Reklamacia tovaru- grafiky na firmu

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Reklamacia tovaru- grafiky na firmu

Príspevok od používateľa Asnod »

Zdravim, mam mensi problem, neviem si pomoct.

Kupoval som kedysi Asus HD7970 DCU II na firmu. Po roku a pol zacal blbnut obraz, minuleho roku to zacalo, tak som postupoval nasledovne.

1. reklamacia, napriek dokazom mi vratili kartu z Asusu s preflashnutym biosom, vraj sa zavada neprejavila.
2. reklamacia, vymenili mi kartu za servisovanu, ktora mala rovnaky problem s obrazom
3. reklamacia, vymenili mi kartu za servisovanu, ktora mala rovnaky problem s obrazom, ten sa prejavil az po cca mesiaci dvoch, pri 50% fanrpm rezonovala, chybali na nej srubky.
4. reklamacia, vymenili mi kartu uz snad za dobru, mal som ju v pc asi iba tyzden bohuzial rezonujucu uz v idle, rezonoval jeden fan, odkedy ide karta na 1000rpm az po fullspeed, chytil som rage a kartu som poslal zase do Asusu.
Karta je 5ty krat v asuse, uz v tom prestavam mat prehlad, 20. konci cas na ich reklamaciu.

Mam pri kupe na firmu narok na vratenie penazi alebo narok na novu graficku kartu, nie na tie servisovane hovienka, pri ktorych mam chut to zobrat a niekomu otrepat o hlavu a natahovat sa s nimi este dalsi polrok!? Skoro pol roka som tu kartu nevidel a na toto natahovanie uz fakt nemam nervy.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Reklamacia tovaru- grafiky na firmu

Príspevok od používateľa icefire »

Firma je podla Obchodneho zakonnika, nie Obcianskeho. Mozu ti to reklamovat do nevidim, neplati pre teba ani 30 dnova lehota. Ak ti pride karta spat opravena, predaj ju bez zaruky dalej (ak nema chybu), pripadne ak znova bude rezonovat, daj na nu afterstock.

Kde ti to takto reklamuju, ak to nie je tajomstvo? Nech vieme aj my ostatni.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Reklamacia tovaru- grafiky na firmu

Príspevok od používateľa Asnod »

Datacomp, myslim ze s tou rma oni nic nemaju, len to posielaju dalej a ku mne. Napisal som im do mailu ze ked mi budu chciet zase poslat kartu z5, nech ju poslu aj s adresou zodpovednej osoby za tie reklamacie, nech viem komu ju mam omlatit o hlavu a posluzi po cely ten cas co ju viac nemam ako mam aspon na nieco uzitocne.

Uz som vydrbal 30e len na postovne, nehovoriac o ujme na zdravi, ktoru mi ta karta sposobila :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Reklamacia tovaru- grafiky na firmu

Príspevok od používateľa scpeter1 »

nuz,to je riziko kupy na firmu.
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Reklamacia tovaru- grafiky na firmu

Príspevok od používateľa Asnod »

Presiel mesiac, volam do Datacompu, vraj o karte nic nevedia, ze je stale u dodavatela, vraj mu idu pisat mail a ak nieco budu vediet ze mi odpisu. Problem vymenit za mesiac 1 rezonujuci vetrak aby karta normalne fungovala alebo konecne tu RMA nejako vyriesit, to je snad zly sen toto :hysterical:
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"