Reklamacia vratenim penazi - odratanie nakladov

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Sariko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 11. Apr, 2014, 15:09

Reklamacia vratenim penazi - odratanie nakladov

Príspevok od používateľa Sariko »

Caute mam otazku...
Reklamoval som uz 3x pocitac stale kvoli rovnakemu problemu (BSOD) a ziadam teraz od predavajuceho vratenie penazi. On s tym suhlasil, ale 30 € si odratal za kurierske naklady. Vraj bolo 6 vyjazdov a kazdy za cenu cca 7 eur (vraj pre moju spokojnost to zaokruhlil na 30 €). A v doklade o vrateni tovaru pise, ze sme sa dohodli na vrateni sumy za PC vratane usleho zisku, nie vsak straty ziskanej na pravidelnych objednavkach kurierov. Ale o takej veci sme sa vobec nedohadovali. A aj keby, tak ja som si vedomy len troch vyjazdov (lebo 3x reklamacia). Ze by si ratal aj vyjazdy smerom od neho k vyrobcovi? A vlastne moze nieco take urobit? Ze by mi nevratil celu sumu 550 € ale len 520 €? Moze si tie kurierske sluzby odratat? Nie je to v rozpore so zakonom?

Celkom sa bojim v tom smatrat, pretoze pri vsetkych tych reklamaciach on stale PC posielal na analyzu a vraj problem nebol nikdy v pocitaci. Totizto vraj bola chyba stale u mna (napr zly monitor). Takze sa bojim postavit sa proti nemu lebo ja si myslim, ze kedze problem neni v PC ale u mna, tak mi ho kludne mohol poslat naspat a vobec sa nestarat ci to mne ide alebo nie. Myslim, ze je to len jeho dobra vola v tom, ze mi reklamaciu uznal. Alebo ako to je?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Reklamacia vratenim penazi - odratanie nakladov

Príspevok od používateľa shiro »

teba vobec nemusi trapit co on mal za naklady pri rieseni tvojich reklamacii, pokial boli opravnene. A on to ma vediet, ze v pripade opravnenej reklamacky zakaznik nic neplati, okrem dopravy, samozrejme. mal by si to rovnako, aj keby si to pc k nemu musel vozit ty, tiez ti nik nepreplati benzin. ze to on dakam posielal je jeho problem a tebe to nemoze nijak vyratavat. Tebe moze dat k uhrade akurat prepravu medzi tebou a nim.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Sariko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 11. Apr, 2014, 15:09

Re: Reklamacia vratenim penazi - odratanie nakladov

Príspevok od používateľa Sariko »

shiro napísal:teba vobec nemusi trapit co on mal za naklady pri rieseni tvojich reklamacii, pokial boli opravnene.
Prave ze si nie som isty ci opravnene boli. Ako som napisal v mojom prvom prispevku... On to vraj posielal vyrobcovi a ten nezistil ziadne problemy. Takze chyba nie je v komponente ale niekde u mna. On mi tie komponenty predsalen vymenil a tie reklamacne medzicasom predal a u niekoho ineho funguju bezchybne. Takze kedze problemovy nebol komponent ale nejaky moj HW, je mozne zeby tie naklady smerom od neho k vyrobcovi uctoval mne z dovodu neopravnenej reklamacie?

Mam to nechat tak a byt vobec rad ze mi tie peniaze vrati (aj ked nie v plnej vyske)? Kedze chyba je u mna...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Reklamacia vratenim penazi - odratanie nakladov

Príspevok od používateľa icefire »

Sariko, sam asi vies, ze nieco nie je na poriadku. Ked si s tym mal uz tolko problemov, zober do uvahy, aky stary ten PC bol. Ak to bolo napr. 6 mesiacov stare, tak ak kupis za tu kupnu cenu novy PC, tak aj pri strate 30 Euro mas ovela lepsiu masinu teraz. Takze ja by som ho okaslal a zobral to a mas potom pokoj. Nabuduce kup inde.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Sariko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 11. Apr, 2014, 15:09

Re: Reklamacia vratenim penazi - odratanie nakladov

Príspevok od používateľa Sariko »

icefire napísal:Sariko, sam asi vies, ze nieco nie je na poriadku. Ked si s tym mal uz tolko problemov, zober do uvahy, aky stary ten PC bol. Ak to bolo napr. 6 mesiacov stare, tak ak kupis za tu kupnu cenu novy PC, tak aj pri strate 30 Euro mas ovela lepsiu masinu teraz. Takze ja by som ho okaslal a zobral to a mas potom pokoj. Nabuduce kup inde.
No ono vsetky tie 3 reklamacie sa riesili do mesiaca co som kupil pocitac. Ale mas pravdu, presne to som potreboval pocut. Tych 30 € som videl a budem vidiet, nejak to prekusnem. Hlavne ze sa toho zbavim a viem ze tam uz nakupovat nebudem (aj tak mi dal vysoku cenu).

Inak len pre info... Kedze sa u vyrobcu zistilo ze reklamovany PC je v poriadku bez nejakych vad, on mi ho mohol poslat naspat a nestarat sa ci mne to funguje?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Reklamacia vratenim penazi - odratanie nakladov

Príspevok od používateľa shiro »

Sariko napísal: Prave ze si nie som isty ci opravnene boli.
nejake vyjadrenie hadam mas, nie? CI kupujes od garazoveho jozka z vedlajsej dediny? to sa potom necuduj...
Sariko napísal:Ako som napisal v mojom prvom prispevku... On to vraj posielal vyrobcovi a ten nezistil ziadne problemy.
akemu vyrobcovi? to bol skladany pc ci znackovy?
Sariko napísal:Takze chyba nie je v komponente ale niekde u mna.
mas nejake vyjadrenie priamo od toho vyrobcu? ze ti to povedal predajca je treba brat s rezervou, akonahle pri takychto veciach nemas nieco na papieri, neexistuje to.
Sariko napísal:On mi tie komponenty predsalen vymenil a tie reklamacne medzicasom predal a u niekoho ineho funguju bezchybne.
ma nejaky dokaz? opat, nech ti to dokaze. Cisto z principu, aby ta nejak neoblboval a nevymyslal si.
Sariko napísal:Takze kedze problemovy nebol komponent ale nejaky moj HW, je mozne zeby tie naklady smerom od neho k vyrobcovi uctoval mne z dovodu neopravnenej reklamacie?
Nic take nemoze robit, ako som pisal, teba sa nijak nedotyka to, ako to predajca riesi dalej s nejakym vyrobcom. Tebe moze nauctovat maximalne nejaku dopravu predajca->ty (zakaznik), kedze dopravu predajca<-ty(zakaznik) si platil ty, ked si tam to pc posielal.

Takymto stylom by sme to mohli riesit aj u nas v praci, nauctovali by sme zakaznikovi dopravu do autorizovaneho servisu, ked k nam prinesie daco co sme mu predali, no neopravujeme to priamo my. To by vyzeralo :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jaccobinho
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2010, 16:38
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Reklamacia vratenim penazi - odratanie nakladov

Príspevok od používateľa Jaccobinho »

shiro, budeš sa smiať, ale napríklad v Datarte takto strašia zákazníkov, naposledy keď som reklamoval prasknutý touch screen na tablete, prasklina krížom, bez ťukanca.. "to vám na 99 percent nevyreklamujú, to je mechanické poškodenie, ak vám to neuznajú budete musieť platiť 30 eur za dopravu".. samozrejme sa z reklamácie vrátil komplet nový table :)
HP Pavilion dv6-2170ec
CPU: Intel Core i5-430M RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX VGA: nVidia GeForce GT 320M 1GB DDR3 HDD: WESTERN DIGITAL Scorpio Black 750GB 16MB cache @ 7200 rpm PAD: Logitech Cooling Pad N120 OS: Windows 7 Home Premium SK
Skinzone.sk customized skin

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"