Zaruka u orange

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Zaruka u orange

Príspevok od používateľa miso2911 »

kebyze chcem kupit telefon od niekoho kto ho bral na pausal a nasledne mi ho preda, môzem si ja uplatnit zaruku ked budem mat zarucny list? lebo pocul som ze u orange môze uplatnit zaruku len ten komu ten mobil dali alebo teda predali na pausal takze kebyze sa nieco stane musel by som to riesit s tym co mi ho predal...teda ako to je neviete niekto?
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2580
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa 1adad1 »

staci ti iba zarucak a mobil cize nemusis byt ten co to zobral z toho orangu
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa miso2911 »

ok dik ale mohol by mi to niekto este potvrdit lebo naozaj nie som si isty a je to dost dôlezita info
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa faugusztin »

1adad1 napísal:staci ti iba zarucak a mobil cize nemusis byt ten co to zobral z toho orangu
A to mas odkial ? Telefony brane na akciu boli tema par rokov naspat, ked Orange vyzadoval aby prisiel povodny kupujuci alebo aby si mal od neho splnomocnenie.
http://www.mobilmania.sk/clanky/reklama ... fault.aspx
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa miso2911 »

no som vedel ze to tak bude kua....a ako funguje to splnomocnenie? ako sa da ziskat a kolko to stoji? musi to byt nejak overene nie?
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2580
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa 1adad1 »

tak ja neviem ale mne to tak zobrali
Používateľov profilový obrázok
lil_b
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa lil_b »

serus pani, ja pracuje v orange, v poluse, ako poradca a zastupca veducej.
ak ide o mt kupeny na paušal /akciu na FO-N, FO-P, reklamaciu môže podať iba dana osoba, čiže pôvodny kupujuci, popr to spominane splnomocnenie. /musi obsahovať štandartne naležitosti plus tam musi byt napisane že ide o poverenie pre jednanie s orange, musi byť overene notarom, alebo uradom.

ak ide Prav Osobu, reklamaciu môže podať aj zamestnanec (napr. aj cudzi človek z fora- či je zamestnanec nemame ako overiť), ak pôjde o reklamaciu typu oprava zariadenia. ak by sa riešilo nejake storno dodatku, alebo vymena mt, musi byť konatel, alebo opäť to splnomocnenie.

ak mate nejake otazky kludne mi napište, rad poradim
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa newmi »

ja som to riesil tak, ze som daval fon priamo do autorizovaneho servisu. Opravia ti ho v ramci zaruky ale ak bude 3.krat ta ista vada, tak ti peniaze nevratia, to by si si musel uplatnovat u predavajuceho. V tomto pripade u typka od ktoreho si kupil telefon.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
lil_b
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa lil_b »

newmi, to tak fungovalo v minulosti, cca 2-3 roky dozadu, neverim tomu že ti MobilASK, PPI-ETC, alebo Inoteska preberu zmluvny MT, nepreberu..., dokonca aj aj čo tam mam kamaratov si to musim u nas v robote v orange cez system nahodiť...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa newmi »

ale prd v minulosti, este pred pol rokom nebol problem ;) no ja som reklamoval SE v Autoteli, fon bol brany u o2 este ked mali pausali a vravim bez problemov ho zobrali aj 4krat
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ale ved o to ide - "fon bol brany u o2 este ked mali pausali" -> O2 nikdy nepredavalo telefony viazane na zmluvu, tak ich predavaju iba u Orange T-Mobile. A preto zlavnene telefony zakupene k pausalu u Orange a T-Mobile moze reklamovat iba vlastnik pausalu. U O2 nemas telefon viazany k pausalu, preto ho mozes reklamovat kde chces.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa newmi »

no faug tak teraz si trochu vedla strelil. Sam si ma este citoval, ten telefon BOL viazany k pausalu. A ty si necital celu diskusiu, ze? Resp. si ju neprecital poriadne. Tak sup sup, citaj citaj. ;)
newmi napísal:ja som to riesil tak, ze som daval fon priamo do autorizovaneho servisu.
clear? :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa faugusztin »

A ja ti to vysvetlim este raz. O2 nepredava ani nikdy nepredavalo telefony viazane k pausalu. Davalo ti zlavu na telefon, ak si si u nich zobral pausal, ale telefon NEBOL sucastou zmluvy. Mal si fakturu na telefon a mal si samostatnu zmluvu o telekomunikacnych sluzbach. Telefon teda mozes samostatne reklamovat, pretoze reklamujes telefon.

U Orange a T-Mobile je telefon sucastou zmluvy, je jej neoddelitelnou sucastou. Teda ty si beries pausal, ktoreho sucastou je aj ten akciovy telefon. Preto mozes tieto telefony reklamovat iba u Orange alebo T-Mobile, pretoze ty nereklamujes telefon ale pausal.

V tom tkvie cely problem - ak je telefon sucastou pausalu, tak nemozes reklamovat iba jeho cast (telefon), ale reklamujes cely pausal. Dokonca, ak je telefon neopravitelny a ty odmietnes nahradny, tak ti poskytovatel tusim dokonca musi odpustit zvysok viazanosti a ty by si mal dostat naspat nakupnu cenu, teda "akciovu cenu" toho telefonu, ktory si zaplatil pri zalozeni viazanosti s mob. telefonom.

Ja som netrafil vedla, len ty si zjavne necitas zmluvy ktore podpisujes. Ty si bral telefon s pausalom, nie telefon viazany k pausalu. O2 ti poskytlo zlavu na telefon, ak si beries pausal, nebol vsak sucastou zmluvy o pausali :).
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa D3VIANT »

newmi napísal:ale prd v minulosti, este pred pol rokom nebol problem ;) no ja som reklamoval SE v Autoteli, fon bol brany u o2 este ked mali pausali a vravim bez problemov ho zobrali aj 4krat
Tak-tak. Da sa to este aj dnes. Aspon to plati pre PPI ETC a pre Nokiu. :good:
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ak reklamujes telefon v servisnom stredisku, teda nie cez operatora, tak ti tu opravu nemusi operator vobec uznat ako uskutocnenu reklamaciu - pretoze este raz podotykam, u Orange a T-Mobile reklamujete pausal, nie telefon.

http://www.mobilmania.sk/bleskovky/rekl ... fault.aspx

Orange:
Miestom na uplatnenie reklamácie je v prípade Orangeu po novom iba predajné miesto, kde kupujúci zariadenie kúpil, prípadne iné predajné miesto.
O2:
...sú miestom pre uplatnenie reklamácie predajne a autorizované servisné strediská.
Neviem ako inac vam to mam uz vysvetlit, ze to ako to funguje u O2 nemozte porovnavat s tym, co je otazka - teda Orange.

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"