Počítač sa zo spánku nezobudí no zapne sa

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Počítač sa zo spánku nezobudí no zapne sa

Príspevok od používateľa Brandoo »

Nazdar ...

ci by niekto vedel aky cert v vo windowse toto sposobuje ... bol by som happy a vyriesil by som aj problem, ktory nemam iba ja na mojom osobnom PC ale aj v praci.

Jedna sa o to, ze u mna na osobnom PC davam PC do dlhodobeho spanku no ked ho zapnem, nastartuje sa len windows nezacne sa obnovovat .. cierna obrazovka, klavesnica ani mys nereaguje. Musim natvrdo vypnut a znova zapnut PC ... potom sa zobudi.
Na mojom mam Windows 8 pro 64bit no na firemnych mame prevazne Windows 7 Pro 32bit.

Podobny problem mame na novo preinstalovanych PCckach kde davame W7, no tam ich nedavame do dlhodobeho spanku ale len sa po niekolkych minutach vypne obrazovka (nie setric obrazoviek). Pri pokuse o zobudenie sa nic nedeje no cez dialkovy pristup sa na ne dostanem ... aj ich restartujem no stale to nepomahalo ... treba len natvrdo ich vypnut co musi robit uzivatel.

Zatial taketo problemy hlasili iba ludia, ktorym bol PC preinstalovany na W7 a mamuju LCD monitor.
Pritom kazdy je aktualizovany, vsetko standartne nainstalovane.


Toto je nastavenie spanku ake pouzivame

Obrázok
+ Vypnut pevny disk = vypnute


Diky za help
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Počítač sa zo spánku nezobudí no zapne sa

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja mam rovnaky problem, bolo mi povedane ze to ovladacmi na grafiku... nijak som to nevyriesil, pocitac nedavam spat :/
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Počítač sa zo spánku nezobudí no zapne sa

Príspevok od používateľa Mimiik »

U mna to sposobovali 12.X beta catalysty, nepamatam presne :) od zmeny ovladacov som menil aj kabel z vga cez redukciu na dvi za hdmi, takze teoreticky mozes skusit aj toto... Mohol by si skusit aj zistit presnejsie aky tam je HW a najst v tom nejaku suvislost.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator

Návrat na "Operačné Systémy"