Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa lezgy »

Nazdar,
zaujimalo by ma, ci ked sa jedna o predajcu, co ponuka novy tovar a ma uvedene nasledovne podmienky vid nizsie, ci nimi neporusuje obchodny zakonnik

Tovar kt. je skladom posielam 1/3dni po nabehnutí platby na účet (výnimkou je dovolenka alebo ak som odcestovaná, taktiez zdravotne problemy) ak nabehnú peniaze v doobedňajších hodinách, veci posielam ešte v ten deň. všetky platby , kt. nabehnú v poobednajšom čase sú odoslané na ďalší deň.Tovar skladom je mozne vratit do 7 prac. dni od jeho prevzatia bez udanie dovodu na svoje naklady, ci uz nie ste spokojny s farbou, velkostou, modelom atd.

KED IDE O OBJEDNANY TOVAR, je mozne , ze sa cena zmeni, nakolko sa meni aj kurz voci libre a ceny nie su fixne, tak to prosim tolerovat a nezatazovat ma tym, ze preco je ina cena, zial nakolko mam v albume viac ako 2tis fotiek nie je mozne to upravovat, preto ak sa meni cena ja na to hned e-mailom upozornim!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pri tovare ktory je skladom to neplati, tam su ceny fixne. Pri reklamacii tovaru si hradite postovne do zahranicia.
Tovar kt. je na objednavku ma dodanie 7/14 pracovnych dni od platby. Ak sa rozhodnete tovar stornovat po uplynuti doby 24hod. od zavaznej objednavky alebo po platbe, tak sa plati sankcia 20% z celkovej sumy objednaneho tovaru. Objednany tovar nie je mozne vratit, ak nesadne velkost, farba, model, nepaci sa vam atd......nakolko to nie je tovar skladom a vybrali ste si ho sami na vase vlastne riziko.. Ak sa aj napriek tomuto rozhodnete vratit tovar, tak si musite uhradit postovne, co odoslem tovar spat do UK a to je v hodnote od 8€ do 12€, taktiez v pripade reklamacie si toto postovne musite uhradit !!!!!!!
Pri objednanom tovar sa stane, že je na sklade vypredaný, vtedy sa platba posielala objednavatelovi späť, nakoľko to neviem nijako ovplyvniť, aby bol tovar na 100% doručený. Taktiez pri objednanom tovare sa moze stat, ze sa omeska aj o 7/14prac.dni, stava sa to mozno 5 krat rocne co ja ovplyvnit neviem, stale informujem ak tovar meska, upozornujem na to, aby ste si boli vedomy toho, ze peniaze nevraciam a suhlasite s tym vopred, ze taketo nieco vzniknut.


Diki moc
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa Joey35 »

To je normalny zivnostnik/firma? Lebo taketo "jeho podmienky" su mu prd platne, keby sa kupujuci obratil na soi podla mna. Kedze on predava tovar na Slovensku, tak sa ma riadit obchodnym zakonnikom, ktory je platny na Slovensku.
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Gainward Geforce GTX 1660 Super Ghost SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa lezgy »

Tipujem, ze sa jedna o sprostredkovany zasielkovy predaj, ale neviem, ci je v tom nejaky rozdiel.
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa mirjak »

letmym odhadom to vyzera na predaj cez http://www.mimibazar.sk nepouzivam, ale mne to pripada ako alternativa nakupovania cez bazos so vsetkymi nasledkami
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa shiro »

Ved sa jedna o klasicky nakup ala ebay a pod, az na to, ze dotycny sluzi len ako "prestupna stanica" - tj. zbytocny medziclanok.
Rovnako si to dokaze objednat kazdy sam, s rovnakym rizikom a je jasne, ze tento "medziclanok" nema na to, platit niekomu postovne a podobne srandy. Koniec koncov, ani pri normalnej reklamacii predajca neriesi pripadne dopravne naklady, pretoze nespadaju do zaruky. Pokial to samozrejme predajca neriesi z vlastnej vole inac.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2409
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa hopkok »

Pisal to nejaky smelinar, uz podla textu. Treba ho pripomenut SOI a oni mu to uz vysvetlia :-) To kde si nasiel?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa felipe25 »

to vyzera ako hore pisalo ne medziclanok :)

ale taky medziclanok, ze akykolvek problem, ktory by medziclanok stal co i len cent, si zaplati zaujemca :D

Uz vidim, ako vymoze 20% z objednanej a neprevzatej veci, ked sa tam ohana postovnym 8€ /na ktore zjavne nema/.

Podnikanie nieje lahke, ale tato osoba akokeby vsetky negativa podnikania hadzala na zakaznika.
Proste, ja na tebe zarobim, a ked chces nieco co mna stoji 2eura, si to pekne zaplat.. :)

Podla mna tato osoba ani neodvadza dan a pod., skor pubertalne dieta prislo na nejaky lacny obchod a sposob "ako zarobit".

Tiez som posunul par veci, ktore som kupil ako originaly s nenormalnymi zlavami / 500eurove hodinky swiss s certifikatmi pravosti som predal za 150€ /, ale nikdy som nesiel cestou ze ked budu zle, nesadne, budu pokazene a pod. , ze si clovek zaplati postu, toto, hento a tamto :)



Predpokladam ze tu pojde o podobnu vec (vie lacno nakupit), lebo ak tato osoba nenuka originaly meisto 100eur za 20€, pochybujem, ze na tie podmienky niekto pristupi, ak by sa to nemalo aspon oplatit.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa lezgy »

bazarove veci dajme tomu
skor ma zarazilo ze taketo podmienky ktore som postol, a to som vybral taku chutovku, bezne stretnem ci na bazaroch, ci na niestach kde sa dohaduje klasicky deal predajca zakaznik a jedna sa o nove veci
nielen na mimibazare ako postol mirjak
pred casom bola razia na takych portaloch s kabelkami a su tam zas....
niekto sa boji predat ramku bez blocka a niekto takto verejne porusuje zakon 3500 ks tovaru?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa Pein »

Doteraz som bol v tom ze zakon je nadriadeny obchodnym podmienkam (takze horeuvedene su prakticky neplatne), a vtedy ma kupujuci pravo na odstupenie od zmluvy a vratenia do 14 dni tomu sasovy od ktoreho to kupil nie ?
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2409
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa hopkok »

tie podmienky su blud, taku pokutu by dostal ak by mu v bukvici zaprastalo :D Kto od neho nieco kupi je debil...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa felipe25 »

pozrite sa, ked s tym suhlasia kupujuci a poslu love?

ved si vezmite napr bestcenu, ako funguje..
tovar si tam prenajimate, a mesacne platite 1cent. Riesili ich aj na idnes.cz kedze podnikaju aj v cz, nic im neurobia. Napriek tomu na vsetkom maju o 100€ nizsie ceny min. kedze neplatia dph. V podstate Vam fon nepredaju iba prenajmu, taze nema zisk. A na konci ho odkupite za zostatkovu hodnotu 1cent.

Darmo, uz mi to pride jak Formula1 - najst dieru v pravidlach.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2409
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa hopkok »

to ako 500Eurovy phone sa splaca po cente? To co za blud...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa felipe25 »

Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa lezgy »

a nevedia si s tym rady,,zas bude barychlo a retroaktivne samozrejme zamedzit tomu

mna by len zaujimalo ze ked je to bazarista a dava nove veci. ze co s nim....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Podmienky predajcu v sulade so zakonom?

Príspevok od používateľa shiro »

Ale povedal by som, ze nejaku logiku zo strany predavajuceho tie podmienky maju....
Minimalne uz len preto, ze pracu si treba nejakym sposobom organizovat a baba to asi robi cele z domu a popri tom ma este nejaku normalnu pracu, cize dome je az vecer.
Tovar kt. je skladom posielam 1/3dni po nabehnutí platby na účet (výnimkou je dovolenka alebo ak som odcestovaná, taktiez zdravotne problemy) ak nabehnú peniaze v doobedňajších hodinách, veci posielam ešte v ten deň. všetky platby , kt. nabehnú v poobednajšom čase sú odoslané na ďalší deň.

Nic divneho, nebudem predsa na postu behat 20x denne, alebo volat kuriera UPS 20x denne. Nejaky poriadok a organizaciu v praci musi baba mat.
Tovar skladom je mozne vratit do 7 prac. dni od jeho prevzatia bez udanie dovodu na svoje naklady, ci uz nie ste spokojny s farbou, velkostou, modelom atd.
Logicke, v pripade ze clovek vracia daco cez net, alebo aj v kamennej predajni, tiez si hradi cestovne (postovne do online shopu, bus do kamennej predajne)
KED IDE O OBJEDNANY TOVAR, je mozne , ze sa cena zmeni, nakolko sa meni aj kurz voci libre a ceny nie su fixne, tak to prosim tolerovat a nezatazovat ma tym, ze preco je ina cena, zial nakolko mam v albume viac ako 2tis fotiek nie je mozne to upravovat, preto ak sa meni cena ja na to hned e-mailom upozornim!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pri tovare ktory je skladom to neplati, tam su ceny fixne.
Tuna baba svoju blbu organizaciu prace hadze na zakaznikov. Nieje to dobre. Ked vie ze to neustriehne, nema co mat 2000 poloziek. Hlavne ak by sa cena lisila dajme tomu o 20-30e, bol by som asi nahnevany.
Pri reklamacii tovaru si hradite postovne do zahranicia.
Logicke, predajca z toho nic nema, iba vydavky, kedze je iba sprostredkovatel. Holt, riziko systemu.
Tovar kt. je na objednavku ma dodanie 7/14 pracovnych dni od platby. Ak sa rozhodnete tovar stornovat po uplynuti doby 24hod. od zavaznej objednavky alebo po platbe, tak sa plati sankcia 20% z celkovej sumy objednaneho tovaru.
Budiz, ak s tymto zakaznik suhlasi. Kopa eshopov ma taketo sankcie.
Objednany tovar nie je mozne vratit, ak nesadne velkost, farba, model, nepaci sa vam atd......nakolko to nie je tovar skladom a vybrali ste si ho sami na vase vlastne riziko.. Ak sa aj napriek tomuto rozhodnete vratit tovar, tak si musite uhradit postovne, co odoslem tovar spat do UK a to je v hodnote od 8€ do 12€, taktiez v pripade reklamacie si toto postovne musite uhradit !!!!!!!
Logicke, postovne by opat bolo na ucet predajcu, ktory je opat len sprostredkovatel a nic z toho nema, len vydaje.
Pri objednanom tovar sa stane, že je na sklade vypredaný, vtedy sa platba posielala objednavatelovi späť, nakoľko to neviem nijako ovplyvniť, aby bol tovar na 100% doručený.

Nic divneho.
Taktiez pri objednanom tovare sa moze stat, ze sa omeska aj o 7/14prac.dni, stava sa to mozno 5 krat rocne co ja ovplyvnit neviem, stale informujem ak tovar meska, upozornujem na to, aby ste si boli vedomy toho, ze peniaze nevraciam a suhlasite s tym vopred, ze taketo nieco vzniknut.

Opat, ak s takymto postupom shlasi zakaznik, je to jeho volba. Inac nevidim na tom postupe nic divneho, hlavne to moze meskat pocas vianoc alebo pretoze skratka ebay a cina...atd.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"