problemy pri restarte systemu pri Frekvencii SDRAM 133MHz

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
coolio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 02. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Olovára 66

problemy pri restarte systemu pri Frekvencii SDRAM 133MHz

Príspevok od používateľa coolio »

No neviem preco ale keD si nastavym v biose 133MHz tak sa pocitac pri restarte zamrzne...proste nedostanem sa ani do biosu...tma...chvilku este svieti led hdd...pomoze iba ked vypnem a zapnem...potom to fici bez problemov do vtedy kym sa komp znovu nerestartne.....pri 100MHz to nerobi...inac mam 2*256MB SDRAM RAM....please ak niekto vie tak poraDte... :?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

No najprv musis napisat aky mas presne pocitac, potom ako sa to stalo, ze ti to nejde a co si predtym robil a ci ti to predtym islo..
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

no aj mne sa stavalo, je to o teplotach jednoducho nemas postacujuce chladenie ked mas pustene PC tak fan ide na max a procak to znasa ale ked restartnes tak sa zmera teplota a ,,nevyhovie,, uz pri bootovani biosu ,skus dat vacsi fan , mne pomohlo
Používateľov profilový obrázok
coolio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 02. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Olovára 66

zostava

Príspevok od používateľa coolio »

no zostava je nasledovna amd duron 700MHz, GeForce 4MX SE, 2*SDRAM 256MB ,jedna je apacerka a druhu nemam sajnu a maxtor 80Gb....kym som tam mal 1*256 tak to robilo iba raz za cas ale ako som si tam dal tu apacerku tak to robi pernamentne....raz za cas to nespravi ak ho restarntnem hneD po zapnuti....
Používateľov profilový obrázok
coolio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 02. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Olovára 66

Príspevok od používateľa coolio »

fan myslis na procak???? bo skusal som pridat ventilator k pamatiam nepomohlo... :?
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

silne pochybujem ze je to prehrievanim pamati, problem bude bud niekde v casovani ale inych nastaveniach.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

ja som mal na procaku box a ten nestihal podla navodu ktory je niekde na tejto stranke som spravil redukciu ale spravil som to tak ze som nasiel kelimok otorchu mensim vnutornym priemerom ako bol bonkajsi primer ramceka ventilatora (ten bol po prave okruhly) a pomocou obycajneho fenu som to zohrial a nasadil ked sa to ochladilo tak som to rozral a dal som na stycnu skaru lepidlo , od vtedy som nemal problem :)
Používateľov profilový obrázok
coolio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 02. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Olovára 66

diki moc

Príspevok od používateľa coolio »

Ja mam procak pod zdrojom takze nemam vala priestoru na taketo experimenty...ale nejak to vyriesim...diki za radu :D
Používateľov profilový obrázok
coolio
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 02. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Olovára 66

procesor vs chipset???

Príspevok od používateľa coolio »

Inac ako som to v poslednej dobe sledoval...myslim ze teplota procaku je v pohode aj pocas restartu ale s chipset sa mi nezda....nemoze to byt s tym????

Návrat na "Hardware všeobecne"