NumLock pri LogOn screen

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

NumLock pri LogOn screen

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Dobrý deň!
Mám menší problém - prosím o radu.
Odkedy mám Windows 7 (nahodený ozaj v dobe jeho začiatku) tak som mával NumLock zapnutý pri prihlasovaní sa...
Teraz, zopár posledných týždňov dozadu sa PC zapne s vypnutou numerickou časťou klávesnice. musím ju zapnúť, až potom sa prihlásim (heslo obsahuje čísla).
Neviete poradiť, čo opraviť, aby ten NumLock bol zapnutý tak ako kedysi - hneď ?
Vopred vďaka za prípadné odpovede :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: NumLock pri LogOn screen

Príspevok od používateľa shiro »

vypni pc so zapnutym numlockom, alebo si skontroluj ci je umlock on pri boote v biose.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: NumLock pri LogOn screen

Príspevok od používateľa undertaker007 »

shiro napísal:skontroluj ci je umlock on pri boote v biose.
Jedná sa o notebook - moc možností v BIOSe nie je, túto som tam naozaj nenašiel (viem, že v klasických BIOSoch na desktopoch to býva...)
shiro napísal:vypni pc so zapnutym numlockom
Ako to myslíš? Ak raz pri tom LogOn-e ten NumLock zapnem, už ho potom po celú dobu používania notebooku nevypínam - používam externú klávesnicu. T.j. NumLock je zapnutý aj pri vypínaní OS...

Návrat na "Operačné Systémy"