Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
Lopo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: Ne 18. Aug, 2002, 02:00
Bydlisko: Myjava

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Lopo »

Odar ak to bolo na mna tak nicehash vo win cez ich GUI, v linuxe pustane pomocou vlastnych skriptov priamo miner - 1 skript pre CPU a fruhy pre GPU, jako argument sa zadava len co zrovna chcem tazit, prihlasovacie udaje, pool adresy atd. mam uz v skripte prednastavene
ale to je viacmenej len docasne riesenie nez doprogramujem linux verziu GUI
kedze aktualne sa v tom programovani GUI neda pokracovat dokial to cele znovu nespustia, tak sa snazim nakodit nodevfee proxy
Tron: GB X570 Aorus Ultra, Ryzen 5600X, G.SKILL DDR4 3600 MHz CL18 Ripjaws V (2x32G), Vega64(EK-FC Nickel), 2x LG 32UD99, Samsung 970EVO 500GB + GB GP-GSM2NE3100TNTD + 2x WD Blue 4TB, LG BH16NS55, Creative AE-5PLUS, Nanoxia Deep Silence 5 rev.B, SuperFlower Leadex 80+ Platinum 850W, Logitech G19 + G9x, Creative A520
Belldandy: GB GA-990FXA-UD3 rev1.2, FX-6100, G.Skill ARES F3-1866C10D-16GAB (2x2x8GB), 1050Ti, LG GGW-H20L, Chieftec Matrix BigTower, SuperFlower GoldenKing 80+platinum 550W
Ebi: HP 8560w LY528EA, i7-2670QM 2.2GHz, 16GB DDR3-10600, nV Q2000 2GB, 15,6" fHD, Patriot Burst 960GB SSD
ANONYM_a7

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ta uz som overeny konecne ... huraa.. ide sa na vec :D a kedze som pred mesiacom uplne cutol smoking na nulu, usetrene prachy idu do ETH. Budem do neho investovat mesacne prachy co by som inak prefajal a uvidime co sa stane :)
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa MaceKx »

To mas pekny plan :) ten NiceHash stale nic uz by sa aj patrilo zasa nejake nove info
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Odar »

Tak ti prajem, aby si z toho obchodovania nezacal znova fajcit :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1473
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Sangala »

preco prave ETH broslo? v poslednej dobe sa LTC javi ako dost lepsie riesenie
ANONYM_a7

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

beriem to ako dlhodobu investiciu skôr ako nieco na co by som vedel rychlo zbohatnut. Nakoľko ťažím už výhradne len ETH - rozhodol som sa, že to bude pre mna main mena do ktorej budem investovať. Nakoľko je BTC mena ktorej origin je do dnes viac či menej neznáma (ano existuje nejaké meno... viem) podstata eth je jasná hneď od začiatku a zo všetkých alt coinov ... a ved staci pre uvod kuk toto video

https://www.youtube.com/watch?v=ptLfwp6JYgk

Ethereum - java script - tons of devs around the world ;)

Digitalizaciu kapitalu vidim osobne ako jasnu buducnost nielen pre podnikateľov, firmy, krajiny, ale aj pre jednotlivcov. A uprimne? Do coho dnes investovat? DO zlata? Nejakej papierovej meny? no nvm.. mne to momentalne vychadza takto :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Chris »

Broslo kde si sa registroval?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
ANONYM_a7

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

coinbase po tyzdni pokusov, nakoniec som presiel o 2hej rano dnes. Ale tam vies riesit len btc etc ltc..

vyuzil som ho na nakup etc ktore som si nasledne previedol na HW zabezpecenu penazenocku (Ledger Nano S in da house uz konecne tiez ).

Pokial nejde Nicehash ostavam na etc. vôbec to nesmazi karty ako som predpokladal, staci pretaktovat pamate do neba na co sa nvidia v 10tkovej rade hodi dokonalo. Ak spustia Nicehash, predpokladam ze to bude viac profitabilne ako priama tazba eth. Ale co ja viem ci chcem ist k nim s5... ale tak je to biz, kto da viac prachov za hashpower, tomu pojde hashpower... v konecnom dôsledku chcem vsetko stapat do ETC. Keby nehackli nicehash uz by som ho mal veru... kopcom :p ale tak keby bolo keby ..... boli by sme dávno v nebi :D

Skoda ze neviem dako Xboxy zapriahnuť, tych 12GB GDDR5 by asi tiez slusne posmazili :dance:
Rozok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: Ne 23. Aug, 2009, 21:10
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Rozok »

nad ripple niekto neuvažujete? hovorím si že 0.25 centy bol kurz, nakúpim lebo nič nieje také lacné a dneska pozerám a 0.72 ... antminera tu náhodou niekto nevlastníte? mám doma 2ks, jeden dáva ~12 TH/s a druhý má asi vyskratovanú control board, tak či by niekto nevedel poradiť nejaký debug
Ryzen 5 5600 | ASRock B450 PRO4 | 4x8GB DDR4-2666 CL16 | MSI RX 6800 Gaming X Trio | ZALMAN ZM850-GVM 850W | Fractal Design Pop Air RGB
ANONYM_a7

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ripple ma za sebou prvy boom - uvidime co bude dalej, je ho vsak v obehu masivne vela tak nvm nvm..
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6625
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa hawkeye »

Ja rozmyslam nad tym monerom, tam vidim potencial ze sa nedaju tracovat transakcie, takze pre urcitu skupinu ludi to bude mat hodnotu aj do buducba
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa molnart »

Ripple sa neda minovat mne je sa ale zo vsetkych ktyptomien sa javi ako najperspektivnejsi, su za tym najvacsie banky a ma potencial nahradit sepa prevody. Ja som nejake nakupil pri 0,22, ale iba drobnosti
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Čo sa teraz oplatí ťažiť viac ZEC alebo ETH? Keďže som včera nahodil minerály na ZEC len tak na test čo to povie ma napadlo vyskúšať aj to ETH.
ANONYM_a7

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

investujte do coho chcete :D kazdeho osobna vec. Ripple sa neda tazit = nezaujima ma vôbec. Kazdy jeden blockchain ktory podporuje tranzakcie moze nahratit sepa platby ..
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Príspevok od používateľa Chris »

Oj to by bolo vymysliet hru na xbox co by minovala, kks
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Kryptomeny"