Strana 1 z 8

igigi vyčíňa...

Napísané: St 23. Dec, 2009, 02:42
od užívateľa Snake
...alebo weby traste sa

Nie je azda nik kto by nezaregistroval v uplynulých dňoch hacknutie stránky oranžového operátora. Vtedy si zaslúžil dosť veľkú časť popularity medzi znalou, a aj neznalou verejnosťou. Jeden normálny človek by čakal, že človek sa po takomto čine doslova poserie od strachu a zalezie, opak je pravdou, dnes si zobral pod paľbu web poisťovne Union, poďme sa teda pozrieť na jeho prácu pekne po poradí.


Admini budú mať tieto vianoce skutočne pestré, nikdy som nemal rád keď niekto niečo defacol alebo ukradol bez toho, aby dal o tom spoločnostiam dopredu vedieť. Bohužial, niektoré spoločnosti sa vám začnú hneď súdne vyhrážať, to asi tohto chlapca omrzelo, a preto ide tou druhou cestou. Je na čase aby sa spoločnosti trošku uvedomili ;)

Ešte si požičiam citát Rasťa Tureka z jeho blogu:
BayWords a Igigi

Dnešné odhalenia úspešných prienikov hackera vystupujúceho pod prezývkou igigi dvíha varovný prst nad tými, ktorí budú brať bezpečnosť na ľahkú váhu. Donedávna boli spoločnosti upozorňované súkromne a len vo výnimočných prípadoch, keď takéto upozornenia ignorovali (alebo aj z iného dôvodu, zadné vrátka pre prípad NBÚ), boli tieto zraniteľnosti zverejnené. Igigho prístup je však oveľa drastickejší, určite aj krutejší. Nedáva spoločnostiam totižto žiadnu šancu na akúkoľvek včasnú reakciu a teda vystavuje ich, ale aj ich návštevníkov ďalšiemu nebezpečenstvu v podobe ďalších útokov od prípadných čitateľov.

Kto je igigi môžeme len hádať. Prečo si vybral BayWords, na to odpoveď poznáme. Nie je totižto prvý, kto sa rozhodol verejne publikovať odhalené zraniteľnosti a doložiť ich konkrétnymi dátami. Oveľa skôr tak začal robiť dnes už veľmi známy a povedal by som že aj populárny hacker unu, ktorý publikoval úspešné prieniky do portálov ako Symantec, WorldPay, Kaspersky a ďalších. Nemenej populárny je aj ďalší rumunský hacker Ne0h, ktorý identicky publikuje svoje úspešné prieniky.

Prečo si teda všetci vybrali BayWords? Pretože tento blogovací systém postavený na systéme WordPress sa zaviazal bojovať proti cenzúre na iných blogovacích systémoch a to tak, že odmieta mazať príspevky, či dokonca celé blogy užívateľov aj za cenu prípadných právnych následkov. Taktiež prevádzkovatelia systému odmietajú poskytovať akékoľvek informácie polícii, čo značne sťažuje identifikáciu páchateľov.

Dalo by sa povedať, že sa objavuje nový trend vo webovej bezpečnosti, kedy anonymné osoby bez výstrahy publikujú informácie o svojich úspešných prienikoch či bezpečnostných zraniteľnostiach, ktoré objavili.
PS: a myslíte že Intel je bez viny? Klik :) http://unu123456.baywords.com/2009/12/2 ... ard-dates/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: St 23. Dec, 2009, 12:06
od užívateľa ChataGym
na csfd som registrovaný a tiež mi ten e-mail prišiel...ale potom prišiel aj e-mail, že im niečo zblblo, tak preto to posielali :) takže to chceli zakamuflovať :) ...

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: St 23. Dec, 2009, 12:36
od užívateľa Toman
ja mu fandim, preca len je pravda ze "hra v konzole" je zabavnejsa nez hranie sa CounterStrajku

T. :good:

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: St 23. Dec, 2009, 13:35
od užívateľa pEpinko
Ani jeden z tychto "utokov" som nezaznamenal a ani neviem co je stranka Rozzlobenimuzi.com, asi zijem na inej planete... Ale po precitani prispevku som si pomyslel len jedno: "Pan igigi musi byt riadny kus chuja.".

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: St 23. Dec, 2009, 15:41
od užívateľa crux2005
Snake napísal:Nie je azda nik kto by nezaregistroval v uplynulých dňoch hacknutie stránky oranžového operátora.
zdravím, volám sa nik a som z...

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: St 23. Dec, 2009, 16:14
od užívateľa Scorp
To bude zasa nejaký geek bez real life, čo si takto hľadá ženu

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: Št 24. Dec, 2009, 00:03
od užívateľa Snake
dennik.cz >> http://igigi.baywords.com/dennik-cz-hacked/" onclick="window.open(this.href);return false;
atlas.sk >> http://igigi.baywords.com/atlas-sk-hacked/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: Št 24. Dec, 2009, 00:11
od užívateľa valistar
otazka je ci to nieje snake-ova druha identita :hysterical:

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: Št 24. Dec, 2009, 12:06
od užívateľa Krutibrko
http://cs.wikipedia.org/wiki/Igigi" onclick="window.open(this.href);return false;


Snake sa uz tusim niekedy oznacil za BOHA, tak isto sa rata za krala..... Takze by to aj sedelo. :hysterical: :hysterical:

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: Št 24. Dec, 2009, 15:24
od užívateľa Snake
mna oznacili za boha :)

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: Št 24. Dec, 2009, 16:18
od užívateľa Krutibrko
A mna za alkoholika a tiez to nie je pravda :hysterical:

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: Št 24. Dec, 2009, 18:01
od užívateľa zachary
Snake napísal:mna oznacili za boha :)
ee, ty si povedal že si godlike :D
dúkaz: http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... ke#p609387" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: Št 24. Dec, 2009, 18:01
od užívateľa Snake
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 37&t=55685" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: So 26. Dec, 2009, 03:42
od užívateľa Snake
games.tiscali.cz >> http://igigi.baywords.com/games-tiscali ... plaintext/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: igigi vyčíňa...

Napísané: Ut 29. Dec, 2009, 21:40
od užívateľa Snake
Imagic.cz & Redakcni-system.cz hacked >> http://igigi.baywords.com/imagic-cz-red ... cz-hacked/" onclick="window.open(this.href);return false;

Byznysweb.cz & Biznisweb.sk hacked >> http://igigi.baywords.com/byznysweb-cz- ... sk-hacked/" onclick="window.open(this.href);return false;