Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
altt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2016, 22:55
Bydlisko: Nitra

Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa altt »

Zdravim,
ak sa podobna tema niekde nachadza, vopred sa ospravedlnujem ( hladal som pred zalozenim temy ).

Kupoval som novy ntb asus x556ub na firmu. Firma vystupuje ako konecny spotrebitel a teda ntb nebol urceny na dalsi predaj. Po cca 3 mesiacoch mi v praci odisiel ( bol 6 hodin polozeny na stole bez akehokolvek pohybu - pouzivam ext klavesnicu aj mys ). Po 6 hodinach sa sam vypol a uz sa viac nezapol. Pred zjednanim zvozu som odtial vymontoval hdd kvoli zalohe mailov a prace.
Pocas vyplnovania som vsak narazil na to, ze mozem ntb zaslat aj bez hdd - ked disk nie je zjavnou pricinou poskodenia - co nebol, tak som ho poslal bez hdd. Po par dni doslo stanovisko asusu ze je poskodena mainboard a reklamacia bola zamietnuta kvoli tomu ze su "sjeté šroubky" a "chybí hardisk" a bola mi zrusena zaruka. Oprava cca 550 €, co je takmer hodnota ntb.
Na tuto informaciu som hned reagoval, avsak hadat sa so servisnym strediskom bolo ako hadzat hrach o stenu. Po cca 3 dnoch mi bolo oznamene, ze ntb posielaju spat, nakolko som nesuhlasil s pozarucnou opravou.
Reklamaciu som vyskusal prehnat cez dodavatela, ktoremu vsak povedali, ze s ntb sa hodilo o zem (co urcite nie je pravda ) a opat zamietli reklamaciu.

Chcem sa spytat, riesil niekto nieco podobne? Ake mam este moznosti vyreklamovat ntb ?
Budem vdacny za kazdu radu.
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa shiro »

na zaciatok im posli do servisu screen s infom z ich webu kde je uvedne ze mozes zaslat aj bez hdd. ze co povedia na to.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Druhá cesta, ak je pravda čo tvrdíš = kontaktuj SOI a popýtuj sa na postup. Sjeté šrouby určite dosku nepoškodia.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa shiro »

...maximalne tak keby tam bola nejaka plomba co pochybujem...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa CageJ »

SOI, ale vidim to na sancu nula, riesim som nieco podobne.. vymyslenu poruchu
altt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2016, 22:55
Bydlisko: Nitra

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa altt »

Dakujem za všetky rady
shiro napísal:na zaciatok im posli do servisu screen s infom z ich webu kde je uvedne ze mozes zaslat aj bez hdd. ze co povedia na to.
V reakcii na zamietnu reklamáciu som im poslal všetky dokumenty v ktorých to je popísané. Reakcia na môj dlhy mail obsahovala 2 vety , "dobrý deň" a "stanovisko je nemenne".


Len mi bolo divne, preco mne zamietli reklamáciu s 1. Dôvodom a dodávateľovi tvrdili zas nieco iné.

Vyskúšam teda SOI a uvidime co dalej. Dám potom vediet ako som postúpil dalej.

Este ma napadá , nemajú mi oni dokázať ze som vadu na doske spôsobil ja?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa shiro »

keby sa ti s tym chcelo natahovat a mas dost $$, casu, a vies nepriestrelne dokazat veci proti nim:

- mozes ich dat na sud z dovodu ich klamstva vyrobcovi, z coho si vysiel ako poskodeny zakaznik
- mozes ich dat na sud z dovodu nedodrziavania vlastnych informacii na ich webe, resp. reklamacnych podmienok

Okrem sudu ti uz len ostava ist tam a vyfackat zodpovednych aby vedeli ze si z teba a tvojich penazi nemaju robit dobry den. Kedze minimlane s tym vyrokom o moznosti zaslat ntb bez hdd ta uviedli do omylu co sposobilo dalsie problemy a penaznu stratu.

Mozno by stacilo pohrozit len tym sudom, ktory by ich v pripade prehry isto stal viac ako 550e. No je nutna rada pravnika, aby si mal vsetko nepriestrelne dokazatelne a nebola tam ziadna medzera, ktorou by mohli natahovat sud co by ta stalo hodne $$ a casu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
altt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2016, 22:55
Bydlisko: Nitra

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa altt »

Po 2 urgenciach mailom prisla odpoved zo SOI. Vzhladom k tomu ze sa jedna o obchodny vztah medzi 2 firmami, SOI nema kompetencie toto riesit a odporuca vydat sa sudnou cestou.

Ono problem je ze komunikujem priamo s vyrobcom a ten nechce uznat reklamaciu. Ked som tam naposledy volal a popisal som typkovi celu situaciu tak mi len povedal ze je to blbe ale v takych pripadoch je potrebne zaslat ntb tak ako je a zvolit moznost odkupit si hardisk (aby data neboli stratene - v popisanom dokumente bolo vsade velkym cervenym pismom ze nenesu zodpovednost za stratu , co zase odporuje tomu co mi povedal typek na helpdesku). Na otazku ohladom ochrany osobnych udajov mi nepovedal nic. Navyse bol "strasne ochotny" a furt opakoval naucene hlasky, takze som sa v podstate nedozvedel nic. Snaha nieco vyriesit? Nulova...

Z tohto mi vyplyva, ze ked si kupim novy ntb a po 2 mesiacoch odide MB , treba sa rozlucit so vsetkymi datami. To tie hardisky nemusia ani montovat ked si to mam vsetko zalohovat inde.

Skusim sa pohrozit sudnou cestou a ked nic, tak zostava uz len pravnik. Kazdopadne ASUS uz nikdy viac
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa HellAngel »

kym pojdes na sud, budes potrebovat znalecky posudok, ako naprotivok co tvrdia oni. Cize si zaplatis profi servis, ktory ti da stanovisko co sa s NB stalo. Nestoji to malo penazi, v pripade vyhry si mozes narokovat o vratenie tohto servisu. Ono s HDD je to celkom zaludnost. Tym ze zhodis dekel, tak mas moznost sa casto dostat k spojom, ktore dokazu NB poskodit, ze by mal byt bay pre HDD, RAM uplne izolovany od zakladnej dosky pomlcim. Takze sanca ze sa najde nejaky majster kutil co pri vybere HDD dokaze poskodit NB tu je.
POdla mna ti ostava len ten sud, ale este skor by ako sa do toho pustis, daj si NB skontrolovat do nejakeho certifikovaneho servisu, potom cez pravnika napis list do Asus, ze NB bol skontrolovany servisom a tne sa vyjadrl v prospech teba, takze budto sa dohodnete mimo sudne, alebo to budes riesit sudnou cestou. Ak mas gule, tak kludne spomen aj media.
Ak mas kontakt na nejakeho vyzsieho manazera, tak mu napis co sa chystas urobit, ak reklamaciu neuznaju, mozno nebude treba nic z toho co som pisal vyzsie.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
chatpall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 09:43
Bydlisko: Ziar nad Hronom

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa chatpall »

tazko radit... moje skusenosti su podobne.... asus nikdy viac!
Všetko o materiáloch

MB: MSI Z97 Gaming 5, CPU: i7 4970K,GPU:Nvidia gtx750ti, RAM: Kingston Hyper X Savage 1600 Mhz, Cooler: NOCTUA NH-U12P SE2, HDD: Crucial Mx100, BEDŇA: NZXT SOURCE 340 Midi-Tower, ZDROJ: Seasonic S12G, RT 80+ Gold Monitor: Dell H2214Hb, OS:Ubuntu 14.04
ANONYM_a7

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

A tuto čo máme Asusáka Flankera ten by ti nevedel pomôcť? Skús mu napísať ss.. veď toto už nie je ani vtipné..
altt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2016, 22:55
Bydlisko: Nitra

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa altt »

HellAngel napísal:kym pojdes na sud, budes potrebovat znalecky posudok, ako naprotivok co tvrdia oni. Cize si zaplatis profi servis, ktory ti da stanovisko co sa s NB stalo. Nestoji to malo penazi, v pripade vyhry si mozes narokovat o vratenie tohto servisu. Ono s HDD je to celkom zaludnost. Tym ze zhodis dekel, tak mas moznost sa casto dostat k spojom, ktore dokazu NB poskodit, ze by mal byt bay pre HDD, RAM uplne izolovany od zakladnej dosky pomlcim. Takze sanca ze sa najde nejaky majster kutil co pri vybere HDD dokaze poskodit NB tu je.
POdla mna ti ostava len ten sud, ale este skor by ako sa do toho pustis, daj si NB skontrolovat do nejakeho certifikovaneho servisu, potom cez pravnika napis list do Asus, ze NB bol skontrolovany servisom a tne sa vyjadrl v prospech teba, takze budto sa dohodnete mimo sudne, alebo to budes riesit sudnou cestou. Ak mas gule, tak kludne spomen aj media.
Ak mas kontakt na nejakeho vyzsieho manazera, tak mu napis co sa chystas urobit, ak reklamaciu neuznaju, mozno nebude treba nic z toho co som pisal vyzsie.
Som si vedomy znaleckeho posudku, stoji cca 200 € . Dopocul som sa, ze v pripade, ak nie je jasne urcit pricinu problemu tak dava zapravdu slabsej strane. Toto vsak nie je moj pripad, nakolko vyrobca sam potvrdil ze chyba je na zakladnej doske v ktorej sa 100% nik iny nehrabal, ak samozrejme neratam vysunutie hardisku (bol som pritomny). Proste to je taka blba situacia, pretoze najprv odisla doska a po cca 16 hodinach doslo k vybratiu hdd, cize otvorenie nastalo az pri vyberani hdd. Ak by bola ina sanca zalohovania samozrejme ju vyuzijem.
Broslowski napísal:A tuto čo máme Asusáka Flankera ten by ti nevedel pomôcť? Skús mu napísať ss.. veď toto už nie je ani vtipné..
Dik za info, nevedel som ze je tu niekto taky. Skusim mu este napisat pred tym ako podniknem dalsie kroky..
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa Matej.T »

SOI je zbytočné volať lebo sa riadiš Obchodným zákonníkom, pomôže jedine znalecký posudok a potom prípadne súd.

Btw podobný problém som aj ja mal cca 2 roky dozadu s Asus. Nechceli mi vyreklamovať dosku, hoci bola ešte v záruke. Cez predajcu sa to nedalo vyreklamovať. Od toho okamihu som nepozrel ani po jednom výrobku s logom Asus. K zákazníkom sa správaju ako ku handrám...
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ono zas sa necudujem, kolko je dnes spekulantov a tunerov co si vlastnym zavinenim pokazia HW. Ale tie problemovejsie reklamacie su u viacerych vyrobcoch.Niekedy sa musi clovek fakt ohanat aby sa dopracoval ku svojej pravde. Pre toto mam napriklad nakup nariadia v tesco/OBI, tam pridem, slahnem im to na pult ze to nefunguje, pani to skusi, nejde, tak vratia peniaze alebo daju rovno nove :)
NB: Asus ROG Zephyrus G14
altt
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2016, 22:55
Bydlisko: Nitra

Re: Asus x556ub - zamietnuta reklamacia

Príspevok od používateľa altt »

Ja to berem, tiez nemam rad spekulantov. A zas som clovek, ktory ked si nieco pokazi vlastnou vinou tak si poviem ano som dilino nemal som do toho zasahovat , popripadne skusim raz reklamaciu s malou dusickou a ak by to nepreslo tak to dalej riesit nebudem a nie o tom este vypisovat na fore :D . To vsak neplati v tomto pripade, nakolko som si 100% isty ze MB som nemal ako odpalit - vid 1. prispevok.

Su veci, ktore sa oplatia kupit vo velkych retazcoch, kde reklamaciu riesia tak ako ty pises, ale napr ntb by som si tam nekupoval

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"