Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
KingTommy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: St 15. Okt, 2008, 17:22
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa KingTommy »

Zdravím, chcel by som vedieť koľko decibelov dosahuje HX520. Ďakujem.
: Z O S T A V A :
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz
CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12
MB: MSI B85-G43
GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer
DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520
Case: CoolerMaster Centurion 590
Case Cooler:
Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00
Rear: Enermax Magma UCMA12
Top: 2x Evercool RSF-14
Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa faugusztin »

Dalsi co nevie hladat na strankach produktu, ze ?

http://www.corsairmemory.com/products/hx.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.corsairmemory.com/_images/ch ... _noise.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
KingTommy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: St 15. Okt, 2008, 17:22
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa KingTommy »

Ďakujem a ospravedlňujem sa za spamovanie. Keď už som tu bol, tak som to napísal, pozrieť na oficiálne stránku ma v tú chvíľu vôbec nenapadlo.
: Z O S T A V A :
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz
CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12
MB: MSI B85-G43
GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer
DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520
Case: CoolerMaster Centurion 590
Case Cooler:
Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00
Rear: Enermax Magma UCMA12
Top: 2x Evercool RSF-14
Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
imbooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: St 09. Júl, 2008, 21:55
Bydlisko: Rožňava

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa imbooo »

Zdravim, tak dnes mi dosiel cx400. Celkom sa mi paci. Hlluk je asi na urovni hx520, mozno o trosicku "hlucnejsie", ale normalne to nie je spoznat. Ventilator sa toci trosicku rychlejsie, ale je tichy! Kable su dost dlhe, pevne. Telo je tiez pevne. Ako vzdy.
Zaruka normal 36 mesiacov.
...dobry zdroj za tych 1500sk. :good:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=Z0UsjxMjPRg

Toto video som sem dal nie aby bolo pocut aky je tichy(lebo mam tam este dve dalsie vetraky a je to nahrane len fotakom), ale je tam vidno otacky ventilatory.

Edit: Po odpojeni vetrakov a po namontovani ac freezer 7 pro mozem kludne povedat, ze tento zdroj je naozaj tichy, v skrini uz pocut hlavne pevne disky. :-)
Zdroj mozem odporucit :good:
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa stanomx »

no mam ho uz aj ja (CX400) ... tichy... v podstate je ... ale vedel by som si predstavit aj nieco co nieje pocut... :D
inac kable su super... a celkom pomohol k prievanu v bedni.. celkom fajny zdroj za tu cenu (1452 - Barnet) Hehe...
dokonca sa mi vypina monitor ak je potenciometer na predpetofke nastaveny na tych 65W (pri 100% zatazi oboch jadier) huh... asi je to mierne poddimenzovane :P cize ucinnost je perfektna tiez... :cool:
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa palee »

Corsair uviedol ďalší zo svojich zdrojov rady "Professional" Corsair HX450W s modulárnou kabelážou, 1 silnou 12V vetvou (33A), 80 Plus Bronze certifikáciou a 7-ročnou zárukou...

Corsair launches modular 'Professional Series' 450W PSU

Obrázok
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa Brandoo »

Cfte vedel by mi niekto povadat preco Corsair VX550 piska? cim to moze byt sposobene... viem ze to neni taky dobry zdroj ako ostatne ale budis...

Bol aj na reklamacii ale nepresiel... vsetci technyci sa nan divali jak telce na vrata a nevedeli preco piska... je to zahada
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa stanomx »

takze... piskanie zdroja je pravdepodobne zapricinene trafom... neviem ci sekundarnou abo primarnou cievkou, ale jedna z nich to bude... vecsinou tam bzuci izolacia alebo ramcek trafa od vybracii alebo nejakych vln, proste je tam nekvalitne trafo.(ja napr. som si malicke trafko odhlucnil tak ze som z neho znal ochranne plasty...
ALE no neviem ti povedat ci by si to mal robit, skor nie!
piskat mozu aj tranzistory (ak su pretazene hlavne)
a vlastne asi vsetko
____
EDIT: HDD je spet a slape ako hodiny
Naposledy upravil/-a stanomx v Pi 16. Jan, 2009, 16:32, upravené celkom 1 krát.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa stanomx »

hmm to mám ja štastie, nechcem nikoho zavádzať ale práve mi vyhorela moja HD322HJ od Samsungu, pri štartovaní PC, no nviem čím iným by to malo akže byť ak nie zdrojom, ale od značkového corsairu alebo čo to vlastne je by som čakal viac ako od starého o polovicu a viac lacnejšieho poľského zdroja (značka micase) :cry: nuž modlime sa za mojich cca 150GB totálnych hlúpostí :D a nech rýchlo príde nový kúsok
:!:
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Bifi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2009, 02:04

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa Bifi »

ja by som sa cel opytat, ze ci je mozne aby mi isiel zdroj http://www.alza.sk/SK/zdroj-corsair-vx5 ... d81408.htm" onclick="window.open(this.href);return false; aj na starsiu MB... (respektive od coho to zavisi)..
thx za odpoved.. :D
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7121
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa gammaray »

Ako som ti uz pisal v Nakupnej poradni ber kludne CX400W alebo VX 450W. VX550 nevyraba Seasonic, ako mozes vidiet na prvej strane tejto temy. Vybral si ho pravdepodobne preto lebo na to ze to je Corsair a ma 550W nieje taky drahy.
Ktorykolvek zdroj kupis bude plne kompatibilny s tvojou doskou. Kazdy zdroj ma 20+4 pin konektor.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Tomo.69
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 12. Jan, 2009, 14:19

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa Tomo.69 »

zdravim,
chcem sa opytat ci zdroj CORSAIR CX400 bude stacit na moju zostavu.

asus p4p800
intel pentium 4 2.8GHz @ 3,2 GHz prescott
MSI NX6800GT 256MB AGP
DDR1 2560MB (2x1GB adata + 2x256MB kingston)
2x DVDrom
2x HDD (WD 250GB a seagate 250GB)
+ 3x ventilatory, sietovka, pridavne usb

ja sa velmi nevyznam v zdrojoch takze by som vas chcel poprosit o radu (takze pls moc na mna nenadavajte.)
vsimol som si ze uz je tu par prispevkou o tom to zdroji a vyzera ze ste celkem spokojni.
moj neodborny nazor je ze 400W by malo stacit na moje PC + niaka rezerva do buducnosti
takze myslite ze tento zdroj je naozaj kvalita a oplati sa mi donho investovat 48eur ???
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa PatrikL »

ten zdroj to v pohode zvládne :good:
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

Zvladne moj zdroj Corsair TX750W GTX280 SLi pri +30% nataktovanom Q6600 (G0) 8GB 800MHz CorsairKIT OC +1/2 WDC Blue 500GB ??? V buducnosti planujem kupit 2 take karty(najprv jednu potom druhu) a trosku im aj pridat OC. Tak dufam ze zdroj nebudem muset menit . Na stranke mi to vyhodilo ze musim mat 1000W. A skusil som dat 3karty a 5HDD a hodilo to tiez 1000W zdroj to je niake divne.(Tam v tom PSU search) Moj zdroj ma potrebne konektory na 2tieto karty. Len chcem vediet ci to utiahne.
Spoiler: ukázať
GamingPC: MTB: ASUS ROG X570-E Gaming AM4 CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D + Noctua NH U12S SE-AM4 Chromax RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: ASUS Dual Radeon RX 6700XT 12GB PCI-E 4.0 SND: Creative SB AE-5 SSD: 2xSamsung 980 PRO 1TB NVMe M.2 HDD: WDC Gold 4TB SATA BOX: CoolerMaster MC600P + 6x14CM Noctua Chromax FANs PSU: Seasonic Prime Ultra Gold 750W + CableMod B&W LCD: Dell S2721DGFA IPS 2K@165Hz DSK: HyperX Alloy Elite 2 Red + Wrist Rest + Glorious Model O + FuryS Pro Speed Pad SND: Logitech Z906 5.1 + HyperX Cloud Alpha Blackout OSW: MS Win 11 PRO
Notebook:
Lenovo ThinkPad T460p i5-6300HQ/32GB DDR4/860Evo 1TB SSD/14" FHD/W10P
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zdroje CORSAIR - Informácie, recenzie, testy, skúsenosti ...

Príspevok od používateľa Brandoo »

eFatal2ty napísal:Zvladne moj zdroj Corsair TX750W GTX280 SLi pri +30% nataktovanom Q6600 (G0) 8GB 800MHz CorsairKIT OC +1/2 WDC Blue 500GB ??? V buducnosti planujem kupit 2 take karty(najprv jednu potom druhu) a trosku im aj pridat OC. Tak dufam ze zdroj nebudem muset menit . Na stranke mi to vyhodilo ze musim mat 1000W. A skusil som dat 3karty a 5HDD a hodilo to tiez 1000W zdroj to je niake divne.(Tam v tom PSU search) Moj zdroj ma potrebne konektory na 2tieto karty. Len chcem vediet ci to utiahne.

Tie kalkulatory stoja za velke hnede :shit: tomu never, radsej si pozri testy tej GK. A kupovat tu GTX280 je blbost a dokupit este jednu pozdejsie je este vätsia blbost (potvrdia ti to aj iny) pretoze v tedy budu daleko vykonnejsie GK, uz teraz su, napr. GTX285 ma o 30% vyšší výkon ako GTX280, sama nVidaia to potvrdila ze je to najvykonejsia GK na svete (s jednym jadroj samozrejme).
Ten zdroj zvytazil ako zdroj roka 2008, je to velmi dobry zdroj a urcite potiahne toho vela. Ten 1000W by si potreboval keby si mal 3-way SLI ale to je uz amerika xD 3-way SLI GTX280 zeru nieco cez 700W co je uz privela...
Naposledy upravil/-a Brandoo v Št 15. Jan, 2009, 21:34, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Hardware všeobecne"