Strana 1 z 1

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Napísané: Št 13. Feb, 2020, 11:31
od užívateľa eSsay
Ehm... vracial tu niekto z Vás niekedy holiaci strojček?? :laugh:
Akurát sa nachádzam v takejto situácii. Objednal som ho v e-shope DATART.sk, no nakoniec vysvitlo, že je to nevhodný darček. Strojček bol len rozbalený, nepoužitý. Nuž tak som ho pekne krásne znovu zabalil a poslal späť (samozrejme v lehote 14 dní od jeho prevzatia podľa §7 ods. 1 zákona č. 102/2014 Z.z.).
Taktiež som ich informoval aj e-mailom, že odstupujem od kúpnej zmluvy a že im tovar zasielam späť. Oni mi ale odpísali, že:
"Výrobok môžete zaslať k odstúpeniu od kúpnej zmluvy iba v prípade, že je výrobok neotvorený, nerozbalený a v 100% stave.
Vami zakúpený výrobok spadá do kategórie výrobkov osobnej hygieny a v prípade, že bol rozbalený, nie sme schopní vyhovieť Vašej žiadosti."


S prvou vetou nesúhlasím, nakoľko ak si zákazník objedná tovar, musí ho predsa (logicky) rozbaliť, aby ho mohol odskúšať obdobným spôsobom :rolleyes:
V druhej vete spomínajú, že výrobok spadá do kategórie osobnej hygieny, čo je síce pravda a aj §7 ods. 6 zákona 102/2014 Z.z. hovorí od čoho spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy. Konkrétne písmeno e):
"predaj tovaru uzavretého v ochrannom obale, ktorý nie je vhodné vrátiť z dôvodu ochrany zdravia alebo z hygienických dôvodov a ktorého ochranný obal bol po dodaní porušený,"
No neplatí to skôr pre také produkty ako napr. ja neviem.... zubná pasta, voda po holení, tampóny, ženské vložky, lieky a podobne?? Aspoň si teda myslím. Tento strojček nemal žiaden ochranný obal, bol proste normálne zabalený v sáčku v krabici ako napr. grafická karta :D

Váš názor ?? :bye:

PS: ak by bol záujem, mohla by sa táto téma nejako zviditeľniť/topovať a mohlo by sa to tu všeobecne riešiť ohľadom vrátenia tovaru
(taký návrh) :)

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Napísané: Št 13. Feb, 2020, 12:40
od užívateľa werwest
Jak by sa ti pacilo chytit od dakoho herpes keby vratil strojcek ktory "nikdy nepouzil"? Respektive kto by vobec kupil rozbaleny strojcek? :D
Kazdopadne hej, pre strojcek plati co napisali, ak je balenie rozbalene (prestrihnuta paska na krabici a podobne) tak uz nevies s jednoznacnostou dokazat ze pouzity nebol.

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Napísané: Št 13. Feb, 2020, 16:36
od užívateľa red98
Skor si myslim, ze to je koli kategorii osobnej hygieny a nie koli tomu, ze bol otvoreny.

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Napísané: Št 13. Feb, 2020, 19:36
od užívateľa Snake
Je tam alebo, nie a, tzn. nevratis to z hygienickych dovodov. Druha vec je ci bol pouzity no, alebo ci ti nemozu strhnut iba hlavicu

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Napísané: Št 13. Feb, 2020, 21:19
od užívateľa d3Xter
v alze mi ho zobrali spat be problemov

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Napísané: Št 13. Feb, 2020, 22:29
od užívateľa Marek125
Tiež som si teraz objednával s Alzy strojček a bol tam jeden rozbaleny :D už tam nieje tak asi to niekomu nevadí no, hlavne že ušetrí 5 Euro a bohvie čo si s tým ten človek holil :rolleyes:

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Napísané: Št 13. Feb, 2020, 22:31
od užívateľa eSsay
Jop, dnes obdržali zásielku a vystavili dobropis..... ale spravili preklep v IBANe, kam mi poslali eurá :facepalm: :D

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Napísané: Št 13. Feb, 2020, 23:36
od užívateľa Snake
To sa ani neda, IBAN ma na toto kontrolu prave

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Napísané: Pi 14. Feb, 2020, 09:04
od užívateľa eSsay
Nuž, to som si povedal aj ja. Pošlem Ti do SS a sám uvidíš :) neviem, či môžem dať aj tu.