"Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

"Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa felipe25 »

Zdravim.

Ako je to podla zakona v pripade reklamacie iPhonu a vymeny za NOVY, ale REFUBRISHED kus? Je vobec mozne podla zakona dat opravit zly mobil, a dostat sice novy, ale refubrished model?

Mozno je to lepsia moznost, ale pokial viem, zakon pozna iba 2sposoby vybavenia reklamcie: oprava tovaru, alebo vymena za novy kus. Predsa len, refubrished mobil nieje NOVY KUS, a nieje to ani moj mobil ktory by bol opraveny, ale uplne iny. Je vobec nieco take podla zakona pripustne?
Ved potom, by clovek, co da reklamovat mikrovlnku - cisty priklad, dostal iny "prezrety opraveny kus" od ineho zakaznika a pod. Predsa len, ak niesu schopny opravit fon, tak chcem novy kus, nie nejaku refubrished verziu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a co si cakal za 900 eur ci kolko stoja tieto iSrandy ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa dendroid »

A to ti daju osahany poskrabany ?
Používateľov profilový obrázok
kotlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: So 02. Aug, 2008, 12:13
Bydlisko: Žilina

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa kotlik »

Podobne rieši reklamácie aj Blackberry. Ano, sú na vymenenom fone folie a nálepky ale podľa špár atd. je vidieť že to je nejaký repas.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa quicky »

treba im to vratit do shopu odkial si to bral a hotovo, nesedi imei (ci ako sa vola SN mobilu),tzn,ze ti dali iny kus (ak neni novy rovno by som ho vratil), alebo so shopom odstupil od KZ, ak su neni schopny vyriesit reklamaciu podla nasho poriadku (samozrejme otazka o akom shope sa bavime)....
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa felipe25 »

nestalo sa to mne, ale znamemu. reklamoval iPhone v Orangei. Ked som videl zarucak, a tam vymena ale v zatvorke /rebubrished/ tak som nechapal. ved na trhu je stale kopa novych 5S, takze ani neobstoji vyhovorka, ze uz niesu. Ono jasne, ked bude clovek trepat nozickami, tak mu vratia akciovu cenu, a co dalej?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa quicky »

ved ale akciova cena v case ked to kupoval a dnes (moze kupit nove 5S)...ja by som urcite podal staznost na vybavenie reklamacie u predajcu.
Používateľov profilový obrázok
kotlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: So 02. Aug, 2008, 12:13
Bydlisko: Žilina

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa kotlik »

quicky napísal:treba im to vratit do shopu odkial si to bral a hotovo, nesedi imei (ci ako sa vola SN mobilu),tzn,ze ti dali iny kus (ak neni novy rovno by som ho vratil), alebo so shopom odstupil od KZ, ak su neni schopny vyriesit reklamaciu podla nasho poriadku (samozrejme otazka o akom shope sa bavime)....
Problém je že pri každej takto vybavenej reklamačke je uvedená aj výmena základnej dosky, tým pádom máš nové imeiko a aj sn. Môžeš sa naťahovať s obchodom, ten to zvalí na servis apod.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa shiro »

keby to nenazvali refurbished, ani nevies ze nemas novy fon.
Ved cim sa to lisi? ze to k tebe neslo cez pol sveta z foxconn cinskej tovarne, ale zdakade co ja viem z holandska, kde to robia?
mas novu dosku, vsetko opotrebovane ci poskodene je vymenene = defakto novy fon.
ze to drzali 4 dalsie ruky pred tebou a pozeralo sa na to dalsich 8 oci je nepodstatna hovadina.

Aby si zase dakto nenamyslal blbosti - neobhajujem toto konanie, ale zase na druhej strane, nevidim na to ani nic zle, ked podla definicie vyssie dostanes aj tak defakto novy kus.

Este som nasiel vycuc z podmienok applu:
V záručních podmínkách na Apple.com ( http://www.apple.com/legal/warranty/pro ... czech.html )
se píše toto:
JAK BUDE SPOLEČNOST APPLE POSTUPOVAT V PŘÍPADĚ UPLATNĚNÍ ZÁRUKY?
Pokud zašlete platný nárok podle této záruky, společnost Apple dle vlastního uvážení:
(i) opraví produkt společnosti Apple pomocí nových nebo dříve použitých součástí, které jsou ekvivalentní s novými součástmi výkonem i spolehlivostí, nebo
(ii) vymění produkt společnosti Apple za produkt, jenž je mu přinejmenším funkčně ekvivalentní a je sestavený z nových a/nebo dříve použitých součástí, které jsou ekvivalentní novým součástem výkonem i spolehlivostí, nebo
(iii) vám vrátí částku odpovídající kupní ceně produktu společnosti Apple výměnou za jeho vrácení.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa quicky »

akoze men by to vadilo pokial by bolo zvonka viditelne,ze je to iny pouzity kus , nebavim sa o suciastkach (aj tak nikdy nezistim ci boli nove alebo z ineho kusu pokial funguju), je to len o vyzore a viditelnych "chybach"..

btw teba nema co zatazovat ako apple riesi objednavky, pre teba vznikol pravny vztah iba s predajcom tj orange ... ako si to vybavi orange uz tvoj problem neni ani ci bude v minuse a podobne-ak chapes.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa shiro »

Ved to, ze to viditelne nieje, vsetko co je poskodene/opotrebovane proste vymenia.
Ze cez tych 20 cipov co tam su na plosaku, siel pol roka prud z baterie, vobec nieje podstatne. Su to integrace, tie budu fungovat aj 10r.
btw teba nema co zatazovat ako apple riesi objednavky, pre teba vznikol pravny vztah iba s predajcom tj orange ... ako si to vybavi orange uz tvoj problem neni ani ci bude v minuse a podobne-ak chapes.
praveze by ta to zatazovat malo. Myslis ze nejaka firma pojde do minusu len tak, ked jej raz apple povie ze novy fon proste nedostane? Z jednej strany ich ma v prdeli apple ako dodavatel, a z druhej strany vrieska zakaznik. Co spravis? Vyrobis si dobrovolne stratu 500eur ci viac? A takto bude rozmyslat hocikto, ked nema na vyber, ci je to garazovka, alebo orange so svojimi miliardami.

Napr. by som poslal zakaznika priamo do applu, nech si bliakaju po sebe a ku mne nech pride s uz hotovym info ze co apple povedal a ako to bude vyriesene. Proste to posuniem k nim, ako k vyrobcovi, ja som len predajca, ktory je v tom nevinne. Ak sa apple chova jak idiot, nech si to vyzeru.

Zaujimam sa aj o tuto stranku veci ked nieco reklamujem. Samozrejme, ked ma nastvu, ze daco nedokazu normalne vyriesit a musim tam stale behat, tak sa dokazem podobne arogantne chovat, pretoze mam uz toho proste dost. Ale standartne taketo vycurane sposoby neprevadzkujem, aj vo firme pracuju len ludia.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa quicky »

shiro keby to takto fungovalo to by bola fantazmagoria :) oni su raz predajcovia a hotovo, apple je ich dodavatel, ty nemas voci apple ziadny pravny vztah takze si od nich mozes pytat akurat tak nic... proste tak to raz je a hotovo. ci si vyhadas alebo nie je uz len na tebe, ty mas bliakat po orange aby to zreklamoval podla zakona konec, teba nema co zaujimat ci apple im novy kus da alebo neda,to je medzi nimi. ked to bude tak,ze na kupnej zmluve k mobilu bude apple(alebo ina firma), tak pojdes s reklamackou bliakat k nim,ked sa ti pokaslu telefonicke sluzby atd pojdes do orange ,logicke. pokial to zastresuje jedna firma,bliakas k nej.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa CageJ »

medzi refubished a novym nie je rozdiel...

Meni sa to, co je nutne vymenit... Ano je to ciastocne bazarovy kus, to beriem.. Inac mne sa zda, ze v ramci 1-jednorocnej zaruky sa automaticky (zvacsa) dava novy kus.. refubished sa dava vacsinou az v druhom roku, aj ked to nie je pravidlo...

Kazdopadne vizualne nie je ziaden rozdiel.. Ak ma displej len male poskodenie ide novy.. meni sa aj kryt... Ak sa meni doska, musi sa menit aj TouchID (iPhony 6/6S) maju TouchID parovane s doskou... atd.. Nejdem obhajovat tuto politiku, lebo tiez sa mi moc nepaci ale no...

Tu odporucam reklamovat priamo v APPLE (napr. cez apple store), tam ti davaju zvacsa hned novy kus z predajne obratom... No len najblizsi je Mnichove..
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa LordKJ »

a to nefunguje vsade, ze dostanes peniaze/novy kus/ekvivalent?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: "Politika" pri reklamacii iPhonov?? Refubrished?!

Príspevok od používateľa CageJ »

To zavisi od poruchy, moj iPhone 6 napr. opravovali...

Znamy kupil v UK iPad Air, nasledne uz bol na SK a podal reklamaciu. Poslali kuriera a do 3 dni cca mal uplne novy kus doma... Opakujem, najlepsie je kupit cez Apple Store (online) a nasledne urobit RMA v Apple Store (ak je to mozne), menia kus za kus na mieste...

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"