Ako na preclenie zasielky?

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
rulerkelso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2018, 15:22

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa rulerkelso »

Ahoj, prednedávnom mi zadržali zásielku z aliexpresu (hodnota do 150 EUR takže sa platí len DPH).
No okrem obvyklých dokumentov dokazujúcich hodnotu tovaru a splnomocnenie pre SP je v zozname aj akési colné vyhlásenie, ktoré má byť vyplnené a podpísané. Problém je, že som nikde nenašiel vzor tohto vyhlásenia. Alebo pri platení LEN DPH toto colné vyhlásenie nieje potrebné?
Intel Core i7-8700K 4.7GHz, Intel Z370, RAM 32GB DDR4 3200MHz, NVIDIA GeForce GTX1080Ti 11GB, SSD Samsung 960 EVO 500GB + HDD 3TB
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa d3Xter »

splnomocnenie by ti malo prist spolu s oznamenim o zadrzani a treba pocitat dph+zastupovanie 9e, smejdi
https://www.posta.sk/sluzby/elektronicke-colne-konanie
Používateľov profilový obrázok
rulerkelso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2018, 15:22

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa rulerkelso »

To je mi všetko jasné, splnomocnenie v obálke bolo spolu s oznámením. Mne ide o to colné vyhlásenie :?
Predtým keď mi zadržali zásielky tak stačilo zaslať doklady k vypočtu DPH ako faktúra a výpis z účtu/paypalu a žiadne colné vyhlásenie nepýtali. Ide to cez poštu, čiže štandardné zastupovanie poštou + splnomocnenie.
Intel Core i7-8700K 4.7GHz, Intel Z370, RAM 32GB DDR4 3200MHz, NVIDIA GeForce GTX1080Ti 11GB, SSD Samsung 960 EVO 500GB + HDD 3TB
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa d3Xter »

no ved posles splnomocnenie spolu s dokladom o kupe a posta poda colne vyhlasenie
Ak však zásielka podlieha dovoznému clu (odvodu cla a/alebo DPH), adresát je povinný na dovezený tovar podať elektronické colné vyhlásenie.

V tomto prípade je Slovenská pošta pripravená adresáta-fyzickú/súkromnú osobu v colnom konaní za poplatok 9 € s DPH zastupovať, ak ju adresát k tomu splnomocní. Formulár so splnomocnením mu bude zaslaný spolu s avízom.
v opacnom pripde si to musis spravit sam kde sa musis registrovat dakde na colnu spravu https://www.cep.financnasprava.sk/sk/ob ... asenia-pri
Používateľov profilový obrázok
rulerkelso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: St 20. Jún, 2018, 15:22

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa rulerkelso »

Aha, vďaka za odpoveď.
V tom poštovom oznámení to uviedli veľmi matúco. A to som DPH pri dovoze a colnicu riešil už x-krát :)

Toto je vzor oznámení, aké teraz pošta rozosiela. Mne prišiel presne taký list. Colné vyhlásenie je uvedené doslova medzi potrebnými dokumentami, ktoré je potrebné odoslať spolu so splnomocnením a dokladmi o kúpe tovaru - viď strana 2.
https://www.posta.sk/subory/40275/vzor_ ... ie_pdf.pdf

Zašlem im teda štandardne len doklady + splnomocnenie ako obvykle a uvidím, či to prejde :)
Prajem pekný zvyšok dňa
Intel Core i7-8700K 4.7GHz, Intel Z370, RAM 32GB DDR4 3200MHz, NVIDIA GeForce GTX1080Ti 11GB, SSD Samsung 960 EVO 500GB + HDD 3TB
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2748
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ja som teraz platil pri sume 34€ CLO 16,5€ (prislo mi to ako poriadny nepomer, neviem ci si len posta nezauctovala 9€ za vybavenie)
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

9€ posta 5€ dph zvysok doprava
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Pepeb007xx napísal: So 31. Okt, 2020, 10:20 ja som teraz platil pri sume 34€ CLO 16,5€ (prislo mi to ako poriadny nepomer, neviem ci si len posta nezauctovala 9€ za vybavenie)
Mal by si taktiež dostať s doručením aj colný dokument, v podstate faktúra s presnými sumami. Mne to nevychádza, malo by to byť 15,80€ (20% DPH + 9€).

Inak ale tých 9€ je pálka, to už premýšľam, či samopreclievanie nebude značne lacnejšie, že či proces nie je veľmi podobný, len to riešiš rovno s colnicou. Na druhú stranu ako to má asi človek robiť, keď to ide automaticky cez poštu a človek nemá ani možnosť to riešiť mimo pošty.

Dovtedy ale poviem len, že to sú darmožráči.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Posta ti najprv posle otazku,ci hcces,aby ta zastupovala. Zaujimalo by ma co sa bude diat,ak to odmietnes.
Zrejme to tak nabuduce urobim a hned kontaktujem prislusnu colnicu.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Už si mal možnosť to skúsiť?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
suowak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ne 24. Jan, 2021, 17:02

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa suowak »

Ahojte, neviete mi niekto poradiť, čo spraviť, aby mi na colníci neotvorili zásielku zo zahraničia kvôli inšpekcii? Nejde mi o to, vyhnúť sa plateniu DPH, ale o to, aby mi tí šmejdi nezničili balenie zásielky. Viete, ako na to? Dá sa tomu nejako predísť?
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa Miso122 »

nijak
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

suowak napísal: Ne 24. Jan, 2021, 17:07 Ahojte, neviete mi niekto poradiť, čo spraviť, aby mi na colníci neotvorili zásielku zo zahraničia kvôli inšpekcii? Nejde mi o to, vyhnúť sa plateniu DPH, ale o to, aby mi tí šmejdi nezničili balenie zásielky. Viete, ako na to? Dá sa tomu nejako predísť?
To bohužiaľ nie, ale oni zase ti nezničia balenie, oni pravdepodobne len pozrú, čo je vo vnútri (neochytávajú to ani nič), aby vedeli napísať do protokolu a koniec. Hej, je pravda, že ak tam máš tie rôzne plomby z výroby, tak asi ich prerežú (a možno si povedia, že nasrac a len podľa obrázku na krabici napíšu do protokolu, že čo to je - oni aj tak vedia, že každý im poskytne reálnu faktúru).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa Papek »

Colnici nerozbaluju krabicky alebo ine originalne zabalene produkty vo vnutri zasielky. Zistuju ci suhlasi obsah a mnozstvo tvaru s tym co je na fakture + si pytaju materialy, z akych su produkty vyrobene.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Ako na preclenie zasielky?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ide mi zásielka z USA, ide to DHL a takto to preberá SPS, kontaktovali ma v predstihu..teraz si držte kouličky: "Pri zastupovaní za colné služby zaplatíte 33 eur + colný dlh (DPH + CLO)"

T H A U R Č I T E ! !

Teraz budem musieť riešiť clenie osobne, či? Nemali ste už takú zásielku? Prepokladám, že im asi neviem povedať, že nech to odovzdajú pošte - radšej zaplatím 9€ ako túto zlodejinu.

Edit 1: Už sa to eskaluje, odpísal som týpčovi, že nebudem platiť 33€ a že nech mi napíše druhú časť mailu, že čo ak nechcem, aby ma oni zastupovali. Zrazu mi začal písať, že za vystavenie colných dokumentov mám platiť 10€. T H A U R Č I T E ! Ak toto bude pokračovať ako vydieranie, tak píšem predajcovi i DHLke, že čo má toto znamenať, pi*u si môžu robiť z plastelíny.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"