Ako na virtuálny Access Point vo Windows 7

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Ako na virtuálny Access Point vo Windows 7

Príspevok od používateľa Snake »

Obrázok
V roku 2002 začala spoločnosť Microsoft experimentovať s virtualizáciou 802.11 sieťových adaptérov pod kódovým označením VirtualWiFi. Našli spôsob ako presvedčiť svoj OS aby jeden fyzický adaptér videl ako viac adaptérov.

VirtualWifi umožní používateľovi pripojenie na viacero sietí s jedným fyzickým sieťovým adaptérom. Táto technológia mala byť používaná vo viacerých scenároch, ako sieťová diagnostika, Wi-Fi mesh, virtuálne access pointy a repeating.

Projekt VirtualWiFi skončil predtým než bol plne implementovaný, Microsoft ale do OS Windows 7 a Windows Server 2008R2 (a jeho odrody) zakomponoval základnú funkčnosť, pre ktorú vybral meno Hosted Network.

Hosted Network využíva VirtualWiFi technológiu na vytvorenie softvérového Access Pointu, čiže hocikto s podporovaným sieťovým adaptérom môže vytvoriť AP a pripojiť sa k nemu, technológia tiež podporuje svoj vlastný DHCP server (192.168.137.0/24), a taktiež umožní byť stále pripojený k inému prístupovému bodu.

Prvá požiadavka na hárdvér je, aby adaptér bol certifikovaný pre Windows 7, ak Windows takýto hardvér nájde, vytvorí svoj virtuálny adaptér (Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter)
Obrázok
Druhá požiadavka na hárdvér je aby adaptér podporoval WPA2-PSK (AES) šifrovanie. Tým že robíte zo svojho stroja access point, dajte si pozor na shares a údaje na PC, taktiež ak sa k takto vytvorenému bodu pripájate, nie je problém sledovať prevádzku bez najmenšieho problému (nápad na honeypot? :) ).

Ako teda vytvoriť hotspot? Keďže iba core je zakomponovaný, neexistuje k nemu žiadne GUI, dá sa k nemu dostať pomocou príkazu netsh. Otvoríme teda command prompt, a zadáme doňho nasledovné

Kód: Vybrať všetko

netsh
wlan
set hostednetwork mode=allow
set hostednetwork ssid=VašeSSID
set hostednetwork key=Heslo keyUsage=persistent
Ďalej sa treba rozhodnúť ktorý adaptér ponúka funkčné internetové pripojeni a pustiť na ňom internet sharing, pričom v dropdown liste vyberieme práve náš virtuálny adaptér.
Obrázok
Toto virtuálne pripojenie sa vždy vypne (nastavenia ale ostanú), preto je dobré si naňho buď urobiť nejaký shortcut alebo task s conditions (napr user logon). Hostednetwork zapneme príkazom

Kód: Vybrať všetko

netsh wlan start hostednetwork
Vypneme ho pomocou

Kód: Vybrať všetko

netsh wlan stop hostednetwork
a informácie aj spolu s pripojenými usermi nájdeme pomocou

Kód: Vybrať všetko

netsh wlan show hostednetwork
Existuje veľa frontendov (napr Connectify či virtual router), a je čisto na každom či si chce inštalovať (v prípade Connectify platený bloatware) alebo to bude riešiť systémovo bez dodatočných apps. :)





.
Používateľov profilový obrázok
Courage_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2010, 19:52
Bydlisko: Považská Bystrica - Rozkvet

Re: Ako na virtuálny Access Point vo Windows 7

Príspevok od používateľa Courage_SK »

Vytvoril som si teda virtuálny WiFi Access Point ,beží aj mi ho mobil nájde, ale stále mi tam píše žiadny prístup na internet. Je potrebné mať PC pripojený na net káblom ? Pretože ja ho mám pripojený na net cez wifi. Keď pravým kliknem na aktuálne pripojenie a zaškrtnem prvé políčko, tak mi nenabehne to rolovanie, ale mám to stále takto a nedá sa to zmeniť. http://i48.tinypic.com/35044qx.png
CPU AMD Phenom II X4 955@3,9GHz + Gelid Tranquillo Rev.2
MB Gigabyte GA-890GPA-UD3H (rev. 2.1) GPU MSI GT 9600 512MB 700MHz@750MHz
RAM
Corsair Vengeance DDR3 4GB 1600MHz CL9
PSU
Coolermaster 600W SILENT Pro Mouse Logitech MX 518
Fan regulator
Zalman Fan Mate 2 Wheel MOMO Racing Force Feedback
LCD
Dell U2312HM
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako na virtuálny Access Point vo Windows 7

Príspevok od používateľa Snake »

odškrtni to a vyber tú AP sieťovku pre ICS, však netový (fyzický) adaptér zdielaš do virtuálneho AP adaptéra, nechápem prečo to máš teraz nazdielané do ethernetu





.
Používateľov profilový obrázok
Courage_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2010, 19:52
Bydlisko: Považská Bystrica - Rozkvet

Re: Ako na virtuálny Access Point vo Windows 7

Príspevok od používateľa Courage_SK »

Tak v tomto som amatér a predchádzajúci príspevok som vôbec nepochopil. Celý postup som pár krát zopakoval a už sa mi tam dá rolovať
http://i48.tinypic.com/11bswhw.png
Už mi aj píše prístup na internet (virtuálny Access Point sa volá sused)
http://i47.tinypic.com/15zp79e.png
ale aj tak, keď sa pripojím cez mobil tak net nejde.
Podľa tohoto nefunguje ešte Pripojenie IPv6
http://img442.imageshack.us/img442/3207/netua.png
CPU AMD Phenom II X4 955@3,9GHz + Gelid Tranquillo Rev.2
MB Gigabyte GA-890GPA-UD3H (rev. 2.1) GPU MSI GT 9600 512MB 700MHz@750MHz
RAM
Corsair Vengeance DDR3 4GB 1600MHz CL9
PSU
Coolermaster 600W SILENT Pro Mouse Logitech MX 518
Fan regulator
Zalman Fan Mate 2 Wheel MOMO Racing Force Feedback
LCD
Dell U2312HM
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako na virtuálny Access Point vo Windows 7

Príspevok od používateľa Snake »

IP ti pridelí? Voe šak základy sietí máš nie? Ak chceš help tak sa rozpíš, nie bachneš sem tri obrázky s nafúknutým textom ktorého obsah je "nejde mi to".





.

Návrat na "Operačné Systémy"