"Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa hopkok »

Pre porovnanie, ak ti v servise vymenia zakladovku v booku za "novy kus", 70% su refurbished. Jedine ak nemaju refurbished...dostanes novu.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa felipe25 »

" Inac mne sa zda, ze v ramci 1-jednorocnej zaruky sa automaticky (zvacsa) dava novy kus.. refubished sa dava vacsinou az v druhom roku, aj ked to nie je pravidlo... "

to akoze "panuje" uz dlho?? ja som zatial pocul pripady, ako cloveku pri reklamacii vymenili kus za kus - pri apple iphonoch som to pocul takmer vzdy. mam kamosa co iphony opravuje niekde v budapesti pri ofiko apple servis, a ten mi vravel sice uz davnejsie, ze vsetky mobily v pripade nutnosti otvarat kryt menia kus za kus a tie vadne v pripade opravy putuju na rebubrished, a su predavane za menej.

ved, rok dozadu si presne pamatam, ze nove 5S stalo 549v obchode, a refubrished stali 449. lenze teraz sa zmenila situacia, 5S sa predava pomaly za cenu 4S rok dozadu, a maju ho za 399e lenze refubrished maju AZ za 369e (pozeral som prave heureku). Najlepsie, ze v nazve iba daju iP 5S 16GB RFB a akoze tymto oklamu menej zdatneho zakaznika..

ale v pohode, nech si predavaju RFB za menej, ale ked reklamujem novo zakupeny kus, chcem bud OPRAVU mojho kusu, alebo NOVY KUS. nie vymeny za iny, pouzivany kus.
A neviem odkial mate info o tom, co sa robi na refubrished mobiloch, ale uplne mobil to nieje ani nahodou.

citujem z inej stranky ale je to starsieho data - 2011:
"Tento thread sa zvrhol na flameware, lebo “didushik” pisala nie ze jej vymenili za refurbished, ale len ze o tom pocula, v dalsom prispevku uz “lexo” pise, ze jej vymenili za refurbished a kazdy sa toho chytil.
Doplnim info, moj znamy ma apple servis v UK a potvrdil mi, ze ak sa meni kus, meni sa za novy, nie refurbished, a ze to moc neriesia lebo to plati Apple. A ak vymenia za refurbished, mohli by prist o licenciu, nesmie sa to robit.
Refurbished su opravene kusy a predavat sa mozu len s oznacenim refurbished a za mensiu cenu."

takze, mam pravdu v tom, ze par mesiac dozadu si nikto v ramci zaruky nedovolil vymenit mobil za rebubrished. nastalo to az teraz. a podla mojich info opat to robia slovenske servisy.
kamos z HU mi prave opat potvrdil, ze nemoze vymenit reklamovany fon za rebubrished, bud opravit povodny, alebo dat novy.
takze si servisy urobili biznis, opat hlupa vychodna europa, alebo cielene slovaci?

to co pise apple v podmienkach je OK - avsak, iba ak to dam reklamovat applu, ale ked donesiem fon do orangeu, tak ten sa riadi zakonmi v SR a nie nejakymi apple zakonmi. uz len pre "dobre vztahy" so zakaznikom je to uplne ine, ked dostanem uplne novy kus, ako RBF. ved to nerobia ani ini vyrobcovia.
ta kua, slovaci zarabaju =priemerne pomaly menej, jak stoji oficialne 6S zaklad, a takto nas este idu odrbavat? uz vidim, jak vo francuzsku niekomu sa opovazia dat RBF...

btw. akciova cena - vratenie - znamy sa uz bol informovat v orangei, tam mu akurat povedali dost odmerane, ze jeho reklamacia je uz ukoncena, a ked sa mu nabuduce nebude pacit ze dostal RFB kus mozu mu zrusit zmluvu a vratit akciovych 99€ za mobil s tym, ze moze zrusit pausal. ale to, ze platil predrazenych 44,90e kvoli tomu aby dostal vyhodne iPhone uz nerataju. to je to "svinstvo", pretoze znamej sa tam presne stalo, ze reklamovala myslim Nokiu C2-02 tesne pred koncom zaruky, a zo servisu prislo neopravitelne, orange uz taky mobil nemal, tak jej vratili krasne 1€ ktore zan dala. Cize po 2rokoch jej neostal zachovaly funkcny fon, ale 1euroo... a takych pripadov je kopu /ma ich hlavne orange/.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa CageJ »

Tieto pripade by som uz riesil sudne, ak by slo o 400€+ ....
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa felipe25 »

prave citam SOI - ohladom reklamacii. Tam sice nepisu ze mi musia vymenit novy kus /dost podstatne slovicko tam chyba.../,,a cudujem sa, ze to doteraz nezacali zneuzivat aj ini pri reklamaciach - mne napr. bud vratili love, opravili tovar alebo ho vymenili za novy, ale nie za pouzity, vrateny, refabrikovany a neviem aky.

co ale SOI pise, ze vymeni za rovnaky tovar - a tu by sme uz mozno dokazali na sude uspiet, pretoze iPhone 5S nieje rovnaky ako iPhone 5S RFB. darmo hra so slovickami, ale ja som si NEKUPIL iPhone 5S RFB...

hopkok: beriem, ale ked o tom nenapisu do protokolu zmienku, ze doska je RFB, nikto na to nepride. ale ked mas na zarucaku vymena za RFB, tak to vies...

proste, ja chapem, ze apple nieje nejaka garaz firma, a tie RFB maju urcite svoju kvalitu, ale nieje to novy kus ktory som si kupil. to, ze applu ja osobne doverujem, ale moze pri rovnakom vyklade zakona skoncit tak, ze si date cokolvek reklamovat kdekolvek, ich zamestnanec tyzden dozadu vezme vrateny tovar od zakaznika, opticky ho skontroluje, a oznaci ho ako RFB. (ani apple nikto nekontroluje, co to vlastne RFB je, ani predajcu maleho, co bude predavat z podzemnej garaze kontrolovat nikto nebude/, a Vy dostanete za Vasu novu vec RFB tovar, ktory uz bol pouzivany, a mozno bude v opticky horsom stave ako predosly /skrabanec?/. To ze apple v ramci RFB meni kryty je ok, ale taka alza to robit nebude, a miesto rozbalene tovar do ponuky neda, necha si ho bokom - rozbaleny, pouzity, vrateny.. a tento dany tovar bude menit pri reklamaciach a este "zarobi". A teraz si to aplikujte na vsetko mozne, a tiez sa Vam to pacit nebude..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa shiro »

iPhone 5S nieje rovnaky ako iPhone 5S RFB
dokaz, ze nieje ;-)
Opakujem, keby ti to nepovedali, ani nevies ze mas RFB telefon. Takze o com sa tu bavime? O tom ze "niekto povedal" ? :-)
To zrazu robi z nejakej veci smejd ci rapidne zvysi riziko poruchy?

Vsetko je rovnake, akurat sucastkami uz nejaky cas tiekol prud a pracovali. A toto ta v uzivani nijak neobmedzuje, tie sucastky vydrzia X rokov fungovat, kedy uz davno budes mat novy telefon. Je to dane ich principom, su to vsetko elektr. suciastky. Navyse mas na to zaruku, bolo to testovane a schvalene applom, v pripade problemov mas narok na podporu. Tu problem nevidim.

Na rozdiel od ineho zariadenia, kde su pohyblive casti co sa mozu opotrebovat ci zodrat, tam jasne ze RFB by neobstalo.
Vymenia v ramci RFB cast A, no cast B je uz pouzivanim akoby "nacata" a po roku ti skape ona, napr. sa zodere nejake kolecko.

Ale pri mobile sa nic taketo nedeje.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa hopkok »

Shiro, nemas vobec pravdu, staci ak nejaky kalerab co mal tu RBF dosku v mobile predtym pouzival nejaku fake cinsku nabku a poriadne ubral zivotnosti "charging IC", nic viac ku tomu myslim dodavat netreba
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa shiro »

ako uberie na zivotnosti tomu obvodu?
akoze, riesit taketo blbiny je uz na 5 rokov vyskumov a sudneho znalca :D
A tiez dokazat ze sa to stalo/nestalo, ze je to dobre/zle a "co by keby" ....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2408
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa hopkok »

jednoducho, nestabilnym napatim, riesil som uz X takych iphonov, este ani raz mi neprislo 5s-ko, ze nenabija s origo nabkou, vsetko uzivatelia s 12V autonabijackami, samozrejme tymi najsuperlacnymi, hlavne ze fon za 4 stovky. Zene tak umrela S3-ka, pol roka nabijana noname nabkou
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa Pein »

felipe25 - a skusal si skontaktovat priamo apple ? Ze co nato oni, ked ti novy fon v ramci RMA vymenili za refurbrished ?
Kontaktoval by som ich + uviedol ktory servis + ze si nespokojny a nasledne s vyjadrenim kontaktoval daneho predajcu/servis.
Zbytocne tu budes na fore plakat.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa felipe25 »

Pein - podmienky applu sem postol shiro. Apple to v podmienkach ma, cize cez nich clovek nic nevyriesi. Ja skor davam nase zakony nad apple zarucne podmienky, ktore nieco take pochybujem, ze dovoluju /ved by to robil kazdy, s akoukolvek vecou - Vam by potom nevadilo, ze dostanete mikrovlnku po nejakom predoslom majitelovi, co ju reklamoval nejaky servis by ju "refubrishedoval" a vam nasledne predajca vyriesil reklaamciu vymenou za RFB verziu tovaru? Pochybujem.

Mne cely cas ide o to, ako je mozne, ze iba apple ma RFB produkty, ktore predava aj napr. mall.sk, kto ho vobec kontroluje, ze nieco take robi, a ako to skutocne funguje. Jak som pisal, apple je premiova znacka a jej mozno verim, ale ktovie, kto tie RFB riesi, ako ich riesi a pod. Ked sa necha kazdy inspirovat, ta kazdy bude robit podobne veci, a zabudnite na vracanie penazi, vymenu za novy kus. Dostanete "zanovny" kus. iPhone novy nebude, kym nebude komplet aj s doskou novy. To ze vymenia kryty nic neriesi. Proste, kupil,som si iPhone 5S a nie RFB. A btw, ze keby to nenapisali, nezistim to - ved ok, ale ked to tam napisali, sami si hadzu maslo na hlavu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa quicky »

mne osobne by ref. vadiil len v pripade ak by som videl navonok ,ze je pouzivany :) ak mi vymenia dosku za inu je mi to jedno, ak napisu do reklamacneho vymena dosky (na dosku mam znova plnu zaruku,nech ju menia aj 20x)...
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa Matej.T »

Všetky "poškodené" zariadenia, ktoré boli vymené sa zvážajú do fabriky v Číne. Následne rozoberú (tipujem, že iba črevá sa používajú), otestujú a poskladajú ako "nové" zariadenia. Čí máte refurbished zariadenie sa dá zistiť aj zo SN. Refurbished sa taktiež predávajú aj cez Online Apple Store, jedine majú inú krabicu čo viem a sú uvedené v inej kolonke na stránkach.

U tejto politike som sa stretol už u prvého iPhonu 4 a zatial som nemal žiadne problémy s takýmto zariadením. Prípadne som to reklamoval znova a úplne bezproblémov. Iné servisné siete (nároky výrobcov) by sa mali čo učiť :good:

To je deb*lita/nenažranosť slovenských obchodníkov, keď sa dostanú k refurbished zariadeniam a predávajú ich za plnú sumu.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"