Platby NFC, rezervačný systém a vlastná mena

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
mariano_negro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 23. Feb, 2014, 12:14

Platby NFC, rezervačný systém a vlastná mena

Príspevok od užívateľa mariano_negro » Ne 23. Feb, 2014, 12:41

Ahojte. Máme telocvičňu, resp. Akadémiu v Bratislave a momentálne špekulujem nad novým typom platobného/rezervačného systému. Chcem na to použiť NFC technológiu, ale potreboval by som radu od niekoho kto už s tým má skúsenosti.

Predstavujem si to nejako nasledovne:

Momentálne máme online rezervačný systém založený na kreditoch. Namiesto kreditov by sme chceli zaviesť vlastnú digitálnu menu, za ktorú by si ľudia mohli rezervovať tréningy podobne ako teraz, mohli by platiť za open gym, ale chceli by sme to využiť aj na platby za tovar a iné služby v Akadémii (voda, káva, semináre, etc...).

Ľudia by si mohli nakúpiť naše "skiliere", resp "skillcoiny" (nazvime ich teraz SC) za eurá s nejakým výmenným kurzom, ktorý by bol výhodný v závislosti od toho koľko sa ich nakúpi.

Teraz k technickým záležitostiam. Chceme k tomu určite spraviť appku (iOS, Android), ktorá by jednak slúžila na rezerváciu tréningov, ale zároveň by umožnila využitie mobilu ako e-peňaženky. Kto nemá appku, dostal by NFC kartu. Každý človek v systéme má svoje ID, ktoré by táto appka/karta mala využiť.

Mali by sme jednu centrálnu NFC čítačku napojenú na PC ovládanú softvérom. Tento softvér by zvládal operácie typu "doplnenie SC", "nákup vody", alebo hociakej inej položky - jednoducho by som klikol čo chcem urobiť, on by počkal na priloženie NFC čipu a následne by previedol nejakú operáciu (odoslanie požiadavky o doplnenie, odobratie SC + nejaké detaily na server, ktoré by už spracovala webová časť appky).

V podstate sa pýtam toto:
- aké zariadenie a softvér potrebujem na desktopovú časť tohto systému?
- koľko by nás to asi stálo (iba HW časť riešenia)?
- akým spôsobom sa dá programovať takéto NFC zariadenie?

Ďakujem.

Napísať odpoveď

Návrat na "Hardware všeobecne"