AliExpress

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Objednaval som z ali nejake veci fedexom(100€ shipping) lebo mi to ponahlalo

Z ciny do BA to prislo do 72hodin

Z BA do ku mne do ruky 2 tyzdne :) lebo colnica
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa loleqboleq »

zodiaq napísal: Pi 04. Jún, 2021, 06:29A dalsia vec: Ked som zrusil dispute na naliehanie predajcu, ktory slubil ze mi zaplati za 3 dni a stale nic da sa tym nieco este robit alebo uz peniaze nedostanem spat?
NIKDY ale NIKDY neruš dispute a nikdy pred dispute nekontaktuj predajcu, tí degeši ťa len jednak alebo onak o*ebú - napríklad by opýtali PayPal email ale poplatky za prevod peňazí by nechali teba platiť, tak by si dostal menej peňazí, proste to sú degeši, akurát do žlta ladení. Ale ja inak nemám nič proti aziatom ani inej rase, skôr len proti takýmto prípadom.

Každopádne, myslím, že by si mal vedieť znovu otvoriť dispute a ak nie, tak kontaktuj support a vysvetli im to, porieši sa to.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa zodiaq »

Dodatocne to poslali, no tak ako hovoris poplatok za prevod som platil z tej sumy a visi mi to na paypal konte...
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
FEAR1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 10. Jún, 2021, 23:48

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa FEAR1 »

presne, cinan urobi hocico, naslubuje vsetko len aby zrusil dispute. pokial viem dispute sa automaticky uzavrie po refunde, tak ze staci cakat a ignorovat tie ich navrhy ze cakaj este tyzden, dvaz, mesiac...alebo navrhy na 20% refund.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa zodiaq »

Ale niesu vsetci zase rovnaky. Dispute aj dovod disputu ma iny vplyv preto pozaduju pri rieseni problemov cinania urcity postup. No mozu samozrejme aj zavadzat. Napr. ten balik z Kokosoviec co som tu riesil: seller mi pisal ze ma problem s tym balikom. Mam dat dispute ze refund a item return. Samozrejme som nic nedostal a aj keby nebudem to posielat do ciny. On ze nebude trvat vrateni. Dodrzal vsetko co slubil za 2 dni aj vyplatene peniaze spat. Mohol somnou samozrejme vy...t
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
FEAR1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 10. Jún, 2021, 23:48

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa FEAR1 »

ale naco riskovat? ved nech da refund a potom sa mozme bavit o zatvoreni dispute alebo inych krokoch. aj tak tie peniaze este realne drzi ali a nevyplatil ich predajcovi.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1870
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa zodiaq »

Tak z môjho panic nakupovania kvôli novým pravidlám z 11 objednávok 10 už doma. Dodanie cca 11-18 dni. Ešte čakám posledný.
Tak dobre im to v poslednej dobe išlo. Balíky chodili pomerne rýchlo, nestrácali sa a ak aj bol problém stretol som sa s dobrými predajcami.
Snáď to stihne aj ten posledný.
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Papek »

Momentalne nemam na ceste nic mimo EU. Pockam si kym sa da do poriadku ten bordel co okolo toho je a zatial objednavam z EU skladov. Sice sa to tazko hlada a cena nie je taka tuti fruti ako z Ciny, ale je to behom tyzdna doma.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Thief »

Tak ja som skusal z ali CZ sklad mensiu objednavku. Problem bol, ze k nam sa nedalo poslat. Bola skupina na FB, kde radili prepnut si "ship to" na cesko. Takto sa sice dalo, ale aj napriek tomu, ze v objednavke bol cesky sklad, poslali to z ciny. Mali tam aj "on time delivery" 25 dni, ale to samozrejme nestihli. Este stale je tam "Departed country of origin" od 11.6. Objednane 2.6. - teda do 25 dni by to stihli este pred colnicou. Spravil som tiket a samozrejme predajca ma chcel natiahnut - posluboval vsetko mozne v texte, ale proposal mal pekne 0$ - no refund & no return. Tak som odmietol a aliexpress tam pekne dal full refund, tak aspon nieco.
BTW: dalsia objednavka zo spanielskeho skladu nema tracking, ta bola uz po novom a teda automaticky mi tam pri platbe prihodily TAX. Som zvedavy ako a kedy to pride.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa d3Xter »

zo spanielska som to mal doma na piaty den od objednavky vratane vikendu, sice to bolo este v juni a doprava bola 2,6$ a prislo to kurierom
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa Thief »

Tak to spanielsko nakoniec trvalo 11 dni. A trosku prekvapilo, lebo oznamenie neslo na mail ani sms, ale na Viber... Takze som zistil, az ked mi zavolal kurier , ze je dole.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dnes som si všimol, že už zmenili dizajn úplne a všetky ceny máme už vrátane DPH, kvitujem. Niečo som objednával, reku, že dobre, len škoda tej pridanej dane a potom pozriem a tá cena už bola aj so zarátanou DPH.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa HellAngel »

Da sa obratit niekde na postu, kde by mi vedeli odpovedat ci sa u nich nachadza moj balicek? Od 19.7 mi svietia na ali 3 balicky, ze boli dorucene do mojej krajiny, ale sta nic neprislo
NB: Asus ROG Zephyrus G14
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pravdepodobne nie, ja keď som raz písal pošte, či mi vie zistiť niečo o zásielke, že ak má začiatočné písmeno "U" tak nevedia nič zistiť. Zároveň proste ak ti nič neukáže na trackingu na stránke posta.sk tak oni nedokážu nič zistiť.

A čo tam máš napísané? "Departure to country of destination" ? A je to číslo sledovateľné? Lebo ak je, tak cez takú stránku global.cainiao.com tam keď začne ukazovať túto hlášku: "Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days" tak zatiaľ vždy keď toto tam ukazovalo tak naozaj to tak bolo a maximálne do 3 dní som mal balík v schránke.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: AliExpress

Príspevok od používateľa bepetko »

Ak máš niekoho na pošte tak sa ho opýtaj alebo osobne na pošte. Mne pár krát to pomohlo identifikovať kde sa balík nachádza avšak nevedeli s tým nič robiť nakoľko majú nejaké procesy. Najskôr bude na Tomášikovej v sklade ešte nepretriedený
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"