zážitky s alza.sk

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa esdxx »

Tak po novom sa vracia tovar "svojpomocne" (vygenerujes kod, nalepis na krabicu a odovzdas na pult bez kecania). To je vpohode, no nasledne odoslu pdfko s dobropisom, a tym je to z ich strany vybavene. Nasledne ak chcem dostat peniaze naspat, musim kontakovat mailom alza support, prilozit nascanovane dobropisy s doplnenym cislom uctu. Momentalne si ma prehadzuju ako horuci zemiak na supporte uz tyzden, kvoli prkotinam (najprv zevraj dostali prazdny mail, dalsi netusil o com sa vobec bavime, dalsiemu vadilo, ze to neposielam z mailu ktory je na dobropise, atd.)

Mam pocit ako keby som sa vratil v case do roku 2000. Uz aj ten drbnuty alza credit by som zobral, aby som sa nemusel s tymto zapodievat
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa castelL »

Hmm a to im tam takto môže akože niekto vrátiť aj poškodený tovar? To je divný postup.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa Andre »

samozrejme skontroluju pred odoslanim
je to preto, aby si ich nemohol ukecat aby ti nieco zobrali spat
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

esdxx napísal: Po 13. Júl, 2020, 23:26 Tak po novom sa vracia tovar "svojpomocne" (vygenerujes kod, nalepis na krabicu a odovzdas na pult bez kecania). To je vpohode, no nasledne odoslu pdfko s dobropisom, a tym je to z ich strany vybavene. Nasledne ak chcem dostat peniaze naspat, musim kontakovat mailom alza support, prilozit nascanovane dobropisy s doplnenym cislom uctu. Momentalne si ma prehadzuju ako horuci zemiak na supporte uz tyzden, kvoli prkotinam (najprv zevraj dostali prazdny mail, dalsi netusil o com sa vobec bavime, dalsiemu vadilo, ze to neposielam z mailu ktory je na dobropise, atd.)

Mam pocit ako keby som sa vratil v case do roku 2000. Uz aj ten drbnuty alza credit by som zobral, aby som sa nemusel s tymto zapodievat
V takýchto situáciach odporúčam ich rovno kontaktovať cez formulár so sťažnosťou
https://www.alza.sk/kontakt/ostatne.htm?qgid=63&qid=315 .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

castelL napísal: Ut 14. Júl, 2020, 11:35 Hmm a to im tam takto môže akože niekto vrátiť aj poškodený tovar? To je divný postup.
a mas pocit, ze doteraz to nejak vazne kontrolovali? lebo ja nie :)
podla mna, hlupi niesu, a tymto sposobom maju na kontrolu casu viac.

ale pri sposobe, akym fungovali doteraz /mf/, furt vratili love, lebo asi take su pokyny, to robit vazne nebudu ani teraz.

super firma, musi mat brutalne zisky "tam hore", ked to vobec neriesia nejak vazne...
ini dobre ze ne s lupou nepozru vsetko kompletne.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chalani čo všetko potrebujem ktomu aby som mohol tovar vrátiť (nikdy som nič nevrátil), mám od produktu krabicu a všetko je ešte vo fóliach. Čiže to stačí zabaliť dať ktomu faktúru a zobrať to na predajnú alzy?
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa BiFino »

Presne tak, len to zober na predajnu.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa faugusztin »

Marek125 napísal: Ne 19. Júl, 2020, 09:47 Chalani čo všetko potrebujem ktomu aby som mohol tovar vrátiť (nikdy som nič nevrátil), mám od produktu krabicu a všetko je ešte vo fóliach. Čiže to stačí zabaliť dať ktomu faktúru a zobrať to na predajnú alzy?
Idealne este vyplnis reklamacny formular cez https://www.alza.sk/moj-ucet/ziadost-o-vratenie.htm tusim, a potom uz prides na reklamacne priamo s reklamacnym cislom (je to potom o trosku rychlejsie).
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa esdxx »

Ak to riesis cez centralu, tak si musis vytlacit listotcek s kodom tovaru atd. na PC v ramci reklamacneho oddelenia, ktory nasledne nalepis na tovar a odovzdas na pult.
Je to jednoduche, riad sa instrukciami a nemas co pokazit. :-)
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa bepetko »

neviem či to tu už bolo spomenuté ale tovar zakúpený v českej alze je možné reklamovať aj na slovenskej pobočke. Niekomu sa to možno zíde.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

Ano, ja som tak reklamoval tovar zakupeny v SR v AT. Maju to dobre vymyslene.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa dendroid »

Ahojte,

Objednal som tovar z alzy. Odhliadnuc od faktu, ze maju na stranke uvedene stale dodanie 2 dni, pricom v reale som cakal 4, mam nasledovny problem:

Nechal som si to poslat do alzaboxu. V alzaboxe nefunguje terminal, neviem to zaplatit ani vyzdvihnut. Nakolko je to procesna firma a zrejme moloch, otazka je, ci to podla vas nejako vyriesia do dvoch dni. Alebo budem cakat a potom pride zeleny zmrd nadabovany Bohdanom Tumom a vyzdvihne to a posle to nazad a ja pridem o nervy aj o tovar :D

Uz len na service desk sa clovek nevie dovolat, cakam parkrat 3 minuty na linke, potom som to vzdal.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa stiv »

Ja mam zlu adresu na baliku co mali dorucovat v stredu. V nedelu pisem tak ze uz sa neda zmenit lebo to poslali a musim zmenit u kuriera.

Zajtra piatok a oni to podla notifikacii este ani neposlali no. :D
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa dendroid »

OK, objednavam z datacomu a fakam na zeleneho zmrda nadobro. Druhy a posledny nakup. A aj to by som nekupil tam nic, nebyt Patoviča a jeho kolapsu.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: zážitky s alza.sk

Príspevok od používateľa Miso122 »

ved im napis mail a nevolaj, je 2020 :D zachvilu vybavia
ITX >>> ATX

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"