Ako najvýhodnejšie zazálohovať systém - obraz disku?

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Ako najvýhodnejšie zazálohovať systém - obraz disku?

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Zdravím,

prosím vás, akú cestu by som mal zvoliť (prípadne aj s nejakým návodom krok po kroku cca. a presnými nastaveniami).
Sledujem, že možností je nespočet... bitová kópia systému, obraz partície, obraz disku, obraz disku sector by sector alebo prípadne aj s obrazom nealokovaného miesta. A absolútne sa z toho neviem vyznať, ktorý program použiť (alebo či priamo cez niečo vstavané vo Win7 to robiť) a aké nastavenia použiť, aby sa mi v prípade výmeny HDD dalo naozaj z toho obrazu nanovo systém obnoviť (najlepšie asi aj bez inštalácie čistého Win7, len tak napriamo nabootovať).
Obraz si viem uložiť na externý HDD.

Prípadne ešte taký problém: keď by som to chcel robiť cez Win7 priamo, tak cez Štart otvorím "Zálohovanie a obnovenie" a ono mi to zakaždým vypíše "Načítanie stránky sa nepodarilo." V čom by mohol byť problém? :-(

Ďakujem veľmi pekne.
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ako najvýhodnejšie zazálohovať systém - obraz disku?

Príspevok od používateľa bassgenerator »

Cez Acronis. najednoduchsie a uzivatelsky privetivy soft, sam pouzivam+ doplnky.
Inak kolko este zalozis tem na toto?
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: Ako najvýhodnejšie zazálohovať systém - obraz disku?

Príspevok od používateľa tommy1104 »

V tej druhej téme riešim body obnovenia, tak si nemyslím, že som to mal dávať do jednej, podľa mňa sú to 2 podstate rozdielne veci, keďže bod obnovenia použiješ iba s ako-tak funkčným systémom (a hlavne tam neviem už dlho prinútiť systém ani na jednom mojom PC robiť ich automaticky) a tu mi ide o obraz mnou manuálne vytvorený, ktorý by sa dal použiť len tak z nuly... tak asi toľko...

Návrat na "Operačné Systémy"