Pomoc poradenie ohladom zaruky-Acer

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Pomoc poradenie ohladom zaruky-Acer

Príspevok od používateľa xsi69 »

Dobry den

Planujem si kupit notebook na firmu .
Pokial som spravne informovany , zaruka bude 12 mesiacov .
pokial ten notebook kupim ako sukromna osoba (na svoje meno) a nasledne si ho dam do uctovnictva , budem mat 24 mesiacov zaruku , kedze bola objednavka na fyzicku osobu ?

Teraz ku tomu hlavnemu :
Mam zaujem o rozsirenie zaruky na :
http://www.alza.sk/acer-rozsireni-zaruky-pro-d86546.htm alebo
http://www.alza.sk/acer-rozsireni-zaruky-pro-d86547.htm

Bol by som zvedavy na skusenosti ohladom on-site zaruky a zaruky na nahodne poskodenie .
On site by malo fungovat ak sa nemylim tak , ze kumne vycestuje technik , ktory to da dokopy .
NAHODNE POSKODENIE , co je pod tym myslene ?
pokial mi po 2,5 roku cistou nahodou spadne zo stola alebo vysmikne na schody , co sa deje dalej ? ? ?


mimochodom , zaruka moze byt kupovana a aktivovana nezavisle na case kupenia NB ?
ci sa ju neoplati aktivovat az po dakom roku a tym padom ziskame 48 mesacnu zaruku .

Bol by som zvedavy na vase skusenosti alebo skor upresnenia , ze co mam ako chapat .
Velmi pekne dakujem za odpovede .
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Lachdadan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2010, 09:34
Bydlisko: Bratislava 1

Re: Pomoc poradenie ohladom zaruky-Acer

Príspevok od používateľa Lachdadan »

Zdravim

ja nemam skusenosti priamo s ACER ale s inou spolocnostou ktora tiez ponuka on-site opravy. Malo by to byt tak, ze ty im zavolas, nahlasis co mas, urobi sa diagnostika a potom ak sa urci co je defektne pride technik a vymeni to. Avsak chcem upozornit na to, ze to nie je tak, ze ty povies nieco tam je pokazene, prikluse technik a ti to poriesi on-site. Ani ak povies ze HDD je odpalene apod. nebude stacit, ak neurobis poriadnu diagnozu a nebude jasne co tam je poskodene (a ci to je vobec hardware defekt). Ak sa to neda urcit, najskor ti ponuknu opravu u nich - t.j. doniest pc (alebo vyzdvyhnu) opravia a vyzdvyhnes (poslu spat)- to moze trvat aj mesiac. Tu zalezi aj od tvojich schopnosti a aj tvojej osobnosti - ako sa ti to podari 'dohodnut' s agentom na hotline. Celkovo ACER nema zrovna najlepsiu reputaciu co sa tyka supportu, ale ak vies co a ako tak urcite dosiahnes co potrebujes.

Ten druhy servis je myslim prave oparava u nich - t.j. musis im doniest (alebo ho oni vyzdvyhnu - netusim) a opravia ho. Nahodne poskodenie mas prave to, ze ti to spadne, obleje sa vodou a pod. - tam je dolezite si nacitat presne podmienky - aby si vedel co tam je a aby si vedel ako 'nahlasit' chybu. Neviem ako u ACER, ale co mam skusenosti s timto, tak to je sice na dobu 3 rokov, ale len na urcity pocet zasahov - napr 2-3, potom ti to uz zanika - opat, odporucam nastudovat presne alebo sa popytat. (asi by som si to stuodavl rovno u acer a nie u alzy, bo tam to nemusia vsetko vediet)

Mozno este rada - ked si kupis priamo +3 roky, tak budes mat od kupy 3 roky servis, pricom cena bude tovar+3 roky servis. Ak ma vsak ten system primarne v sebe on-site servis na 1 rok, tak sa ti oplati to predlzit neskor alebo im priamo povedat, nech to booknu az odo dna, kedy ti konci ten servis spojeny s kupou - bo tak by si mohol prist o 1 rok servisu v podstate (to zalezi aj od agenta, co ti to bude spracovavat). Ono je tam napisane, ze to je predlzenie na 3 roky a nie o 3 roky, ale dalej je spomenute, ze to mozes registrovat pocas 1. roka platnosti servisu - tu by som sa informoval ako to je presne myslene.

Celkovo odporucam si zakupit ten servis ak neplanujes menit notebooky obrok- za 3(4roky) sa toho moze vela stat a 130€ vascinou stoji iba oprava, ak by si na tom nemal zaruku a k tomu musis pripocitat cenu komponentov.
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomoc poradenie ohladom zaruky-Acer

Príspevok od používateľa xsi69 »

napisem to jednoducho : DAKUJEM

zvolim si pravdepodobne tu druhu variantu na nahodne poskodenie .
nastudoval som si podmienky , a tam stoji tolko , ze ked sa mi podari poskodit display tak platim spoluucast dakych 100€ ine nic .
o 3 roky bude notebook pomerne stary a slaby (odhad do buducnosti) tak sa moze stat , ze nanho nedam pozor a nahodou sa poskodi .
Tym padom mi ho vymnenia a predpokladam , ze o taku dobu uz nebudu mat skladom tento typ .
Mohli by to kompenzovat novym NB . (cisto len moja teoria)
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Lachdadan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2010, 09:34
Bydlisko: Bratislava 1

Re: Pomoc poradenie ohladom zaruky-Acer

Príspevok od používateľa Lachdadan »

Rado sa stalo.

Len este si potom davaj pozor na to, na co mas pravo v ramci zaruky (zakonnej) a na to, co mozes pozadovat v ramci servisu. Servis ti nepredlzuje zakonnu zaruku. Mas tam rozdielne prava a povinnosti.

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"