Vymena kondenzatorov(MB)

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Vymena kondenzatorov(MB)

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

taakze kamosovi nejako nenabieha doska :D , pozrem dnu, samozrejme vypuknute kondenzatory, tak aky je najlepsi sposob vymeny? cital som, ze odpajkovat, pricinovat nove, ale aj taky exoti, co odtrhly a na povodne pripajkovali nove. . .
este podotknem, ze kondenzatory tam dam z nefunkcnej dosky (odskusane, pilka na zelezo rulezz) preto, lebo ma zevraj iny vnutorny odpor, alebo ze tak nieco, a este ze kupene niesu ani zdaleka tak kvalitne, ako na doske. . .
ibaze sa vyskytol jeden problem, a to, ze nove maju vacsi priemer, tak som musel strednemu predlzit nozicky a az tak pripajkovat, myyslite, ze sa to nejak prejavi na funkcnosi, stabilite?
(podla mna to nebude take strasne, ved iba filtruju napetie pre cpu, cize ziadne data, iba VCore :lol: ) inak moj rekord, v 14 tich uz 2 opravene mb, (pozdravujem midleta a jeho srouboavak :lol: )
a co je lepsie? mikropajka, alebo trafopajka?
lebo mam trafopajku a taku napodobeninu mikropajky na 240V
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no ja to idem robit akurat na dvoch starsich doskach, a radim ti rob to mikropajkou, ak nechces znicit dosku. A ak ti este mozem poradit, ak ti tie kondiky nezavadzaju kup kludne vyssiu kapacitu pri rovnakom napati, naprk ak si tam mal 1500uF/10V, tak kup kludne 2200uF/10V, budes mat lepsie vyfiltrovane napatie, co len potesi.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa midlet »

Neni zac :D

Treba dat sancu mladym talentom...

Ked pojdes do BA tak sa ozvi a zober tu mikropajku so sebou, mam pre teba pracicku.
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

Ja by som len pre miestnych expertov doplnil, ze tam nemozete pichnut len tak prve kondenzatory na ktore natrafite v krame alebo niekde inde, ale kondenzatory s nizkou impedanciou...

@Matl0_w1C
Trafopajka je na taketo veci dost nevhodna, nielen svojim sposobom ohrevu, ale aj svojim tepelnym vykonom...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no ono to zase nie je az tak hrozne, ked ma doska klasicke elektrolity, tak staci ked kupis normalne kondiky tiez, ak mala tie specialne v kovom puzdre tak uz treba kupit lepsie, ja som kupil klasicke samsungy a cca 8Sk kus 2200uF/16V a zatial pohoda, ked ti ich aspon trchu ofukuje vetrak tan neni o com, ale bacha teploty nad 50C im dost radikalne znizuju zivostnot.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

"Tie klasicke v kovovom puzde" nemusia byt na kazdej doske a nizkoimpedancne sa vzhladovo od normalnych odlisuju iba ak napisom, takze co presne tam je laik vela krat nepozna...ak meni obycajne, tak je naozaj jedno ake tam da...

...inak samozrejme ze to pojde aj s normalnymi, len tym ze budu mat vyssi odpor, tak sa znizi ucinnost toho menica a nebude schopny dodat take vysoke prudy...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

zeby trafopajka nejak skodila doske? :D divne , pretoze tu prvu som spravil trafopajkou, a vyzera to tak, ze aj tuto 8) , pretoze mam taku shit mikropajku, ze ked na nu fuknes, tak je ladova :roll: . .. .
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Matl0_w1C napísal:zeby trafopajka nejak skodila doske? :D divne
Trafopajka skodi doske a to velmi. Dalo by sa to prirovnat k antistatickej elektrine.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

robour napísal:
Matl0_w1C napísal:zeby trafopajka nejak skodila doske? :D divne
Trafopajka skodi doske a to velmi. Dalo by sa to prirovnat k antistatickej elektrine.
asi ta sklamem, ale odidve funguju :D , ze ju skusal asi 4 krat, a vzdy nabehla :o , trafopajka rulezz, takze skore2, ale teda myslim, ze ci pozijes mikropajku, trafopajku, doske to bude docela jedno, ale ak si nesikovny, kludne to pomrvis aj s mikropajkou. ..
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

midlet napísal:Neni zac :D

Treba dat sancu mladym talentom...

Ked pojdes do BA tak sa ozvi a zober tu mikropajku so sebou, mam pre teba pracicku.
sak posli ten disk po krakiho mame :D
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa midlet »

Aj tak by sa dalo ale az tak to nesuri. Sak ked pojdes na vylet do BA tak si pribal do praveho vrecka tu malu srandu a mozme skocit na kofcu :wink:
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Používateľov profilový obrázok
_lukasko_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: St 28. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

trafo pajka

Príspevok od používateľa _lukasko_ »

no mozno to bude mimo temu, ale tiez sa pochvalim...........sa mi raz stalo tak vo vecernych hodinach, prisiel za mnou syn a povedal mi............aha no to je iny pribeh...........vyberal som si dosku (stary krep s integr. grafou) z bedne (poriadna kvalitna 12kg AT) a poskrabal som ju o plechy.......a tiez vobec nenabehla....tak som zobral lupu kukol co vsetko bolo prerusene a pajkoval POMOCOU TRAFO PAJKY :lol: a cirou nahodou potom uz isla akurat ked som pustil "zlozitejsie" graficke operacia ako napr. WinAmp a aj IE tak to zamrzlo...............ale MP3 sa na tom dali pustst v MP4 :wink:

Návrat na "Hardware všeobecne"