani clo. Proste, ked si niekto objednal nejaku drobnost zo zahranicia, riesit DPH pri 20 € zasielke znamena tolko casu a usilia pre jedneho uradnika, ze sa nezaplati. Dalsia vec, ze zakon nereagoval na zmeny vo svete a vznik shopov ako Aliexpress alebo ebay, ktore nam sem zrazu zacali lifrovat tisice drobnych zasielok a prerastlo to do takeho stavu, ze uspesne konkuruju miestnym predajcom, cim sa mina ucel cla - teda chranit nasich vyrobcov a predajcov.

No, a z pohladu nasich predajcov vs individualne zasielky je to tak, ze zatial co ja pri jednom kuse ja nemusim riesit nic, nas predajca musi zasielku preclit, zaplatit drahsiu dopravu. Priklad z praxe, ked sme potrebovali jedno zariadenie. Ja som ho mal z Ciny za cca. 35 €, prisiel mi az domov bez coleho konania. Potom som potreboval toho 50 kusov, tak som to riesil cez alibabu. Vyjednali sme cenu 28 € za kus, k tomu doprava 200 € cez DHL, 50 € clo, 10 € colna zabezpeka, 300 € DPH. Ked som to prepocital na kus, tak ma jeden vysiel necelych 40 € s DPH a to som si este na tom nic neprihodil. U nas potom musi predajca drzat zaruku, riesit reklamacie a pripadne aj preklad navodu do slovenciny.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa wingo »

Ono keby sme museli platiť reálne poštovné tie drobné zásielky by nikdy problém neboli. Problém je že Čínska vláda dotuje poštovné takže káblik aj s poštovným stojí 1€ namiesto 0,5€ za káblik a 5-10€ reálne poštovné ak to posielaš čo i len v rámci EÚ, nie to ešte z opačnej strany zemegule.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa zodiaq »

Posledne moje objednavky z ali maju nejaky "novy" divny format cisla zasielky a neviem ich stopovat. Stretli ste sa s tym niekto?

S00000161921xyz
S00000162310xyz
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa shiro »

mam tiez par takych. Ze je to aj u teba zasielka cez cainiao global? V moznostiach trackingu na ali je mozne po rozkliknuti kliknut napravo hore na oranz. nazov "cainiao...." a hodi ta na ich stranku, kde to mozes trackovat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa zodiaq »

Aha tak to som prehliadol... :red:
Skusal som cez 17TRACK ktory toho prepravcu nepoznal a priamo cez Ali tracking a neslo.
Vsetky zasielky by mali byt na letisku / vo vzduchu. Dakujem
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Strašne ma bavia tí predajcovia, tí by mali výhovorku aj na vraždu...mám 3 veci, kde už prešli 3 mesiace a nedorazili, otvoril som dispute-y a hneď deň na to správy "joj, o joj, bla bla bla, pľiz kencl dispjut, bla bla, joj joj, ojojoj". Najprv som s prvým diškurkoval, ten si ale myslel, že ja som dement, že ja budem čakať ešte tých extra 15 dní (čo máš na otvorenie dispute po vypršaní 90 dní), a že hovorili s dopravcom a bla bla bla, klamstvá a bludy. Skôr sa len vyhovára, aby si čakal, že či náhodou nepríde alebo zabudol na tých 15 dní, neskoro sa rozpamätal a už nevedel to riešiť.

Ale minule som takto disputoval ešte jednu vec, lebo Aliexpress ti to automaticky uzavrie a čapne ti tam "Confirmation received" aj keď si neconfirmol a tak ak si človek nedá pozor, tak jednoducho môže zabudnúť na niečo; no ale dopracoval som sa k možnosti, kde nešlo o dispute ale ako kompenzáciu a prijali mi to, takže som dostal refund, ale bol to USB káblik, takže ledva cez 1€ hodnoty. Ešteže chodí upozornenie z appky (ale z nejakého dôvodu mi z ich appky chodia zdvojené upozornenia), že končí on-time delivery ale aj tam si človek to musí potom strážiť, lebo ešte aj tých pár dní pred koncom nemôžeš spraviť dispute s tým, že ti vec ešte nedorazila.

Moje odporúčanie, keď vám začnú vypisovať správy, tak ich ani neotvárajte a ignorujte, nemá to zmysel. Keď je to netrackovaná, tak nie je čo riešiť a ak je, tak tiež nie je čo riešiť ak tam nie je už trebárs status, že už sa to doručuje. Na 80% sa to stratilo, na 20% to možno raz ešte príde a v tom bode to už má byť free item, ty si si zaplatil a nedostal si to, za čo si zaplatil, tak máš mať refund - ak si niečo predajca netrackuje/nepoistí, tak to je na jeho zodpovednosť, toto nie je Kickstarter/Indiegogo.

Inak ale jeden predajca ma už nejakým zvláštnym spôsobom už dávnejšie vyblokoval. Kupoval som veľa kusov jednej veci a predajca ich poslal v jednom veľkom sáčku a prišli tak, že z prvotnej obhliadky väčšina prišla s vadami z dopravy, lebo to je Čína, to je proste lakované a nie tak "nahrubo". Tak reku, že robím dispute, žiadal som celú sumu, predajca pyskoval, že mu to môžem poslať späť (ja sa babrať so zasielaním späť do Číny nebudem a platiť za niečo, čo nie je moja chyba ale fušerina toho malého rejžožrouta), Aliexpress mi tam dal ponuku na 50% sumy a bez potreby to zasielať, tak som to prijal (viem vyseparovať dobré). O asi týždeň neskôr som chcel kupovať nejaký 1ks niečoho iného a dám objednať a pozerám, správa, že je to out of stock a ja že "čože?". Idem na kartu produktu a tam klasika, že je XYZ na sklade..tak skúšam inú vec a detto. Netuším ako ale takýmto spôsobom ma dokázal vyblokovať (nejako neoficiálne).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa HellAngel »

Dnes mi prisla zasielka z polky aprila :)

V pondelok som objednaval respiratory FFP2, 50ks, tak som zvedavy kedy dojdu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa zodiaq »

Dalsie 4 zasielky s prvej polky septembra dorazili v priebehu minuleho tyzdna. Este 2 cakam
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa fobos »

inak ako ze ti cinani su dobre jeb*uti, objednam 10 kusov (to je jedno coho), prislo 9 (nevedia naratat do 3) a dalsi je nefunkcny, ali mi vratil peniaze iba za ten nedodany kus, pritom fotodokumentaciu mam pekne spravenu aj z toho nefunkcneho, ale kedze sa jedna o 3e polozky, tak som sa vysral v tom sparat :)
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Xeigen »

Vybrali ste free-shipping alebo ste priplácali tú Standard Ali dopravu, keď Vám to tak neskoro chodí ?
Dnes som objednal kryt a folie na telefon, direkt som dával tú Standard Ali dopravu za príplatok, keďže tam píšu 20-30 dní, ale to je asi moje zbožné prianie že to príde načas ?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Je to rôzne, ja sa osobne snažím stále nájsť ponuku s dopravou, čo nie je napr. tá 30-50 dňová alebo tá, kde píšu len, že to príde pred nejakým dátumom alebo refund, lebo tam zvykne byť rovno t+3 mesiace, tak bohvie, čím to ako má ísť.

A je to aj o štastí, mne napríklad prišla teraz jedna vec po 3 týždňoch a pritom to šlo práve cez toto, čo píšem vyššie (nevšimol som si to), teda napríklad teraz to tam píše "Delivered before Dec 13 or full refund" a hľa, prišlo to za tri týždne.

Mám potom aj veci cez všelijaké iné dopravy a niečo prišlo po mesiaci, niečo už nechodí 3 mesiace.

Inak, práve mám otvorený 3x dispute (skončilo on-time delivery a znovu som si to skoro nevšimol, lebo Aliexpress po uplynutí stále dáva automaticky "Confirmation received" - hajzli) a jeden...vole, vytvoril som s komentárom, že prešlo 90 dní a vec neprišla, šikmáč po dvoch dňoch dal ponuku - žiaden refund a správa

"​The waybill number can be queried for tracking information. The query URL: https://www.17track.net/en The parcel has been delivered, waiting for the buyer to contact the post office to pick up the parcel"

ja som vyvrel ako kanvica, pozerám tracking číslo na 17track, systém vracia "Service error", Track24 ale ukázal tracking ako to, čo je na Ali, to som mu pacol a rovno aj prednášku o klamstvách a preberaní zodpovednosti. Nech sa potom iní nečuduje, že s nimi niekto nič nerieši a každý otvorí rovno dispute - no bav sa s tými prakotmi.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Xeigen »

Hmm, ja som to teda objednával, respektíve priplácal za tú poštu s tým, že keď to nepríde do tých "Estimated Delivery 20-30 days" tak dávam automaticky refund. To ešte niekde inde je špecifikované kedy dávajú refund ? Načo tam potom píšu tie dátumy. Zlatý ebay a paypal, akurát tam si to už vo väčšine ošéfovali, že doručenie majú 1 - 4 mesiace, zjavne sa už poučili, preto som skúsil ten ali :D
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4064
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa castelL »

Mne z troch prišli dve - všetko objednávané v rovnaký deň a s rovnakou dopravou a pritom mi píše, aj pri tretej, že je u nás na Slovensku.. ale bohvie kde je problém..

Úprava: HáHá, akurát teraz som pozrel to sledovacie číslo cez SLSP a zrovna dnes nabehlo v systéme.. čiže cez týždeň príde aj táto, ale fakt zaujímavé, keďže všetky tri zásielky prišli naraz na Slovensko a tejto poslednej to trvá o týždeň+ dlhšie.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Xeigen napísal: Po 05. Okt, 2020, 21:28 Hmm, ja som to teda objednával, respektíve priplácal za tú poštu s tým, že keď to nepríde do tých "Estimated Delivery 20-30 days" tak dávam automaticky refund. To ešte niekde inde je špecifikované kedy dávajú refund ? Načo tam potom píšu tie dátumy. Zlatý ebay a paypal, akurát tam si to už vo väčšine ošéfovali, že doručenie majú 1 - 4 mesiace, zjavne sa už poučili, preto som skúsil ten ali :D
Tak tak, na Ali sú dva údaje:
- odhadovaný čas doručenia
- on-time delivery, ktorý aktuálne na webe radšej ani neukazujú - kedysi bol podľa výberu a max. 60 dní (neraz som objednával niečo, kde bol on-time dokonca len 45 dní, že proste do 45 dní to príde aj keby neviem čo), teraz je to 90 dní.

Takže ak niečo objednáš s 20-31dní na doručenie poštou, tak ak to nepríde, tak 3 mesiace od odoslania aj tak musíš držať hubu - ak spravíš dispute a dáš, že vec ti neprišla, tak ťa Ali ani nepustí ďalej a napíše ti, že máš čakať do takého a takého dátumu a potom dať dispute - ale znovu, niekomu to môže ujsť, lebo príde upozornenie (ak má vôbec človek appku), že hej, končí ti buyer's protection (to je ten kvázi on-time delivery) - klikneš, vidíš, že ešte viac ako 2 dni nie. Potom na to človek zabudne, po skončení to Aliexpress na drzovku potvrdí, že si to prijal a...no proste, poznáme. :facepalm:

Škoda, že eBay už nie je, čo býval, kedysi som bol primárne tam, potom sa výber posunul na Aliexpress ale spomínam si, že som na veci našiel stále o trošku lepšie ceny práve na eBay a mal lepšie skúsenosti s dodacími dobami ale potom to tam už zomrelo a nuž musíme sa riadiť podľa Aliho.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Prišla chuťofka po 4 mesiacoch, obálka bola asi na dovolenke niekde na slniečku :D
Obrázok
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"