Cierna obrazovka pri instalacii w7 64 bit

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
bledos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Pi 07. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Cierna obrazovka pri instalacii w7 64 bit

Príspevok od používateľa bledos »

Zdravim pani,


mam dost netypicky problem, na kompe mi frci windows XP 32 bit - vsetko v pohode ide, len chcem preinstalovat na windows 7 64 bit aby som mohol vyuzit komplet 4 GB ram co tam mam.
Problem je, ze po nabootovani z DVD instalacky sa spusti instalacia, aj logo Microsoftu, ale v momente ked ma nabehnut ta prva menu obrazovka pri instalacii ostane na monitore len kurzor mysky na ciernom pozadi a ziadna zmena sa nedeje...Tak to ostane pokym komp manualne "natvrdo" nevypnem.

Nejake navrhy? :? :help:
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Cierna obrazovka pri instalacii w7 64 bit

Príspevok od používateľa newmi »

jasne, nerobit somariny. Z win XP sa NEDA upgradovat na win 7 :rolleyes: Ale to by si si musel precitat co pisu na tych DVD a brozurkach co davaju k win7.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
bledos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Pi 07. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Cierna obrazovka pri instalacii w7 64 bit

Príspevok od používateľa bledos »

Kto hovori o upgradeovani? Ja to instalujem nacisto - bootujem z DVD. Inak zaujimave, ze windows 7 32 bit mi pekne nabehne, len ta 64 bitova verzia nie a nie... :-(
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Cierna obrazovka pri instalacii w7 64 bit

Príspevok od používateľa newmi »

bledos napísal:len chcem preinstalovat na windows 7 64 bit
ty to vravis :!:
Nacisto? Na sformatovany disk alebo particiu kde nemas ziadny in windows?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Cierna obrazovka pri instalacii w7 64 bit

Príspevok od používateľa _Mato_ »

bledos napísal:Inak zaujimave, ze windows 7 32 bit mi pekne nabehne, len ta 64 bitova verzia nie a nie... :-(
Skus vybrat 2GB pamate a nainstalovat 64b verziu iba s 2GB RAM. Ak instalacia prebehne v poriadku, vrat "zvysne" moduly naspat.

Sa mi zda, ze bola nejaka chyba v instalatore, ktora sposobovala podobne problemy. Nepamatam si uz, ci to bolo na Viste alebo az na "Sedmicke".
Používateľov profilový obrázok
bledos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Pi 07. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Cierna obrazovka pri instalacii w7 64 bit

Príspevok od používateľa bledos »

_Mato_ mal si pravdu, koho by to napadlo... :rolleyes:

Vybral som jeden 2 GB modul a uz to ficalo v pohode. Nikdy by som to nepovedal, lebo predtym ficalo 32 bit XP cko v pohode, vobec nepadalo, ziadne BS a podobne. Zaujimave, ze ked som tal ten modul naspet, tak nainstalovane w 7 nabehlo v pohode, ale bolo uplne nestabilne - padanie, BS atd... No nic hlavne, ze sa nasiel povodca problemu, dik :bye:
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Cierna obrazovka pri instalacii w7 64 bit

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Nie je zac :-). Skus este nechat system (Win 7) stiahnut vsetky dostupne aktualizacie z Windows Update. Predpokladam, ze tam bude nejaka, ktora tento problem riesi.

Návrat na "Operačné Systémy"