zaseknutý balík na colnici - ebay

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa loleqboleq »

takže...som vyslovene nas*atý...kúpil som si z ebayu http://www.ebay.com/itm/Meike-Battery-G ... 3cd183b55f

a dnes došiel list z colnice s tým, že balík bol zabavený treba platiť 8€ a daň za danú vec (40€ > 20% = 8€) ...spolu 16€ ...je toto možné ? stalo sa niečo podobné už niekomu ?

a hlavne...môže za to nejaký geniálny blbý zákon našej úžasnej republiky alebo je to skôr chyba daného predajcu ?
bolo by lepšie ho poslať späť a nejako sa sťažovať na ebayi za komplikácie a žiadať o vrátenie peňazí ? pravdupovediac nemám s tým skúsenosti a akože...ten battery grip stojí na slovensku aj tak 76€, takže aj tých 56 by bolo ešte v poriadku ale aj tak, je to 16€...

pridávam odfotený list...ale asi nebude nič vidno
1.jpg
2.jpg
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa stiv »

Aj ja som si zaplatil minule :)
.
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa hopkok »

uplne bezna vec
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa loleqboleq »

známy mi hovoril, že stačilo (nevie, či je to tak), že by balík bol v čiernej fólií s označením ako gift...
a čo, čo myslíte, je to chyba zo strany predajcu alebo našich zákonov ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa Toman »

ak to uz raz zadrzali tak s tym nic nespravis... mozes akurat idmietnut prijat zasielku... potom to poslu spet...

Platis:
20% DPH
+/- 6% Clo
a poplatok za preclenie
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa loleqboleq »

a čo s tým účelom dovozu ? treba si dávať pozor, čo zadám, prípadne poviem/napíšem ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa Toman »

ja som im poslal screenshot z obchodu a screec z patby z banky priamo na email a na zaklade toho vyratalju doplatok a poslu ti to ako dobierku. staci komunikovat emailom, su tam celkom sikovny a relativne rychli
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
F242
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Cunovo

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa F242 »

Neviem co sa rozculujes, staci poznat zakony nasej krajiny. Ak sa ti nepacia, mozes volit politicku stranu, ktora ich zmeni :-D
Ked objednavas nieco mimo EU, tak skoro vzdy platis clo+dph, ako uz pisali vyssie.

Ohladom zaslania ako dar, citujem: " Skutočnosť, že tovar je darovaný nie je dôvodom pre jeho oslobodenie od dovozného cla. Od cla je možné oslobodiť zásielky nepatrnej hodnoty do 150 EUR a zásielky zasielané fyzickou osobou fyzickej osobe do hodnoty do 45 EUR . Zásielky zasielané fyzickou osobou fyzickej osobe musia spĺňať nasledovné podmienky: nemajú obchodný charakter, sú príležitostnej povahy, sú určené výlučne na osobné použitie príjemcom alebo jeho rodinou a boli odosielateľom príjemcovi poslané bezplatne. "

PS: ano, mozes si dat zaslat tovar ako dar, ale nie vzdy to musi colnica uznat. Mozes skusit operovat s tou hodnotou do 150,- E, ale elektroniku, foto veci preclia snad vzdy.
PS2: ja som si daval zasielat tovar cez obycajnu postu a doslo mi to bez cla (okuliare, folia na mobil a tak), ale oblecenie poslane cez UPS, FEDEX mi boli preclene vzdy.

http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!u ... /7_0_VQ#o2
http://www.colnasprava.sk/wps/portal/colnySadzobnikLink
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Toman napísal:ja som im poslal screenshot z obchodu a screec z patby z banky priamo na email a na zaklade toho vyratalju doplatok a poslu ti to ako dobierku. staci komunikovat emailom, su tam celkom sikovny a relativne rychli
a to, že treba OP...to potom sa overí pri preberaní ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa k0rben »

-je tam len cislo OP, napises to tam ako to budes riesit cez vyhlasenie papierom alebo ich kontaktuj mailom (a daj sken/fotku OP a ostatnych veci ako su blocky,obaly,vypisy z paypalu..) ako vravel toman, potom normalne pri prebrati na poste das OP ako vzdy (ako dobierka)

este hodim ten citat
Zásielky odosielané priamo z tretích krajín príjemcovi v Spoločenstve sú osolobodené od dovozných platieb, ak nepresahujú nasledujúce hodnoty:
- zásielky tovaru nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty - 150 EUR na jednu zásielku (oslobodenie sa nevzťahuje na alkoholické výrobky, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky). Tieto zásielky sú oslobodené od cla, ak hodnota zásielky nepresahuje 150 EUR a ak hodnota zásielky nepresahuje 22 EUR, sú oslobodené aj od dane z pridanej hodnoty. (hodnotou zásielky sa rozumie úhrnná hodnota, ktorú zásielka má, bez ohľadu na to, či je tvorená jednou, dvoma, alebo viacerými položkami). To znamená, že pokiaľ úhrnná hodnota zásielky nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty presahuje 22 EUR, ale nepresahuje 150 EUR, zásielku je možné oslobodiť od cla, ale nie je možné oslobodiť ju aj od dane z pridanej hodnoty. V prípade, že úhrnná hodnota zásielky nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty nepresiahne 22 EUR, je možné oslobodiť ju od cla a zároveň aj od dane z pridanej hodnoty;
chytaju-nechytaju, neni to pravidelne, niekedy ti dojde aj nieco nad 50eur a v pohode to prejde, mam pocit ze 90% predajcov z ebayu (aspon cina,taiwan,HK..) pisu na obaly/obalky GIFT (resp. maju to na ich postovych papierikoch co su tam nalepene zaskrtnute) spolu s niekedy pravdivou sumou, niekedy je tam 10usd len tak, za vec co stala 2usd niekedy je tam totalna random suma v dakej inej mene.
vsade je ale
The transaction DOES NOT includeany TAX / VAT/ Import Duty / Penalty / Brokerage Fees / Handling Fees.
» Custom tax /import duties will be the sole responsibility of the buyer.
+ten tvoj predajca ma este
» If the package was returned due to refusal to pay import tax for shipment by the buyer or unsuccessful delivery
(For example, insufficient address information, no such receiver), we will charge you the both ways shipping cost and 5% handling fee
este niekedy najma ked je mensi predajca ze ma len par itemov, sa s nim da dohodnut nech tam napise inu nizsiu sumu (pod dph/clo)+gift ale aj to ti nie vzdy pomoze.
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa loleqboleq »

rozumiem, je s tým viac starostí než osohu
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kakocool
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Prencov a obcas brava

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa kakocool »

To je aj dovot preco to tak funguje, aby sme si radsej kupovali veci u nas rovno s danou a brutal marzou.
Sag sme bohaty seci ne. Ked si spomeniem ake su ceny elektra v US alebo v azii tak sme naozaj specificky trh.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa loleqboleq »

a nejde len o ceny, ale aj o to, že ich priemerný plat je dvoj-násobne vyšší ako nie minimálny plat u nás ale ako stredný plat u nás
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa loleqboleq »

každopádne ďakujem kolegovia, dúfam, že si už poradím...pomohli ste mi, asspoň viem, na čo si dávať teraz a aj nabudúce pozor :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: zaseknutý balík na colnici - ebay

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja som pred vianocami obišiel bez DPH a CLA balík mal hodnotu 130Euro bol s USA krabica veľká ako s grafickej karty. Nikdy som nič takéto neriesil ale ak milé mi v Trackingu vypísali ze to stojí na colnici v tom momente som bol v ZA na pošte kde je colny úrad dost som sa čudoval aky su tam ochotný, páni mi hneď povedala že to zadržali ale pustilo sa to ďalej len mali chybu v systéme a pošta neaktualizovala stav zásielky.

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"