Výmena ram- PC sa stále reštartuje

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
2pacavely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: St 09. Júl, 2014, 15:29

Výmena ram- PC sa stále reštartuje

Príspevok od používateľa 2pacavely »

Ahojte. Ako z názvu napovedá mám problém, po výmene nových ram sa PC stále dookola reštartuje. Hardvér mám i5 8600k, z370 hd3 gigabyte, 2070 rtx, ssd a HDD. Povodne som tam mal nejaké dve lacné ramky značky crucial 2400mhz, teraz som si kúpil nové značky hyperx 3200 MHz a sú to konkrétne HyperX 16GB DDR4 3200 MHz CL16 FURY series. Možno problém bude ten že som si to nevšimol a kúpil som len 1x 16gb a nie 2x 8 ale v tom problém asi nebude. Pozeral som support list a v zozname sa ta nová ram nenachádza. Viete mi prosím poradiť ? Potrebujem to mat už hotové ďakujem za akúkoľvek radu.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2212
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Výmena ram- PC sa stále reštartuje

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Predpokladam, ze do biosu sa vies dostat. Pozri si, na aku frekvenciu/casovanie nastavilo novy modul, pripadne skus dat defaultne nastavenia v biose. Mozno je nespravne casovanie, pripadne neudrzi frekvenciu kvoli napajaniu ram.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
2pacavely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: St 09. Júl, 2014, 15:29

Re: Výmena ram- PC sa stále reštartuje

Príspevok od používateľa 2pacavely »

Už je to jedno, tú ramku pôvodnú som vrátil a zobral corsair a tie idú bez chyby, akurát mam taký problém že ked spustim nejaku hru tak mi dosť padli fps, predtým som mal napríklad 90 a viac a teraz mám 60. Na starých ramkách to išlo bez chybne, pri týchto nových bude niekde problém, nastavil som aj v biose xmp profil aby išli na 3 000mhz

Návrat na "Hardware všeobecne"