Prosím o pomoc s poškodeným bootom

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
pavucek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 05. Okt, 2010, 19:01

Prosím o pomoc s poškodeným bootom

Príspevok od používateľa pavucek »

Zdravím, dnes som trochu experimentoval s biosom a skúšal som cez utilitu v biose pretaktovať procesor a pamäte som prepol do XMP profilu. Samozrejme modrá obrazovka a naspäť do biosu. Pochopil som, že to nemám skúšať a tak som dal default bios a tu nastal problém. Po každom reštarte mi už nenabehne windows ale môžem iba stlačiť F1 a dostať sa znova do biosu. V biose mám nastavený Windows Boot Manager na disku Samsung Evo, ale po klasickom reštarte mi proste ponúkne iba možnosť F1 do biosu. Do windowsu sa viem dostať iba tak, že v biose otvorím boot manager a tam kliknem na Windows Boot Manager na disku Samsung Evo a potom mi nabehne PC do windowsu. Už som preflasoval bios, vybral baterku na doske ale nič. Viem, že som urobil chybu, ale keďže už neviem čo s tým, tak prosím o radu a vopred ďakujem.....

Moja zostava: CPU IntelCore i7-8700K 3,7GHz, RAM G Skill 2 x 8GB DDR4, 3600MHz, MB Asus Rog Strix Z370-F Gaming, GPU Asus Geforce GTX 1080 8 GB, HDD Samsung NVMe SSD 960 EVO M.2 500GB
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5357
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Prosím o pomoc s poškodeným bootom

Príspevok od používateľa kllr007 »

skontroluj si ci mas v boot nastavene aby bootovalo v UEFI rezime ak mas OS a disk v UEFI.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
pavucek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 05. Okt, 2010, 19:01

Re: Prosím o pomoc s poškodeným bootom

Príspevok od používateľa pavucek »

Skúšal som UEFI aj LEGACY, všetky možné kombinácie ale nič.....
pavucek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 05. Okt, 2010, 19:01

Re: Prosím o pomoc s poškodeným bootom

Príspevok od používateľa pavucek »

No nakoniec som zistil v čom je problém. Ani nie tak problém ako jednoduchá zmena nastavenia. Na procesore mám vodné chladenie a bios mi pri bootovaní vypisuje, že CPU Fan je error. A kvôli tomu mi bootovanie nepokračuje, ale chce aby som cez F1 vošiel do biosu. Stačilo mi iba vypnúť v Biose túto položku a hotovo. Mrzí ma, že som si to nevšimol a ďakujem za pomoc.

Návrat na "Hardware všeobecne"