Ovladanie brany mobilom

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa bepetko »

Ahojte,
dokážem nejakým spôsobom ovládať garážovú/vstupnú bránu ir mobilu?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa Miso122 »

nie, kedze brana nefunguje na ir
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa molnart »

ale vies si tam namontovat nejake rele, napr. sonoff alebo shelly a potom to pojde.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2212
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Presne tak. Ja som chcel integraciu do Smartthings, takze som hladal rele s podporou Zigbee alebo Z-Wave. Nakoniec som skoncil pri Qubino ZMNHND1 Flush 1D.

https://www.amazon.de/dp/B01545A2DK/ref ... 01_TE_item
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Osobne mam ovladanie mobilom na zavlahu, klimu a kamery, no na branu by ma ani vo sne nenapadlo. Ovladat nieco mobilom prilezitostne ano, ale vytahovat ho xkrat denne koli brane?...hm, to je take.... :rolleyes:
Ale ked je zavazny dovod otvarat branu pre niekoho, ked je clovek mimo domova, tak potom ano. Inak to asi ani nema vobec zmysel. Ovladac mas vzdy v aute a otvoris, ked prichadas/odchadzas. Alebo naco ine to este pouzivate?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa stiv »

Vytiahnut mobil z vrecka je vzdy jednoduchsie ako ist pre ovladac/kluce. A ano, brany otvaram pomerne casto.
.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ked soferujes a prichadzas domov, je lahsie vytiahnut mobil z vrecka, otvorit aplikaciu a otvorit branu? Co to je za hlupost?
A naco otvaras brany tak casto?
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa Miso122 »

ked soferujem, mobil nemam vo vrecku. a nie kazdy v garazi len parkuje auto
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2212
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ako som pisal, mam to integrovane v ramci Smartthings, takze to viem ovladat napr. z galaxy watch active2, alebo galaxy smart tag, ktory mam pripnuty na klucoch. Nemusim tak nosit extra ovladac, v aute mam samozrejme aj normalny ovladac.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ked to je v ramci nejakeho komplexneho smart home systemu, tak to hej. Ale dorabat to dodatocne na nejaku extra aplikaciu je imho hlupost, len tolko k tazatelovi prveho prispevku.
majkoce
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 150
Dátum registrácie: Ut 30. Júl, 2013, 19:42

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa majkoce »

Podľa mňa je to super. V aute samozrejme mať naďalej normálny ovládač. Ale koľko krát sa mi stane že chcem ísť niečo robiť do záhrady, a nemusím hladať diaľkové, brať si ho zo sebou atď. Mobil mám zo sebou vždy, alebo keď idem na bicykel, behať. Nemusím si bráť klúče. Mám mobil a garáž si otvorím.
Cpu:Intel Core i7 2600k @ 4.5Ghz 1.38v
Mb:Asus P8P67 Pro Rev.1
Cpu Cooler:Colink Corator Ds
Gpu:MSI Nvidia Geforce Gtx 670 PE
Ram:Corsair Vegeance 2x4gb
Psu:Aurum Series AU700
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa molnart »

_Mato_ napísal: So 03. Apr, 2021, 09:00 Presne tak. Ja som chcel integraciu do Smartthings, takze som hladal rele s podporou Zigbee alebo Z-Wave. Nakoniec som skoncil pri Qubino ZMNHND1 Flush 1D.
https://www.amazon.de/dp/B01545A2DK/ref ... 01_TE_item
hm, doteraz som zil v tom ze z-wave je len pre US lebo v EU to pasmo nie je volne, ale ocividne som bol mimo. skoda, mohol som ist to nejakeho univerzalneho zigbee/z-wave gatewayu
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa stiv »

Kyselinka napísal: So 03. Apr, 2021, 11:44 Ked soferujes a prichadzas domov, je lahsie vytiahnut mobil z vrecka, otvorit aplikaciu a otvorit branu? Co to je za hlupost?
A naco otvaras brany tak casto?
Mobil mam po ruke, blizsie nez kluce alebo ovladace. Vlastne mam mobil vzdy pri sebe ak nie v ruke. Hocikedy idem cez garaz, hocikedy otvaram garaz. Mam tam aj ine veci okrem aut, casto cez garaz nosim veci. Kurier ti hodi balik cez poootvorenu branu a podobne. Takto musis stale ovladac. Taktiez v lete bezne nechavam pootvorene a vetram. Opat, treba mi ovladac, musis pozriet ci si otvoril kolko si chcel, vecer to iste zavriet. Resp. sa pozriet ci sa zavrela alebo ju zavriet vypinacom z vnutra. A pritom loxone sa postara o taketo vymozenosti vratane stavu otvorenia brany.

Ale tak moj pohlad na vec. Niekto kto nema garaz, branu neotvara prip. nie je ani doma moze mat iny. :music:
.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa molnart »

skor je problem v tom, ze odomykanie mobilom vyzera tak ze:
- najdem mobil
- vytiahnem ho z vrecka
- odomknem mobil
- najdem aplikaciu na ovladanie
- najdem v aplikacii funkciu ktoru potrebujem

ak mas dobre umiestneny ovladac - v aute a napr. pri vchodovych dverach alebo na mieste odkial na garaz dovidis resp. prechadzas nim ked ides okolo tak to mas otvorene.

ale samozrejme ovladanie na dialku ma zmysel, mozes nastavit automaticke odomknutie ked prides domov, zatvorenie ked napr. ide prsat apod. ale manualne odomykanie mobilom asi nikdy nebude rychle.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Ovladanie brany mobilom

Príspevok od používateľa Kyselinka »

No ked ma niekto stale mobil v riti pichnuty, tak ano. Ja som rad, ze ho ani nevidim a mimo prace je hodeny v pracovni na stole. Na akutne telefonaty odpovedam hodinkami. Kazdy si vyberie podla svojho...
Ja mam ovladace v kazdom aute a jeden pri vchodovych dverach, to mi postacuje na vsetko. Ale je pravda, ze moc nemam dovod otvarat branu kazdu chvilu, lebo nie je preco :-)
Ako pises molnart, prave ten postup pri otvarani mobilom by ma asi najviac otravoval.

Návrat na "Hardware všeobecne"