zaseknutý balík na colnici - ebay

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12221
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
.

130 eur a bez preclenia ??? Podla zakona nemozne :)

Jedine ze by si uz mal clo zaplatene v tej sume. Bacha na to, mnohe ebay aukcie su take ktore za teba zaplatia aj clo resp. dph - proste vsetky poplatky, je to tam jasne oznacene. Nepytajte sa ma ako vedia kolko presne maju zaplatit clo/dph, ako stihaju aktualizovat zakony v kazdej posranej krajine na svete, neviem a ani ma to nezaujima. Ja som kupoval monitor z americkeho amazonu, zaplatil som $399 za produkt, $120 za superfast shipping, $80 za 5rocnu zaruku predlzenu a vsetko ostatne do nejakych 610eur dohromady (vtedy bol este kurz 1.30$/1Eur) bola dph atd. U nas som neplatil nic, vsetko som zaplatil amazonu a mne len zvoni telefon ze dojdite si po PRECLENU zasielku. Takze som to zaplatil "skryto" a nemusel som sa s nicim natahovat a nikde lietat a nikde stat v šóre a vypisovat priblble listocky.

130eur je uz garantovane nad prahom colneho deklarovania a DPHckovania. Tam nie je moznost ze to pustia chlapci bez vsimnutia, lebo je to direkt porusenie zakona a bez debaty. Za takuto vec maju colnici okamzity vyhadzov, obciansko-pravne konanie plus podla interneho predpisu preskumanie poslednych troch rokov jeho "deklaracii" v robote.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa hopkok »

staci ak bolo na baliku napisane 20usd a hotovo, moze mat hodnotu aj milion, ak ho neotvoria/detailnejsie nepreskenuju nevedia co tam je
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa LordKJ »

teraz cez vianoce presiel kamaratovi telefon bez dph, ale tak na obalke napisana suma 0.41$ :laugh:
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chlapci budem vás musieť sklamať ale bola tam napísaná reálna cena objednávane bolo s DollarHobyz.com vo vnútri náhradné diely pre RC Auto a kompletná RC Súprava.

Inak pokúšal som sa o to aby na balík dali menšiu čiastku ale nechceli preto som bol nachistany už na DPH a nist. Toto sa mi už stalo viac krát s Číny aj s USA a to som už s DollarHobyz alebo amain.com objednaval aj cez 200 Euro. Ja som zatiaľ spokojný s nákupom v zahraničí buto v ZA robia mampic.... alebo nechápem. A to nehovorím o objednavkach s čínskeho skladu hobbyking.com tam mam tiež paru veci cez 100 Ecok a nikdy mi to ešte nezastavili.

Takto možno aj zastavili ale pustili ďalej ako to spraveli pri poslednej zasielke keď som sa pýtal tej páni prečo mi to stojí v Trackingu povedala že tam majú chybu ale že v balíku nebolo nič na preclenie a ide ďalej vetsinou objednávam zo zahraničia len tieto veci pre modelaroch takže neviem aké to je s inými predmetmi ale čo som kecal s ľuďmi v BA to preclevaju ako splaseny.

MP3-ka zasa neprehanaj.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12221
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co nemam prehanat - u nas v hlavnej dedine chlapci na urade ovladaju zakony. Neviem ci si to preclieval v mieste bydliska lebo nepises - moznoze u teba v malom meste to je inak.

Tuto ti za 120eur neprejde ani skapata mucha. A samozrejme by ani nemala, taky je zakon. To nie je o prehanani. Keby sa mi chcelo, tak by som vytiahol papiere z colnych jednani, za posledne styri roky mam 226 hodnoteni na americkom ebayi. Ale to by som musel ist na firmu... takze sa mi nechce davat sem kopie z deklaracii a zaplatenych dphciek. Na urade nas s bratom poznaju uz podla ksichtu a zdravia priezviskom "dobry den pan XY, co mame dnes".

tolko k prehananiu strucne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale ked to prejde tak nema nikto ziadne papiere, legalne by si mal ist nahlasit, ze by sa patrilo naparit mi na toto a toto dph
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa Marek125 »

To mám brat ako urážku?Hlavne ze ty si veľký Blavak s Petržalky? Tak u vás musí všetko fungovať tak ako má zato ze mne neprecleli pár zásielok som okradol tento štát ako Fico?
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa hopkok »

Nepreclili raduj sa a neries...co sem pleties politiku, tam sa kradne uplne inym sposobom.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12221
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zober to kludne ako urazku, mne je to jedno. Ked ta takato vec urazi...
ja nie som blavak, ja som chlapec z malej dediny a tak je to dobre. A este aj zenu mam vychodnarku.

Ja som nenapisal ze ty si niekoho okradol alebo nieco podobne. Presne ako zaznelo, tu sa kradne uplne v inych miliardach. Prave naopak, keby som mal moznost, nabadal by som ta nieco takto ludsky "poriesit" ked mas tu moznost a tymto nasim hajzlikom nedat ani korunu - keby sa to dalo. Aj som napisal ze neviem kde si preclieval, kludne to mohlo byt v hlavnej dedine ; to ake mas napisane bydlisko v profile vobec neznamena ze si tam preclieval.

Prave naopak : drzim vsetkym palce aby preclievali a predphckovavali co NAJMENEJ. Bohuzial mne osobne to nevychadza :( doteraz ma vyhmatali s kazdou jednou vecou, kazdou kazduckou. VZDY po mne chceli screenshot z aukcie [!!!!] a VZDY po mne chceli screenshot z Paypal platby [!!!!] a ked sa im nieco nezdalo tak este skusali na mna finticky ze predsa taka vec nemoze stat take peniaze (teta moja odkial viete kolko stoja LightPointe laserove zariadenia ? Oni ich maju asi sestnast druhov, viete vymenovat modelove rady ?). Pytali po mne aj prevod penazi z osobneho/firemneho uctu na paypal ale to sme sa uz na seba podivali ze tak to teda ne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"