RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa Veyron »

zdarec,
snažím sa nainštalovať nový Win7 a to na disky v zapojení RAID 0, no pri inštalácii je samozrejme potrebné načítať ovládače na RAID, no tu nastáva problém - po načítaní správneho drivera mi vyhodí nezmyselnú hlášku a disky v RAIDe sa mi nezobrazia. Konkrétne znenie toho čo mi Win7 vypíše si môžte pozrieť na priloženom screene:
http://img7.imageshack.us/img7/654/raidproblem.jpg
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa Snake »

nemáš podpísaný ovládač.





.
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa Veyron »

no dík...to si mi teda super pomohol...táto stupidita je napísaná v samotnej hláške, ktorú mi to vyhodilo, no ovládač je priamo zo stránok Asusu, určený pre Win 7...takže keď si už taký mudrlant, tak mi skús láskavo prezradiť, ako si ho mám akože podpísať alebo z kade si mám zohnať podpísaný ovládač, pretože táto tvoja odpoveď mi príde jedine tak ako blbý vtip(slovensky viem čítať aj ja)...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa Snake »

vieš čo mudrlant, s*riem na teba ;) poraď si sám





.
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa Veyron »

lol, no to tu máme zaujímavé fórum, keď sú tu taký slušný a múdry moderátory ;) ...no kvalita webu sa nezaprie ani na fórach...bolo mi jasné, že tu nenájdem nikoho, kto by vedel takýto trošku zložitejší problém vyriešiť, ale tak aspoň som to skúsil ;)
Sorry za spam a na budúce už otravovať nebudem...nemusíte sa tu báť, že by som vám tu ďalej flamoval...mám dôležitejšie veci na starosti ako sa tu naťahovať(kľudne mi dajte i ban, keď vám to pomôže)...pa :bye:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa shiro »

akoze, vlezies si sem, das dotaz na help, a takto sa chovas? mozes byt rad ze o teba vobec niekto zakopol, pretoze s podobnym pristupom ti daju na papulu vsade kde prides. Ked uz si taky kapo ze sa serkas do instalu win7 na raid pole, tak co sa divis? Co si cakal ze ti kto napise? Ohladne podpisovania ovladacov si choj plakat do microsoftu, oni robia WHQL program.

A dalej, keby si pouzil tu hrcu medzi plecami tak by si uz davno vedel, ze 64b OS MUSIA mat podpisany ovladac takmer vzdy (toto bolo uz pri 64b Xpckach) a W7 sa este nepredava, takze co chces? Naco cakas podporu pre (este stale) neoficialny produkt? Sa zobud.

Ale hlavne ze si KING a robis nieco o com trt vies, a nepoznas suvislosti, ako to cele funguje....takychto amaterov zboznujem. Nikomu nikde chybat nebudes.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa Veyron »

Zvláštne, že väčšinou to funguje tak, že tí najväčší amatéri vykrikujú po všetkých ostatných aký sú amatéri a oni, že sú obrovský profíci a tí skutočne dobrý sa predvedú a nechajú ostatných aby hovorili o nich aký sú dobrý...toto takto funguje od veky vekov a to do bodky, tak porozmýšľaj aký názor si mám ja spraviť na teba a tvoje vystupovanie ;) ...keby si mi chcel vysvetliť hoci len to čo vieš, ako rozumný človek, tak by si to spravil spôsobom bez urážania a nie takým, akým si sa predviedol ;)

Čo sa týka "pána moderátora", tak taká rada a odpoveď, akú mi on napísal, je akurát tak na päsť a nie tieto moje reči...nie len tak pre nič za nič je na poriadnych fórach zakázaná rada "preinštaluje OS", pretože je to absolútny spam, presne ako ten jeho komentár, v ktorom skopíroval to čo mi vypísal sám Windows...nie, že by mi vysvetlil čo musím spraviť aby to fungovalo, ale takáto dementná odpoveď ktorá je vlastne úplným spamom a flamom a to od "moderátora"??? Takže čo si mám myslieť - že toto fórum musí byť fakt plné samých "profíkov"...
...čo sa týka mňa, tak možno pre teba je to super zvláštnosť si zapojiť Win7 do Raidu, ale sorry, že ja Winu vôbec nijako nefandím a používam ho len preto, že musím a má monopol na trhu a vôbec oveľa viac, než softvér, ma zaujíma hardvér a Windows považujem za jednu z najhorších vecí, ktoré mohli IT priemysel postihnúť, no bohužiaľ je tu a trápil som sa s ním už milionkrát a musel som si s ním preskákať toho mnoho a sorry, že som nečakal, že s blbou inštaláciou do Raidu bude nejaký problém, či dokonca to bude nemožné...ja mám používať nejakú "hrču medzi plecami"??? Tak mi láskavo vysvetli prečo by som mal vedieť, že 64b OS musia mať podpísaný ovládač (čo v podstate ani nechápem čo to doslova znamená, či načo to je), keď som nikdy predtým neinštaloval 64b OS do Raidu a ani nikoho som nikdy nepoznal, kto by takúto konfiguráciu mal, ale samozrejme - ty na mojom mieste by si dávno nato prišiel sám...

Čo sa týka Win7, tak bude oficiálny za 3 dni a už sú tu dlho RC verzie a ASUS už dávno Win7 podporuje, tak ako mnoho iných...alebo mi nedajbože chceš tvrdiť, že o tri dni sa objaví na ASUS stránkach nový "podpísaný" ovládač???

Každopádne ste ma tu presvedčili, že tu tento problém nikdy nevyriešim...možno na nejakom inom fóre, ale ktovie na ktorom a kedy...asi by som musel mať fakt šťastie na nejakého rozumnejšieho a skúsenejšieho programátora, no moje jediné šťastie je, že nie som odsúdený na takéto riešenie...poznám viacero podobných fanatikov do PC, no mnohokrát s oveľa lepšími znalosťami, či pár naozaj dobrých programátorov a preto tento problém skúsim zajtra vyriešiť s jedným známym, ktorý tento problém neodpíše, ale bude hľadať riešenie pokiaľ ho nenájde...takýto ľudia sú skutočný profíci, aj keď oni to o sebe nikdy netvrdia(vidíš ten rozdiel?)
...inak je pekné, že "ty súvislosti poznáš", no ty tento problém nevieš a ani len neskúsiš vyriešiť...neviem prečo, stretávam takýchto "profíkov" každý boží deň, no stále si neviem na nich zvyknúť...

Edit: Btw len pre tvoju informáciu - v prípade, že som zvolil 32b verziu, tak túto hlášku nevyhodilo, no napriek tomu mi nezobrazilo HDDčka v Raide, takže nie je možné nainštalovať ani len 32b verziu ;)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa faugusztin »

Asus stranka, M3A78, Downloads, Others, skus stiahnut :

Kód: Vybrať všetko

AMD Raid/AHCI Driver files for Windows 32/64bit XP & 32/64bit Vista& 32/64bit 7.(WHQL) Make AMD Raid/AHCI Driver Disk for Windows 32/64bit XP & 32/64bit Vista& 32/64bit 7.
AMD Raid/AHCI Driver files for Windows 32/64bit XP & 32/64bit Vista& 32/64bit 7.(WHQL)
M3A79-T ma z neznamych dovodov iba ovladace na Marvell radic, ktory asi nepouzivas.

Ak to ale nefunguje, tak sa bohuzial musis stazovat u AMD, ktore zjavne ziadne ovladace pre AHCI/RAID pre Windows 7 nema, a teda sa zbytocne rozculujes.
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa Veyron »

Skúsil som, no správa sa to úplne rovnako.

Čo sa týka Mervell radiča, tak to ani netuším čo to vlastne je(?)

Takže moja jediná možnosť je "čakať a zatiaľ využívať iba IDE"??? Ja sa len obávam, aby som sa vôbec dočkal :smutny:
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa faugusztin »

Veyron napísal:Čo sa týka Mervell radiča, tak to ani netuším čo to vlastne je(?)
Riesi eSATA ba tvojej doske.
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa Veyron »

Aha...tak to máš pravdu, že Marwell nepoužívam. Ja mám v PCčku dva TB disky - Hittachi Dekstar a Samsung a tie samozrejme klasicky pripojené cez SATA...ten Samsung som si dokúpil čisto len kvôli Raidu, preto sa pochopiteľne nechcem vzdať tohto zapojenia a nečakal som, že pri Deluxe doske od ASUSu budú takéto problémy.

Edit: Ja skúsim nainštalovať Vistu do Raidu a potom ju "upgradnut" na sedmičku...možno to vyjde :?
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa Tomco85 »

Hehe pan Veyron jako tvoj topic ma dost pobavil. Zhodou okolnosti som zazil dnes nieco podobne a v praci sa mi nepodarilo rozchodit gravirovaci laser pod 64 bitovou vistou. Bol som mierne v soku, ze samotny vyrobca ovladacmi proste na 64 bit system nedisponuje, tak som bol nuteny urobit reinstall a nahodit tam 32 bit vistu a uz to slo. Pokial je vyrobca blbec, tak urcite veci nerozchodis ani keby si sa roztrhal. Upgrade skusit samozrejme mozes, ale moc sanci tomu nedavam.
A na moderatotov si hubku moc neotvaraj... ked vedia, radi poradia, ale tvoj pripad je prakticky neriesitelny kvoli vyrobcovi.
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mozes este skusit RAID ovladace z tejto stranky :
http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... .7&ostype=" onclick="window.open(this.href);return false;
Veyron
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 18. Okt, 2009, 02:11

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa Veyron »

Dík, ale to som skúšal hneď po tých od ASUSu, no môj problém sa zrovna trošku prehĺbil v tom zmysle, že už nejde iba o Win7. Chcel som to spraviť ako som vyššie uviedol - prv nainštalovať Vistu a potom upgradovať na 7, no pri Viste sa to správa presne rovnako, ako pri Win7. HDDčka v RAIDe nechce zobraziť :cry: V čom je sakra problém??? Ešte to skúsim piatok s XPčkami, či vôbec pri tých bude fungovať RAID, no fakt už nechápem prečo nejde ani Vista. V biose i v AMD FastBuild Utility je všetko správne...teda tam ani nie je možné nastaviť niečo zle(poctivo som to skontroloval, ale tam problém nemá byť kde).

re Tomco85: No ja som to skúšal i s 32bit verziami Sedmičky i Visty a nič. Ako ale s 64bit Vistou som sa už aj ja mnohokrát v minulosti samozrejme bežne natrápil. Možno keby to bol primárne 64bit OS, tak by nebolo toľko problémov, no s kompatibilitou 32bit programov má 64bit akýkoľvek Windows mnohokrát množstvo problémov(ale to teraz môj prípade aj tak nie je :smutny:).
Btw čo sa týka toho, ako som sa zachoval, tak mi na tom nepríde nič nezvyčajné, pretože "urodzený pán moderátor" Snake mi nemal v úmysle pomôcť, ale sa mi vysmievať a robiť si jednoducho so mňa debila. Prečítaj si čo je na tom screene, potom si prečítaj jeho "radu" a neverím, že by ťa takýto extrémne stupídny komentár poriadne nenaštval :furious2: Btw nerobím rozdiely medzi normálnymi užívateľmi a moderátormi, či adminmi, ale chovám sa k ľuďom podľa toho ako sa chovajú ku mne(či majú titulov hoci i 50 alebo ani jeden).
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: RAID 0 + Windows 7 + Asus M3A79-T Deluxe

Príspevok od používateľa FEAR »

a Windows považujem za jednu z najhorších vecí, ktoré mohli IT priemysel postihnúť
:rolleyes: ano_? a co by si milionom ludi doporucil ? ako alternativu za tento omyl IT priemyslu ? nech si ludia v domacnosti ponahadzuju Linux alebo freebsd alebo co by si doporucil? hmm ? pan IT expert ..a vobec preco MUSIS mat prave ten onen spominany omyl IT priemyslu v podobe windowsu ?? ved isto mas kopec inych alternativ tak co ich nevyuzijes ? AKo je fakt nehorazna drzost co vobec ty chu.. v tom microsofte robia .. ze vymyslei nejaky ten soft z prijatelnym grafickym rozhranim pre beznych ludi ... ale ty mas asi pocit ze nieje problem to hodit do smeti a nech sa fici na linuxe a inom ..ja myslim ze by sa to vo svete vemi rychlo ujalo ... hned rano nasej ekonomke nahodim na komp freebsd a poviem jej ze ten win co tam mala je na .... lebo jeden trulo "TY" snim absolutne nevie robit ... kazdy soft ma muchy ale ze to chyti do ruk taka lama neznamena ze je to ta najhorsia vec .. a hlavne ze sam si nic nevymyslel nic lepsie ale pride neda zato ani korunu a este bude nato kidat.. a mozes ist kludne hladat odpovede na ine forum :bye: uz na teba cakaju ....


BTW .. dnes uspesne a bez problemov nahodeny RAID-0 ... nvidia zjavne na zakaznikov nekasle :) darmo nvidia je nvidia

Návrat na "Operačné Systémy"