ako nahodiť 2 drivre pre jeden hardvér?

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

ako nahodiť 2 drivre pre jeden hardvér?

Príspevok od používateľa insomniac »

mám notebook s 5.1 Beats Audio a táto vymoženosť ma už fakt serie. notebook som kvôli tejto "featurke"
nekupoval, no myslel som, že keď tam predsa len bude, tak sa zíde, respektíve ohúri ... dobre, ohúri, no maximálne
nejakého hip-hoppera alebo bass-fanatika, lebo to prebasovanie je neskutočné. po hodine už z toho bolia bubienky!

snažil som sa všemožne cez tie nastavenia v beats paneli nastaviť to, aby ten beats efekt nebol aplikovaný. to sa mi
aj podarilo, no potom všetky zvuky nejaksi rapídne stratili svoju hĺbku a dynamiku. basy som zredukoval, no stále to
tlačí na tie bubienky. potom mi napadlo vyskúšať windowsácky audio driver, na ktorom som fičal ešte pri XP-čku.

odinštaloval som to beats audio a win rozpoznal integrovanú zvukovku a nahodil svoj driver. ok, už to hralo nejako tak,
ako som si predstavoval. bez nejakého programu tam bola dynamika a basy také akurátne slúchadlové. potom som sa
ale rozhodol nahodiť späť pôvodný driver, nakoľko som zistil, že pre posluch bez slúchadiel, teda cez 5.1 repro, je lepší.

ako som ho ale nahodil, prepísal pôvodný windowsácky driver. tomuto veľmi nerozumiem, nakoľko som už X-krát inštaloval
audio driver a zatiaľ to skončilo len tak, že ten daný driver sa tam pridal ako ďalší k tomu windowsáckemu, teda ho
nevymazal, iba deaktivoval a nechal v počítači. tuto ale neviem ako nahodiť pre tú zvukovku aj ten windowsácky driver.
mal som v pláne tie drivre prepínať podľa toho či počúvam hudbu cez slúchadlá alebo repro ...

viete mi poradiť, ako tam dostať aj ten windowsácky driver tak, aby tam ostal aj ten beats? teda 2 drivre pre 1 zvukovku?

vrelá vďaka!
Mir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 05. Aug, 2008, 20:32
Bydlisko: Bratislava

Re: ako nahodiť 2 drivre pre jeden hardvér?

Príspevok od používateľa Mir »

Mať dva drivre pre jeden hardware naraz aktívne nieje možné vôbec.

Defaultný ovládač pre nejaké zariadenie ostáva vo windowse pokial si pri jeho odinštalovávaní náhodou nezaškrtol "Vymazať ovládač" a aj tak akonáhle ho dáš vyhladať cez internetovú update službu tak by ho aj tak mal nahodiť.

Skôr by som ti odporučil nechať windows default driver a k tomu nejaký softwarový ekvalizér. U notebookov pokial chceš naozaj kvalitný zvuk radšej odporúčam externú USB zvukovku (v mojom pr9pade creative).
Spoiler: ukázať
CPU: Xeon x3360 @ 3383Mhz / Board: Asus Rampage Extreme / RAM: 4x 2gb AData 1866+ XPG 2.0 @ 1593Mhz 8-7-7-22 CR1 / GPU: Gigabyte HD 7970 OC / Storage: LSI 9211-8i, 5x Corsair Force 3 GS 120gb Raid 0 / LAN: Killer Xeno / Sound: Creative Xfi-Fatality / TV: Avermedia Trinity + SatGate (DVB-T, DVB-S)
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: ako nahodiť 2 drivre pre jeden hardvér?

Príspevok od používateľa insomniac »

asi som sa zle vyjadril. nepotrebujem mať 2 drivre pre jedno zariadenie zapnuté súčasne, to je jasné, že sa to ani nedá.
potrebujem, aby oba drivre boli nainštalované a bolo možné medzi nimi prepínať. to je zhruba všetko. na X počítačoch aj
na mojom desktope to takto mám a mám tam ten windows audio driver + creative audio driver a windows je deaktivovaný.
no tu na notebooku mi po znovunahodení beats audio driveru odfajčilo ten windowsácky. ale ten windowsácky tam chcem mať
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ako nahodiť 2 drivre pre jeden hardvér?

Príspevok od používateľa AmOK »

Asi to je vlastnost instalatora, ze stary win driver zmaze. Skus to vsetko este raz s tym, ze ovladace beats audio tam nenahodis cez instalator, ale klasicky das aktualizovat ovladace cez spravcu zariadeni. Potom by si mal mat moznost vratit ovladac ms, teda "prepinat" medzi nimi v spravcovi, ak myslis taketo prepinanie.
Skus ten instalator rozbalit a skopcit len sys, inf, cat a pod.., len ovladace, bez obsluzneho softu. Ak nepojde rozbalit, tak ich najdi vo win alebo skus pogooglit.
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: ako nahodiť 2 drivre pre jeden hardvér?

Príspevok od používateľa insomniac »

ci pána to beats audio je nezmar. no dobre, 2 drivre určite nepôjdu, to mi je po včerajšku už nabetón jasné,
tak by som tam rád strčil nejaký dobrý driver pre slúchadlá, keďže tie používam tak na 90% pri práci s PC.

stiahol som tú inštalačku, rozbalil ju, dal som update driver cez device managera a vyhľadal priečinok rozbalenej
inštalačky. driver hneď našlo a čo nevidím, nainštalovalo to celý beats audio suite, akurát bez zápisu v registroch
a teda bez toho, aby to bolo navonok viditeľné v add or remove programs.

dobre, asi na to treba inak. googlil som a čisto driver sa mi nepodarilo nájsť. výrobca (IDT) sa odkazuje na download
zóny jednotlivých distribútorov/výrobcov konečných zariadení, teda Dell, HP a podobne ... čiže nula bodov

ale toto čo si písal, že nahodiť to normálne apotom z windowsu to odniekiaľ vycucať ... kde nájdem nahodené drivre?
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: ako nahodiť 2 drivre pre jeden hardvér?

Príspevok od používateľa dexterav »

popravde kedže tam je ako audio kodek obyčajný integrovaný myslím že z :shit: bič neupletieš
nahod´ referenčné ovládače a pohraj sa z equalizerom , presne to robí 99% tých úžasných zaskinovaných softov
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: ako nahodiť 2 drivre pre jeden hardvér?

Príspevok od používateľa Snake »

počuj, a čo keby si tam nahodil virgin IDT drivre? chod na hp com a stiahni driver pre 8560 elitebook, ten ma SRS čo sa dá vypnúť, že či ti to vezme





.
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: ako nahodiť 2 drivre pre jeden hardvér?

Príspevok od používateľa insomniac »

vyskúšam a dám vedieť. ono ten beats audio driver nie je zlý, ale hodí sa na zvuk cez repráky. v podstate
priamo pre to bolo robené. ale keby sa ten efekt dal vypnúť a to bez toho, aby zvuk stratil všetkú hĺbku a dynamiku
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: ako nahodiť 2 drivre pre jeden hardvér?

Príspevok od používateľa insomniac »

nepodarilo sa. soft síce nahodilo, no vždy po nabootovaní ten proces padne. proste nekompatibilita.
je to síce IDT teda ten istý výrobca, no zrejme iný audio čip. takisto som skúsil aj Dell driver, tiež to padlo

keby sa z toho balíka beats audia dalo vycucnúť čisto len tie knižnice potrebné pre nahodenie drivra ...
vždy keď skopčím čisto len katalógy a knižnice, tak driver nájde, no vypíše, že installation failed, lebo nenašiel
hento, hento a hento ... no proste je to o ničom. skúsim napísať na IDT podporu, no oni žiadne ovládače priamo
neposkytujú, respektíve odkazujú sa na jednotlivých výrobcov/dodátavateľo koncových zariadení :(

Návrat na "Operačné Systémy"