Geforce GTX260

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Igor010
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 23. Feb, 2009, 13:59

Geforce GTX260

Príspevok od používateľa Igor010 »

Zdravim, mam graficku kartu Geforce GTX 260 od MSI. Pri zapnuti hry, napr. Crysis, alebo Stalker Clear Sky zacne graficka karta vydavat pisklavy zvuk a to hlavne ked som v menu hry, ak pohybujem kurzorom mysi po menu zvuk sa meni podla toho na aku volbu menu kurzor nasmerujem. PS, nerobi mi to pri kazdej hre. Ma s tym niekto skusenost, alebo vie niekto vysvetlit v com moze byt problem ??? Inak ziaden problem s touto VGA nemam. Dakujem !!! Dufam ze som to napisal zrozumitelne. :-)
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa Brandoo »

Vitaj na fore!

Ten zvuk nerobi grafika ale cievky na zakladnej doske alebo v zdroji. Mne to robi tiez v menu a niekedy aj pocas hry. Ak to nieje daky silny/hlasny zvuk tak je to OK.
Vybral som cele PC zo skrinky, pustil som hru a pocuval som s kade to ide a nakoniec to boli cievky na doske pri CPU
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Emporio, si si isty, ze to nerobi grafika?

To Igor: ak to robi grafika tak sa nemas coho bat, mam 260-tku tiez a tiez mi pri Crysis-e piska. Uz som videl viacerych co sa na to stazovali.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7120
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa gammaray »

Myslim ze to bude piskat doska alebo zdroj a nie grafika. Ludia obycajne toto pripisuju hned grafike pretoze im to robi len pri niektorych hrach tak automaticky z toho dedukuju ze to je grafika.
Este som nikde nevidel zeby sa toho niekto nejak zbavil ucinne.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa Brandoo »

Nenapisal som to dost jasne?
Tak este raz, vybral som vsetko zo skrinky, pozapajal a pustil hru. Potem som sa len sustredil na ten piskot a vychadzal z cievok na doske ASUS P5B SE konkretne nad CPU a pod RAM kde boli tie cievky. U zdroja som zistil taky klepotavy zvuk od ventilatora. Zdroj je Enermax MUDU82+ 425
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ok ok, ved som sa len pytal. Cim to potom je, ze to robi len pri urcitych hrach(aplikaciach)?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa FEAR »

Piska VGA a je to ok.. niet co riesit
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa Brandoo »

No mne piska niekedy, ked hybem mysou alebo drzim lavi klik a posuvam stranku hore/dole. V hrach mi piska... a to je asi vsetko. Ked je absolutne ticho aj ventilatory tak pocut, ale ked hucia ventilatory alebo hra hudba tak nepocut.

Ale to piska na kazdej doske, samozrejme zavysi aj od inych komponentoch
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Aha, takze predsa len to moze piskat grafika, co? :D ;)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa Brandoo »

Nevedel som ze aj grafika ma cievky... :D alebo repracik z ktoreho ide ten zvuk xD. Cievky piskaju preto ze nimi prechadza viac el. prudu a potom sa chveju a vydavaju ten zvuk. Tak to bolo pisane tu na fore.

Ked tak hovorite co piska na grafike tak by ste mohli aj obhajit svoje tvrdenie!
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa yesper »

emPORiO piskaju aj kondiky a pokial viem tak grafika ich ma zopar
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa FEAR »

emPORiO napísal:Nevedel som ze aj grafika ma cievky... :D alebo repracik z ktoreho ide ten zvuk xD. Cievky piskaju preto ze nimi prechadza viac el. prudu a potom sa chveju a vydavaju ten zvuk. Tak to bolo pisane tu na fore.

Ked tak hovorite co piska na grafike tak by ste mohli aj obhajit svoje tvrdenie!

Ak nemas predstavu o com hovoris tak radsej nepis ..vyhnes sa potom takymto postom aky si napisal teraz...

piskat moze aj tranzistor, cievka nema podobu len drotiku navinuteho na ferite, moze byt rozne zapuzdrena a vobec nemusis mat sajnu ze je to cievka.. tak si nastuduj cosi o tychto veciach nech nedopadnes ako teraz..
Igor010
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 23. Feb, 2009, 13:59

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa Igor010 »

Dik za odpovede, chcel som vediet pretoze som sa s tym este nikdy nestretol a prislo mi to trocha divne :-)
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa Q-Axis »

ja som mal takýto problém s mojou kartou (viď popis) v menu v hrách. zistil som, že je to vysokým fps, ktoré v menu môže byť aj 200 a vyššie. po zapnutí vertical sync pískať prestalo.
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
tommy1104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po 28. Apr, 2008, 14:00

Re: Geforce GTX260

Príspevok od používateľa tommy1104 »

Nj, ale stále tak nejak syčí, poznám. Ono to robí len v hrách a tam vždy máš nejaký zvuk.

To kto tu vraví, že to robí doska? Podľa mňa je toto pekná blbosť. Skôr je to v kombinácii grafika+zdroj. Neviem, ako je to možné. Ale čítal som post od jedného chlapíka, že keď zdroj Enermax vymenil za Corsair, tak mu to začalo pískať.

Návrat na "Hardware všeobecne"