Zlé skúsenosti s hernými obchodmi? Varujte druhých!

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
MichiGen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Stará Turá

Zlé skúsenosti s hernými obchodmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa MichiGen »

Mate nejaku zlu skusenosti? Podelte sa a varujte tak ostatnych.

Vacsinou problemy zrejme nebyvaju, problemy s dovozom som zatial nikdy nemal, ale ked som si pred dvomi mesiacmi objednal hru Post Mortem za 6,99€ z ProGamingShop.sk a na moju skodu som zistil ze druhe CD je zrejme spatne vylisovane, prisiel rad na reklamaciu... a zacali sa problemy.

Najskor som samozrejme napisal mail predajcovi, teda do PGS. Predajca ma v rozpore so zakonnikom odkazal na distributora pre cesky a slovensky trh a teda Cenegu, nech hru reklamujem tam.

Tak teda pisem do Cenegy, ... Cenega ma odkazala spat aby som hru reklamoval tam kde som ju kupil cize u predajcu, fajn.

Napisal som znovu mail do PGS a prisla mi odpoved aby som si vytiacil z ich webu sprievodny list a prilozil kopiu faktury, kedze som fakturu hned pri rozbaleni balika bohuzial vyhodil bolo mi povedane aby som na listocek napisal cislo objednavky, co nebol problem.

Hru som spolu s vyplnenym sprievodnym listom a popisom problemu, ze hra kratko pred koncom instalacie pise CRC chybu a skusal som jak minimalnu, strednu tak aj plnu instalaciu na disk a vzdy to iste. Prilozil som aj papierik s cislom objednavky, isiel na postu a obalku s hrou poslal prvou triedou.

Odvtedy uplynul asi mesiac a pol a ja som 2x pisal mail do PGS, zial bez akejkolvek dalsej odpovede.

Najhorsie na tom je, ze ten system reklamacie je tak s prepacenim debilny ze zakaznik nema ziaden doklad alebo dokaz o tom, ze hru reklamoval. Ziaden webovy formular ktory sa ulozi do databazy o priebehu reklamacie ala agem alebo ine e-shopy. Zrejme som mal balicek predtym nez som ho poslal dat poistit aby som mal aspon ustrizok z posty. Pochybujem ze este uvidim hru alebo svojich 8eur.

Predtym ako si nieco objednate, rozmyslite si odkial, pretoze zrejme nie kazdemu predajcovi ide o spokojnost zakaznika.
Naposledy upravil/-a MichiGen v Ut 06. Okt, 2009, 23:47, upravené celkom 1 krát.
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:GIGABYTE 8800GT 512MB 700/1700/1840 @ 756/1780/2052 MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Špatné skúsenosti s hernými e-shopmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa newmi »

no pekne, to potesi. Hm dalo by sa to riesit aj bez reklamacie. Podla zakona mas pravo na jednu kopiu disku pre osobnu potrebu. Otazka by ale bola, ci si mozes tu kopiu zaobstarat aj od dakoho ineho. No ale v kazdom pripade je to od dotycneho shopu pekne svinstvo, na vybavenie reklamacie maju 30 dni, takze sa obrat na SOI, len budes mat problem asi dokazat, ze si podaval reklamaciu :-(
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: Špatné skúsenosti s hernými e-shopmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa MBG »

Smutné veru, ja som s PGS nikdy problém nemal...
Apropo, posielať čokoľvek čo má väčšiu hodnotu bez poistenia našou poštou mi príde, prinajmenšom, ľahostajné :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Aradan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nimnica

Re: Špatné skúsenosti s hernými e-shopmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa Aradan »

Pripojil by som sa s varovaním k nakupovaniu s niektorými e-shopmi z Čiech. Moje zlé skúsenosti sú s Game2k. Je to síce bazár s hrami, ale je to e-shop. Spôsob úhrady za tovar je poslať prachy doporučene v obálke na adresu firmy alebo bankovým prevodom. Pri prevode do zahraničia som musel uviesť v platobnom príkaze toľko zbytočností (adresa firmy, ulica kde je banka, etc) že mi trvalo asi štyri maily, než som vyžobronil všetky údaje od nich. Banka si aj tak zaúčtovala asi 4eurá za ten prevod!!! Takže k veci. Kúpil som si hru Two Worlds. Prišla mi obálka s hrou, v nej originálka DVD. Nainštaloval som ju, a hľa chce to po mne kód a tak hľadám kódy. Zadal som asi všetky čísla čo som našiel na obale a DVDčku a nič. Nelenil som a začal som preliezať fóra s touto hrou. Na jednom som sa dočítal, že treba zadať kód, ktorý je nalepený v krabici. A tu nastali problémy. V krabici žiaden kód nebol a navyše som si všimol, že krabica je z hry pre Playstation. Neleniac som hneď o tomto informoval kontakt v Brne a neveril som vlastným očiam. Týpek mi napísal, že to čo píšem nie je možné a že jemu hra ide aj bez kódu. Možno používal crack-nutú hru, alebo mal nejaký špeciál, ale keď som si potom kúpil u nás túto hru, našiel som kód pekne nalepený v krabici. Namiesto toho aby si aspoň nechali poslať hru späť a presvedčili sa či neklamem, tak ma odbili ako dotieravý hmyz. Tým pádom som s nimi skončil.
Ešte by som objasnil v skratke, prečo som platil prevodom. Prvé tri objednávky som zaplatil v hotovosti v doporučenej obálke. Hry vždy prišli v dobrom stave (nebolo poznať, že boli už používané) a fakt sa tam dali zohnať unikátne kúsky (za 130 českých - Jagged Alliance 2 - vydané v Kanade). Po 4 objednávke som poslal doporučene 750 českých a už som nevidel ani prachy a ani objednané hry. Bolo to drahé, ale poučné....
Používateľov profilový obrázok
MichiGen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Stará Turá

Re: Špatné skúsenosti s hernými e-shopmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa MichiGen »

MBG ak obchodujem napriklad tu na fore cez bazar tak vsetko poistujem, no zrovna na toto som nemal nejak naladu vypisovat listocek a platit viac za poistenie, ale inak je smutne, ze ak chce mat clovek istotu tak musi platit este navyse za poistenie, poistenie by malo byt zahrnute podla mna uz v cene, ved platim za odoslanie. Ale dost k tomu...

Tak zda sa , ze sa vsetko v dobre obratilo, dnes mi prisiel mail. Aj ked si teda dali na cas :rolleyes: je to uz podstatne viac nez iba mesiac.

Dobrý deň,

Vaša reklamácia bola hodnotená ako oprávnená. Vaša reklamácia bola riešená výmenou reklamovaného tovaru za nový.
Vašu reklamáciu Vám posielame doporučenou poštovou zásielkou dnes, 06.10.2009 a prísť by Vám mala približne vo stvrtok.

Prajem veľa zábavy.


Tak dufam, ze v stvrtok sa po dvoch mesiacoch dockam funkcnej hry.
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:GIGABYTE 8800GT 512MB 700/1700/1840 @ 756/1780/2052 MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Špatné skúsenosti s hernými e-shopmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa Memnon »

reklamacia je vzdy problem
v ALZE som mal vzdy problem , nie s tym ze by mi to nevybavili ale s tym za ako dlho
uz tradicne ked tam nieco prinesiem mi tipek hovori ci to nechcem poslat vyrobcovi ze tak to bude rychlejsie...nastastie ja mam casu vasinou dost :)

a neda mi este spomenut reklamaciu(nie elektronicku) co som mal v Tmobile , dal som reklamovat mobil ked ho ho presne o mesiac isiel po smske isiel vyzdvihnut ako opraveny zarazili ma udaje pripasane na moj zarucny list od servisu telefon som dal do na RME 25. v servise ho dostali 26. a poslali ho s5 27..... preco som potom cakalmesiac? zaujimave praktiky
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Špatné skúsenosti s hernými e-shopmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa newmi »

ja len k tomu kodu co pisal Aradan. Mne sa zas stala taka vec, ze som si v normal obchode kupil hru industry giant II ale co sa nestalo, kodu nikde, tak som bol nuteny si nejaky najst na nete :-(
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Špatné skúsenosti s hernými obchodmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja som mal problem takto s BIOSHOCKOM kupovanym v tescu. Hra bola v pohode len chybal CD kluč :-D . No nic prisiel som do tesca, tam som ale 10 minut vysvetloval co mi vlastne v hre chyba, kym pochopila ze je to vlastne jedinecny kod. ej navrh ale bol ale srandovny, ze si ho mam najist na internete :D
povedla mi ze sa mam obratit na dodavatela, ze oni s tym nic nemaju. Pisal som dodavatelovi (bola to vari Cenega), tomu som napisal co mi chyba a este v ten den mi prisiel mail ze hru mam reklamovat priamo v tescu. tak som doniesol pani v tescu vytlaceny mail od cenegy a v pohode to zobrala. A cakal som mesiaca nic sa nedialo, tak som povedal ze chcem peniaze a oni mi vratili. Pisal som chlapikovy z cenegy a tem mi povedal ze ku nim dana hra ani len neprisla na reklamaciu. Ratam ze skoncila naspet v pulte. takze takto skoncilo moje nakupovanie origos hier, sklamanie. Vysolil som vari 40€ za tu hru, nateseny ako maly chlapec ale hapyend sa nekonal
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Špatné skúsenosti s hernými e-shopmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa HellAngel »

newmi napísal:ja len k tomu kodu co pisal Aradan. Mne sa zas stala taka vec, ze som si v normal obchode kupil hru industry giant II ale co sa nestalo, kodu nikde, tak som bol nuteny si nejaky najst na nete :-(
tu hru mam aj ja, ale ja si ju nezahram pretoze nepodporuje nove grafiky, takze mi doma lezi v supliku.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Špatné skúsenosti s hernými obchodmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa newmi »

jakze nepodporuje? ktore konkretne? to som este nepocul aby stara hra nesla na novych grafikach.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Špatné skúsenosti s hernými obchodmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa Memnon »

taku ptakovinu som este nepocul aby hra z 2002 nefungovala koli novej grafike
nemas nahodou 64bit windows?....
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
MichiGen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Stará Turá

Re: Špatné skúsenosti s hernými obchodmi? Varujte druhých!

Príspevok od používateľa MichiGen »

Tak Post Mortem vyreklamovany mam doma, prisiel vo stvrtok tak ako pisali v maily a som rad, uz som hu aj presiel.

Teraz ci to bola chyba PGS alebo Cenegy ze reklamacia trvala tak dlho, ale Cenega nema moc dobru vizitku, aspon co sa vydavania lokalizacie aj hier samotnych tyka, mozno im trvalo dlhsie aj toto.
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:GIGABYTE 8800GT 512MB 700/1700/1840 @ 756/1780/2052 MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"