Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Príspevok od používateľa eSsay »

Ehm... vracial tu niekto z Vás niekedy holiaci strojček?? :laugh:
Akurát sa nachádzam v takejto situácii. Objednal som ho v e-shope DATART.sk, no nakoniec vysvitlo, že je to nevhodný darček. Strojček bol len rozbalený, nepoužitý. Nuž tak som ho pekne krásne znovu zabalil a poslal späť (samozrejme v lehote 14 dní od jeho prevzatia podľa §7 ods. 1 zákona č. 102/2014 Z.z.).
Taktiež som ich informoval aj e-mailom, že odstupujem od kúpnej zmluvy a že im tovar zasielam späť. Oni mi ale odpísali, že:
"Výrobok môžete zaslať k odstúpeniu od kúpnej zmluvy iba v prípade, že je výrobok neotvorený, nerozbalený a v 100% stave.
Vami zakúpený výrobok spadá do kategórie výrobkov osobnej hygieny a v prípade, že bol rozbalený, nie sme schopní vyhovieť Vašej žiadosti."


S prvou vetou nesúhlasím, nakoľko ak si zákazník objedná tovar, musí ho predsa (logicky) rozbaliť, aby ho mohol odskúšať obdobným spôsobom :rolleyes:
V druhej vete spomínajú, že výrobok spadá do kategórie osobnej hygieny, čo je síce pravda a aj §7 ods. 6 zákona 102/2014 Z.z. hovorí od čoho spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy. Konkrétne písmeno e):
"predaj tovaru uzavretého v ochrannom obale, ktorý nie je vhodné vrátiť z dôvodu ochrany zdravia alebo z hygienických dôvodov a ktorého ochranný obal bol po dodaní porušený,"
No neplatí to skôr pre také produkty ako napr. ja neviem.... zubná pasta, voda po holení, tampóny, ženské vložky, lieky a podobne?? Aspoň si teda myslím. Tento strojček nemal žiaden ochranný obal, bol proste normálne zabalený v sáčku v krabici ako napr. grafická karta :D

Váš názor ?? :bye:

PS: ak by bol záujem, mohla by sa táto téma nejako zviditeľniť/topovať a mohlo by sa to tu všeobecne riešiť ohľadom vrátenia tovaru
(taký návrh) :)
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Príspevok od používateľa werwest »

Jak by sa ti pacilo chytit od dakoho herpes keby vratil strojcek ktory "nikdy nepouzil"? Respektive kto by vobec kupil rozbaleny strojcek? :D
Kazdopadne hej, pre strojcek plati co napisali, ak je balenie rozbalene (prestrihnuta paska na krabici a podobne) tak uz nevies s jednoznacnostou dokazat ze pouzity nebol.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Príspevok od používateľa red98 »

Skor si myslim, ze to je koli kategorii osobnej hygieny a nie koli tomu, ze bol otvoreny.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Príspevok od používateľa Snake »

Je tam alebo, nie a, tzn. nevratis to z hygienickych dovodov. Druha vec je ci bol pouzity no, alebo ci ti nemozu strhnut iba hlavicu





.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1616
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Príspevok od používateľa d3Xter »

v alze mi ho zobrali spat be problemov
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tiež som si teraz objednával s Alzy strojček a bol tam jeden rozbaleny :D už tam nieje tak asi to niekomu nevadí no, hlavne že ušetrí 5 Euro a bohvie čo si s tým ten človek holil :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Príspevok od používateľa eSsay »

Jop, dnes obdržali zásielku a vystavili dobropis..... ale spravili preklep v IBANe, kam mi poslali eurá :facepalm: :D
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Príspevok od používateľa Snake »

To sa ani neda, IBAN ma na toto kontrolu prave





.
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Príspevok od používateľa eSsay »

Nuž, to som si povedal aj ja. Pošlem Ti do SS a sám uvidíš :) neviem, či môžem dať aj tu.
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"