predane pc majitelovi nefunguje

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
Majokral
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Ut 27. Máj, 2014, 08:10

predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa Majokral »

Zdravim. Na bazosi som predaval niekolko miesiacov svoju hernu zostavu. Tento pondelok mi chalan vola ze ma o to zaujem a ze sa pride na to pozriet. Prisiel, ukazal som PC za chodu. Pustil par hier atd.
Vsetko fungovalo (ja som na nom hravaval denno denne bez problemov). Na druhy den prisiel, vyplatil ma a PC si zobral (pc uz neskusal). Dnes po prichode z roboty ma caka pred barakom a vravi ze Pc skusal prvy krat zapnut az v utorok a ze mu vobec nejde obraz, doska ani nepipne atd. Dal to do servisu kde skusali vymenit GK a bezo zmeny. Dalej sa to diagnostikuje a pravdepodobne to bude zakladna doska. Ja sa Vas pytam, co ja s tym? Mne PC slapalo mesiace bez problemov. Spominany problem som nikdy nemal. Pc si vyskusal pred kupou a aj videl bachory atd. Ja som ho nemal v umysle oklamat a ani som to neurobil. Nic som nezatajoval. Pc som predaval koli tomu ze mi zralo cas.... Bolo by odo mna predsa hlupe brat naspat pc ktore mne fungovalo a jemu uz nejde, NIE?! Koniec koncov je jeho, nie moje. Navrhol som ze mu prispejem do 50 eur na pracu ktora sa ovedie v servise avsak nie na nahradny diel. Co si o tom myslite? Stavim sa ze keby sa to stane mne, niktoby sa so mnou ani nebavil....
ps:komp nie je v zaruke
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa mosqa »

takisto mozes povedat ty ze ta chce ojekabatit alebo mu pc cestou dakde padlo, ak ste sa nedohodli na ziadnej zaruke tak sa tym nemas preco dalej zaoberat
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa Pein »

Tiez si myslim. Keby sa mne stalo toto tak maximum co pre neho spravim ze sa nato pozrem (co uz ale teraz nejde kedze je v servise) tak ci onak - tebe PC siel, jemu uz nie, ty nemozes vediet co on za ten cas s nim robil, takisto konal unahlene a dal ho do servisu - tj je to uz nanom ako si to poriesi...

Mohlo sa stat ze nieco zle zapojil a doska odisla, mohol po ceste nieco ulomit... Tych veci je tam vela, kazdopadne ak ste sa nedohodli na nejakom odskusani/zaruke tak odchodom z tvojho bytu/domu to pre teba konci a za vsetko ostatne je zodpovedny novy majitel.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa felipe25 »

napr ak je kupnopredajna zmluva pri aute /asi to pri PC nemate../ tak za vady zodpoveda predavajuci, ale on ICH MA ODSTRANOVAT alebo riesit.. nie kupujuci da do servisu a potom pyta love.

predavajuci by mal vziat pc naspat a dat ho dokopy /ved ta doska nebude drahsia nez 50e ak pc nieje v zaruke a ma zaujem to dat dokopy/

lenze ak nieje zmluva tak to neplati, ale kazdopadne, ak mam problem riesim ho s kupujucim, a nie svojvolne v servise kde chcem - potom je to moj problem
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa Pein »

felipe25 napísal:... ale kazdopadne, ak mam problem riesim ho s kupujucim, a nie svojvolne v servise kde chcem - potom je to moj problem

Myslel si s predavajucim.. A presne nato som narazal. Ak chce kupujuci nieco po predavajucom mal sa v prvom rade obratit naneho a nie takto samostatne.
ANONYM_a7

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Zacal to riesit mimo teba nic s tym uz nemas - a ak si si isty ze tebe slo NP - nemusis mat ani zle svedomie :) Proste daco dojebabral no a teraz nevie co s tým.

Sa čudujem prečo mu chceš dávať dákych 50e a začo hlavne mu ich chceš dať :)
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa Pein »

AJ ked nieco take v zakone je - http://pavolvarhanik.sk/forum/predaj-po ... dobnych-cd

Len neviem, asi to neplati pokial nemaju kupno predajnu zmluvu vsak ?
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2209
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa _Mato_ »

A mozno je vsetko v poriadku, pc slape a dotycny sa iba snazi "vymamit" z teba nejake peniaze. V prvom rade spravil chybu kupujuci. Ak pc naozaj nefungoval, nemal donho vobec zasahovat/davat ho do servisu, ale mal ho naspat priniest a reklamovat.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3600
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa xsi69 »

Nebude chyba v tom, že ho nechal v aute zmrznúť a potom ho hneď zapojil ?
Napr z príjemných -10°C do príjemnejších 20°C a hneď zapnúť :mrcool:
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5769
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa felipe25 »

to uz podla mna nik nezisti... ak odfajcil dosku.
naj je take veci komplet aj predviest, ide? ide.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
ANONYM_a7

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

xsi69 napísal:Nebude chyba v tom, že ho nechal v aute zmrznúť a potom ho hneď zapojil ?
Napr z príjemných -10°C do príjemnejších 20°C a hneď zapnúť :mrcool:

Presne taktuto inteligentnu vec som spravil s monitorom ktorý som si niesol z NR do TO v aute a vonku bolo asi -5? samozrejme po zapnuti 0 bodov nastastie mi to do sekundy doplo vypol som ho nechal odstat a nasledovne bez problemu :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa quicky »

vela stastia s reklamaciou tohto typu u predavajuceho :D :D jednoducha vec, pred kupou bol oboznameny s predmetom kupy,oboznameny so stavom-bez zaruky, tento si vyskusal a na znak slobodnej vole uhradil kupnu cenu a predmet prevzal,tymto okamihom nadobudol vlastnictvo (bud uhradou kupnej ceny alebo faktickym prevzatim) a nasledne na neho prechadza nebezpecenstvo nahodnej skazdy a bla bla...predavajuci nema akukolvek povinnost mu nieco uhradzat a pod. resp poskytovat zaruku,pokial tato nebola vyslovne dohodnuta a pri ustnej "dohode" skutocne vela stastia. -to len tak zhrnutie.

a este taky bonus co sa lubi robit je "formulka/fraza" - kupna cena bola dohodnuta vzhladom na pravny a fakticky/skutocny stav predmetu prevodu (uz si to kazdy naformuluje ako potrebuje) a tymto padom je to uplne dovidenia v oute :D

uz by si raz niekto mohol konecne uvedomit,ze pokial sa predava vec bazarova,ktora nema zaruku na papieri,alebo neni dodatocne pisomne dohodnuta ,tak jednoducho z toho kupujuceho nedostanete ani gros, ak neni retardovany. :OO= a uz vidim ako bude niekto takuto vec tahat a na "svoje" naklady daval robit znalecky posudok, ci vec komponent odisiel v dosledku "opotrebenia/vec po zaruke" alebo v dosledku "mechanickeho poskodenia/manipulacie a pod.... nehroziiii :P
Naposledy upravil/-a quicky v Pi 13. Feb, 2015, 21:57, upravené celkom 1 krát.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa Asnod »

Asi tak nejako, ak si mu to daval s cistym svedomim, je len tvojou dobrou volou ak mu nieco prispejes, bohuzial ak si to znovu pri preberani nezapinal po tom co si mu predtym ukazal ako to funguje, tak ti to nema ako dokazat, ze si s tym nieco spravil ty. :)

Tak isto sa mu to mohlo poskodit pri pripadnej preprave a pod. takze predavajuci vedel do coho ide.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa nimh »

neries! ked mal problem tak mal ist za tebou a nie davat ho tretej strane a az potom za tebou. bol si majtel tak vies co a ako. je to jeho problem.
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: predane pc majitelovi nefunguje

Príspevok od používateľa dendroid »

Aká je šanca, že PC, ktorý ide bez problémov, mu prestane ísť presne v deň, keď si ho doma sám zapojil ? S najväčšou pravdepodobnosťou tam niečo pobabral sám. Preto by som to neriešil tiež, ale určite nie kvôli tomu, že sa o to starať nemusím. Ak by som mal záruku, že ten človek s tým nič neurobil, tak by som to riešil. Ináč niečo podobné sa ale stalo aj mne raz, mal som doma kamarátovu zostavu, šla u neho bez problémov, mne zdochla pri 2. zapnutí...

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"