Windows nenajde tlaciaren Konica minolta 1380 MF

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
besttracker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 26. Jan, 2019, 21:23

Windows nenajde tlaciaren Konica minolta 1380 MF

Príspevok od používateľa besttracker »

Ahojte
mám taký menši problem ,mám multifunkčne zariadenie Konica Minolta 1380 mf Page pro , pri zapojeni do nového PC ,ktorý ma už naistalovaný windows 10 ,nechce naistalovat tlačiaren ,teda multifunkcne zariadenie ide pouzivat len ako skener.(oficialny ovladaČ na win 10 neni,tak sa to rieci kompabilitou z windows 7)

pred asi 2 mesiacmi som to naistaloval podla navodu na stranke :

Kód: Vybrať všetko

https://www.zive.cz/poradna/nemohu-zprovoznit-tiskarnu-konica-minolta-pagepro-1380-mf-na-windows-81/sc-20-cq-534094/default.aspx?consultanswers=1
všetko islo až doteraz .... :smutny: prestal ist skener,teda neskenoval ,ale tlaČiaren normalne tlacila....tak som sa pokusil preistalovať ovladače... :wallbash: to bola chyba.....
odteraz ide len skener .a tlaciaren windows nenajde..... teda ju oznacuje v spravcoch zariadenia ako ,,softwerove zariadenie ,, :priloha
ked sa pokusim tej tlaciarny nanutit ovladac dodavani ku tlaciarne,tak ma to odbije ze to uz ma ovladac vid priloha... hoci dam odinstalovat zariadenie,nenaskoci tam moznost odinstalovat aj ovladač -pri inych zariadeniach to ide...

skusal som aj vymazat stare ovladace cez usbdeview ,ale nepomohlo to...
skusal som to naistalovat asi 20 krat,ale tu tlaciaren to nenaistaluje a ukazuje to len ako skener.....
tlačiaren nejde ani pridat cez ponuku ,,pridat novu tlaciaren ,,
tlaČiaren normalne tlaci skusal som ju pripojit na iny PC s windows 7a tam ide normalne... :smutny:

Vedeli by ste mi nejakou radou pomocst ako to spojazdnit ?

Ďakujem
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Windows nenajde tlaciaren Konica minolta 1380 MF

Príspevok od používateľa Snake »

Ta tlaciaren nie je podporovana vyrobcom pre Win10, tzn nema ani len User Mode 3 driver, takze zbytocne riesit akukolvek kompatibilitu alebo "hacky" nakolko nepouziva ani WIA pre scanning, ani PCL/PS pre tlac, pouziva GDI zo starych 98ciek. Je to tlaciaren z roku 2006 a po 13 rokoch naozaj treba uvazovat o vymene (vsak iba to co zozere fuser pri tomto modeli zozere novodoba tlacka pri 10tich tlacovych sesnach).





.
besttracker
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: So 26. Jan, 2019, 21:23

Re: Windows nenajde tlaciaren Konica minolta 1380 MF

Príspevok od používateľa besttracker »

Snake
Ďakujem za tvoju radu,som rád že si si našiel čas odpisať :good: .na to moje pouzivanie max 300-500 stran ročne to eŠte nejaky rok vydrži ....

pre info multifunkcne zariadenie po 2 dnoch skúšania /nastavovania opat funguje aj skener aj tlačiaren . stačilo tlačiaren manualne pridať a nastaviť port na virtualny port USB 0005 ,skener pridalo automaticky .... yahooo yahooo yahooo

Možete temu zamknúť :bye:

Návrat na "Hardware všeobecne"