neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Enzo87 »

Ahojte, potrebujem radu, telefon Xiaomi Mi A1 sa mi ohol o niekolko mm aj ked bol noseny v obale a vo vrecku kabatu, pouzival som ho ako nahradny telefon, dal som ho reklamovat, servis sa po troch tyzdnoch vyjadril ze reklamaciu neuznava nakolko som si telefon sam poskodil, ake mam moznosti? vie niekto poradit/pomoct? urcite to nie je pravda, mozem argumentovat s nejakym paragrafom?

po menosm googleni som sa dopatral nasledovnemu

§ 18 ods. 7 zákon o ochrane spotrebiteľa

Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, osoba, ktorá reklamáciu vybavila, je povinná v doklade o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak spotrebiteľ odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie. Predávajúci je povinný spotrebiteľovi uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť.

neviem ci si s tymto pomozem

telefon uz bol od vyroby cudny, ked som ho otvoril na display bol sivy flak, ked som im ho poslal na reklamaciu tak mi ho vratili, ze mu nic nie je, az ked som dolozil fotky toho flaku mi vymenili display... na hlavu cele


dakujem
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2776
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Mumaq »

nemohli to prave pri vymene displayu nejak poskodit, oslabit a tym padom bola vacsia sanca na ohyb?
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Snake »

Moze to dat na materialove skusky, nic to vsak nemeni na tom ze je to poskodene jeho vplyvom (nejedna sa o vadu vyrobku ani materialu ktora by vznikla svojvolne). Bohuzial nie si sam - https://c.mi.com/thread-773106-1-1.html

Sudny znalec tohto oboru vsak bude iba konstatovat uz "urobene", pricom samozrejme nemoze vynechat vonkajsie vplyvy (ohyb atp). Sef to ma na stole kazdy mesiac.

Nabuduce sa vsak poucis a nebudes kupovat shitne telefony od cinskych vyrobcov typu ksajomi.





.
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Enzo87 »

cize to nemam vobec riesit? ziadne moznosti?

telefon som potreboval do zalohy a fakt som ho nemal ani v uzkom vrecku ani nic preto nechapem
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Snake »

Nenapisal si ziaden timeline, mohli to poskodit aj v servise, ale na to sa uz teraz vyhovorit bohuzial nemozes nakolko telefon uzivas X dni a dodak si podpisal, uplne ina vec by bola ka by si si to vsimol pri preberani z reklamacie napr. Cize ano, poskodit to tam mohli, ale s tym uz ty teraz nic neurobis. Mozes sa obratit na znalca ktory vie spisat ci sa to mohlo stat pri vyberani displeja, moze ale aj nemusi (ak su napr stopy vnutri po ohybe tak je to lahko dokazatelne servisu).

Vseobecne ja sa cine vyhybam z tychto dovodov, ono flagship SoC za 4 kila vyzera fajn, ale niekde sa setrit musi, a toto je, bol a aj bude tento pripad.





.
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Enzo87 »

telefon mi prisiel naspat z prvej reklamacie uz davno, je to niekolko mesiacov, nieco v telefone hrkalo ale nevsimal som si to nakolko som ho pouzival s obalom a ten to tlmil.
ja som ho pouzival sice ale v obale to nie je vidno velmi, ze sa mi ohol, ked som ho vybral tak to bolo okamzite badatelne.
brat ma teraz druhe Xiaomi a nic take sa mu nestalo.. no pouzvaujem uz co kupim najblizsie.
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Snake »

https://www.youtube.com/watch?v=d2jav7UdQtE
https://www.youtube.com/watch?v=G8J7lCAs38w
https://www.youtube.com/watch?v=RYdiQ2aWmyY
https://www.youtube.com/watch?v=XttJb8CT6IM

Huawei sa uz aspon naucil ze ak telefon ma niekto pouzivat, musi nieco vydrzat, to nejde za 5 korun. Xiaomi je ten najvacsi lowend a bullshit aky sa predava (bohuzial)





.
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Enzo87 »

moj sa ohol presne ako :
https://www.youtube.com/watch?v=XttJb8CT6IM
pri 4:44
akurat, ze ja som ho neskusal zlomit :/
no tak skusim napisat ten paragraf a uvidime co mi odpisu.
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Snake »

Tak pri tom nevyhadas nic, proste ten telefon je z hovnozliatiny





.
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Enzo87 »

v poriadku dakujem za info.
fakt super...
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Ivko »

Napíšeš že si mal telefon prehnutý a čuduješ sa že ti neuznajú reklamáciu? Na tom nie je čudné vôbec nič
Enzo87
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 676
Dátum registrácie: Pi 28. Nov, 2014, 19:30
Bydlisko: Bratislava

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Enzo87 »

Ale cudne je, ze telefon som mal so sebou povedzme 7 krat a aj to vo vacku na zimnom kabate, kde sa mi ohnut nemohol.
Na tom je toho cudneho dost vela.
MB: ASUS TUF B650 Wifi Plus, CPU: Ryzen 7700 (bez OC), CPU Cooler: Endorfy Fortis 5, RAM: Kingston 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36, PSU: Corsair RM850x (2021), GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6700 10G OC, SSD1: WD Blue SN570 1 TB, SSD2: Crucial P3 1TB, CASE: be quiet! Pure Base 500DX Black
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Snake »

To vobec nie je cudne nakolko podobne sa ohybal aj ajfon 6, aj ked, pardon, tam sa to stalo "iba trom ludom" :D





.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Ivko »

Enzo87 napísal: St 10. Apr, 2019, 20:41 Ale cudne je, ze telefon som mal so sebou povedzme 7 krat a aj to vo vacku na zimnom kabate, kde sa mi ohnut nemohol.
Na tom je toho cudneho dost vela.
No sám od seba sa zohnúť nemôže...

Ja som prišiel do práce držím svoj Huawei P9 Lite a kolega mi vraví že to čo si s ním robil? Sám som si nevšimol že ho mám prehnutý. Asi ako v tom videu... Pekne som ho narovnal, potom som bol v zime znova na SNB, zrážka na svahu a telefon zasa prehnutý...
Tiež som nevedel ako sa mi to stalo prvý krát, ale potom mi to došlo že to bolo tiež na SNB, ked som učil iných
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: neuznana reklamacia Xiaomi Mi A1

Príspevok od používateľa Snake »

A Samsung sa tu snazi predat Fold za dva litre :D





.

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"