Z ničoho nič POST-loop

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Z ničoho nič POST-loop

Príspevok od používateľa Shairachaz »

2500K
P67A-UD4
8GB RAM
500W Fortron Saga II
HD7950 OC

Priebeh katastrofy:
- ráno zapínám PC, je mi zima tak na chvíli zapnu furmark ( :D ), cca. hodinka práce na desktopu, teploty GPU jsou v normálu, žádné artefakty. Vypínám furmark, ještě cca. půl hoďky zůstávám na desktopu, pak zapínám CS:GO, okamžitě skrz celou obrazovku sivé artefakty a celej komp se sekne. Poslední dobou to není prvý krát co mi tu a tam naskočili artefakty, za posledné 2 měsíce tak 2-3x se mi to stalo, někdy jenom mild artefakty kdy stačilo vypnout aplikaci, někdy byl potřebnej reset. Zpět k událostem katastrofy, natvrdo jsem resetnul kompa... a nic. Nenabíhá. Monitor z GPU nedostává vůbec žádnej signál a komp se zasekává na POSTu (když je MB na POSTu, tak na MB svítí farebné LEDky), po chvíli se komp vypne (ne restartne ale legit vypne) a během chvilky zas zapne a tak dokolečka. Takovej POST-loop.

Pokud se odstrání grafika, komp se sekne na POSTu. Někdy se tomu podaří jít skrz POST, ale neumím říct jestli to i nabootuje. POST-loop se nekoná.

Zkoušel jsem RAMky, z desky odpojil všechno, několikrát resetoval BIOS, zkoušel grafiku v druhém slotu, nic.

Nějaké nápady/zkušenosti o co by se mohlo jednat? Bohužel nemám zde žádné HW na diagnostiku.

Prípadne ak by sa našiel niekto z východu-juhovýchodu (MI-VK-TV) čo by poskytol svoje HW na diagnostiku, bol by som velevďačný yahooo
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Z ničoho nič POST-loop

Príspevok od používateľa lepermessiah »

tak priznaky ako na K.O. GPU, co myslis?

inak mne toto zacal nedavno tiez robit PC, mne pomoze odpojit napajanie GPU, PC pochopi ze niekde je chyba, nasledne pripojim napajanie a bootnem bez problemu .. asi uz maju tie grafiky svoje odzite (aj ked teda od novoty chladena vodou, mohla prezit dlhsie)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Z ničoho nič POST-loop

Príspevok od používateľa spencer »

Vizerá to že grafika to vzdala . po odstranení grafiky by ti malo predsa niekoľkokrát zapípať z pcspeakru nie ? keĎ sommal zlu grafiku vždy mi to ohlasil pc speaker . ak ho tam nemáš tak si ho tam pichni :D
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Z ničoho nič POST-loop

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Všetko nasvedčovalo grafike, ale nemal som ju kde odskúšať tak som si nebol istý. Cez víkend sa odskúšala a veru je RIP.

No neplánoval som zrovna upgrade grafiky ale čo narobím :D Ale ešte ju dnes skúsim upiecť, možno to ešte na chvíľu ožije.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Z ničoho nič POST-loop

Príspevok od používateľa spencer »

skus ale neviem ci sa tieto grafiky piekli s uspechom :) vcera som upgradeoval grafiku ja a ostala mi gtx750ti ak by si chcel :D
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Z ničoho nič POST-loop

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Poslušne hlásim úspech. Aj chlápek v shopu mi prial veľa šťastia s pečením, z jeho skúseností je šanca na oživenie grafiky veľmi mizivá. No ja som na tom naopak, čo som doteraz piekol to furt ožilo :D 9-10 minút pri 200°C a grafika si fičí ako nová :D 3D to zatiaľ zvláda vcajku, sice som to zatiaľ nijak dlhodobo nezaťažoval (veď som ju dopiekol pred hodinou snáď :D ), ale každopádne úspech :cool:
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Z ničoho nič POST-loop

Príspevok od používateľa spencer »

:D gratuľujem pán pekár :D ... Mne ožili tiež všetky grafiky čo som piekol , niektoré mali po upečení podstatne vyššie teploty na čipe ako kedysi , ale darilo sa to uchladiť aj keĎ hlučnejšie
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Hardware všeobecne"