Tracert problém

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
marhy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 14:50

Tracert problém

Príspevok od používateľa marhy »

Ahojte ciskári neviem kam túto tému šuchnúť tak to hádžem sem.
Problém je asi takýto mám modem od upc ten šlape v pohode všetko mi ide dokonca aj verejnú ip majú (ci pana) a kedže som chcel mať aj wifi v byte dokupil som si router Tenda 11n ten som napojil a tu nastáva kameň úrazu. Všetko na ňom ide úplne všetko okrem jednej veci.

Neviem urobiť TRACERT. Ukazuje mi len jeden hop. Ked napojim Pc rovno na modem neni žiaden problem ale keď napojim cez router ukazuje už len jeden hop. Firewally som vypol nahodil som si aj pc do DNZka. WAN mam nastavenu ako DHCP (skusal som aj static ip no nepomohlo) a neviem už co mam nastavit
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2748
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Tracert problém

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

pingplotter
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
marhy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 14:50

Re: Tracert problém

Príspevok od používateľa marhy »

ta diky ale asi si ma nepochopil lebo ked nejde tracert tak nepojde asi ani nič ine .... btw sorry teraz som si vsimol ze do zlej kategorie som to dal
ysure
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Pi 13. Sep, 2013, 10:18

Re: Tracert problém

Príspevok od používateľa ysure »

Internet a pod. ti funguje ak to spravne chapem? Skusal si aj pathping? Nefunguje ani ten? Kde mas zapojeny v routri kabel z modemu? V lan portoch alebo klasicky do wan portu?
marhy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 14:50

Re: Tracert problém

Príspevok od používateľa marhy »

klasicky vo wane ... všetko ide len tracert nejde ked sa napojim na modem ide ked k tomu pridam router tak nejde ukáže len jeden hop ... je možné že ten router má v sebe nejaký firewall alebo niečo čo to blokuje ? Lebo už som skúšal úplne všetko aj upgrade firmwaru a nič aj do nastaveni modemu som sa dostal tam dačo poskušal a tiež nič

Návrat na "Hardware všeobecne"